Zprávy / Pozvánky

Fléda znovu otevírá

Fléda znovu otevírá

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.02.2022

Brněnská Fléda od února opět otevírá dveře návštěvníkům. Jarní program naváže na bohaté podzimní oslavy dvaceti let existence klubu.

Narozeniny s Flédou oslaví plejáda zahraničních hvězd. Do Brna se vrátí francouzský producent Vitalic. Taneční legenda připomíná aktuální tour dvacet let své kariéry, dojde tak na speciální spojení obou jubileí. Vitalic navíc uvede skladby z dvoudílného opusu Dissidænce (2021), který popisuje jako „most mezi současným technem a post-punkem“. Věhlasný elektronický projekt GusGus po vynuceném odkladu uvede v Brně nahrávku Mobile Home (2021). Chybět nebude ani charismatický australský busker Dub FX nebo atmosférický live elektronický projekt HVOB. Ten v Brně odprezentuje chystanou nahrávku Too, a to výjimečně v prostorách SONO centra. Připomene se také výrazné dnb duo Camo & Krooked.

Jarní program slibuje i zajímavé premiéry. Současnou vlnu hyperpopu a dekonstruované klubové hudby zastoupí na Flédě irský producent a multimediální umělec Sega Bodega. Spoluzakladatel labelu Nuxxe, který tvoří hudebnice jako Shygirl, Coucou ChloeOklou, představí své opěvované album Romeo. Na něm hostují třeba Arca nebo Charlotte Gainsbourg. Čerstvý východní vítr přinese kyjevský kvartet DakhaBrakha, který nevšedně aktualizuje ukrajinské etno-folkové kořeny. Na Flédě vystoupí také písničkář Asaf Avidan s aktuálním albem Anagnorisis (2020) a skladbami ze soundtracku k filmu Bál šílených žen (2021).

Neodmyslitelnou součástí Flédy jsou i klubové série. Jaro bude patřit zejména festivalu Echoes, kde své odkládané brněnské premiéry zažijí experimentální producenti Alva NotoSurgeon. Oba přitom v Česku koncertují jen vzácně. Berlínský ambientní tvůrce Noto na přelomu roku vydal nahrávku HYbr:ID vol. 1. Surgeon na druhé straně reprezentuje temnou část tanečního undergroundu. Jeho live performance plné inovativního modular techna představují špičku žánru, jehož je britský producent nezaměnitelnou osobností.

Tradičně výrazný prostor v programu dostávají česko-slovenští umělci. Koncerty na Flédě odehrají brněnské stálice Poletíme?, Midi Lidi, Insania a Mucha. Dorazí ale také Mňága a Žďorp, Zrní nebo Bert & Friends. Jedinečné spojení slibuje koncert Lenky Dusilové, která v doprovodu kapely Květy představí skladby z oceňovaného alba Řeka (2020). Melancholičtí Fallgrapp pak přivezou tracky z úspěšné nahrávky Ostrov (2020). Rapovou scénu v programu zastupují Samey, Calin & Stein27 nebo kolektivy Churaq Clique a Milion Plus.

Info

Fléda
web klubu

foto © se svolením Flédy

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lankum zahrají v září popré v Česku

redakce 26.02.2024

Heartnoize přiváží irskou folkovou čtveřici do prostor ARCHA+.

Přijedou Brìghde Chaimbeul, John Francis Flynn i ML Buch

redakce 26.02.2024

Prvky vaporwavu, shoegazu i devadesátkového indie rocku se potkávají se zkresleným hlasem ML Buch vyprávějícím příběhy ze života ve virtuálním světě.

Yann Tiersen se vrací do Prahy

redakce 25.02.2024

V Praze odehraje Tiersen výběr ze své klavírní a elektronické tvorby.

Mouvo jako výběr toho nejzajímavějšího z audiovizuální kultury

redakce 25.02.2024

Do Prahy jsou opět pozváni umělci, autoři a studia, jejichž práce osciluje na průniku grafického designu, animace, filmu a interaktivních technologií.

Metz přivezou do Prahy novou desku

redakce 24.02.2024

Kanadští Metz se vrací do Prahy s novou, o něco méně punkovou deskou.

The Music Digest i na jaře

redakce 24.02.2024

Před letní pauzou dojde i dva letní festivalové speciály s doporučeními z programu řady domácích festivalů.

Fource uvádí: Lil Tracy a Brennan Savage, Strawberry Guy, Avi Kaplan

redakce 23.02.2024

Při poslechu Strawberry Guye je snadné ztratit se v myšlenkách, v jeho světě ubíhá čas vlastním, krásným tempem.

Slavnostní vyhlášení cen Vinyla 2023

redakce 21.02.2024

Zahrají Toyota Vangelis, Petra Hermanova, Anna Vaverková a Klara Wodehn

Meshuggah v Praze poprvé míří do haly

redakce 21.02.2024

Meshuggah nejsou poplatni době a nadále vytváří vlastní svět, v němž stojí v povzdálí osamoceni.

Bad Karma Boy v Café V lese

redakce 21.02.2024

Kapela kolem kytaristy skupiny Para a producenta Juraje Marikoviče alias Medveďa.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace