Zprávy / Úplňkové

Full Moon v říjnu oslaví jubilejní vydání koncertem v MeetFactory

Full Moon v říjnu oslaví jubilejní vydání koncertem v MeetFactory

redakce | Zprávy / Úplňkové | 06.06.2023

V roce 2020 měl Full Moon magazín oslavit desáté výročí existence, přes čtyři veřejné a několik dalších pracovních termínů se akci nakonec vzhledem k omezením v rámci pandemie koronaviru uskutečnit nepodařilo. Full Moon to nicméně neporazilo a po třech letech přichází s dalším večírkem, tentokrát u příležitosti vydání s pořadovým číslem #150, které vychází v říjnu 2023. Akce pod názvem FULL MOON #150 proběhne ve středu 11. října 2023 v pražské MeetFactory, vystupující budou postupně oznamováni, první jméno z line-upu bude zveřejněno 11. června.

První edice vstupenek v hodnotě 290,- Kč bude k dispozici od čtvrtka 1. června v počtu 100 kusů na stránkách MeetFactory a v předprodejní síti GoOut.cz (plus poplatky). Po vyprodání budou tamtéž k dispozici vstupenky v hodnotě 390,- Kč. Kapacita MeetFactory bude na večer FULL MOON #150 omezená, o případném prodeji vstupenek na místě budeme informovat. K dispozici jsou také dvě supporterské edice vstupenek, v hodnotách 800,- Kč a 1500,- Kč (včetně poplatků).

Pořadatelé z Full Moonu věří, že fanoušky hudby a magazínu samotného nezklamou. „Podobně jako v případě nakonec neuskutečněných narozenin vybíráme ze skupin a interpretů, kteří jsou s časopisem nějakým způsobem spojeni,“ říká šéfredaktor Michal Pařízek a pokračuje: „Akce Full Moon #150 nabídne tři živé koncerty, všechny vystupující spojuje to, že se v posledních letech objevili na obálce magazínu. Jejich jména budeme odhalovat postupně, věříme, že hudebním fanouškům uděláme radost nejen jmény samotnými, ale také jejich kombinací. Nehrajeme na headlinery, všichni vystupující dostanou adekvátní prostor, každý z koncertů bude plnohodnotný. Po skončení posledního vystoupení navíc přijde čas na DJ’s a chystáme další překvapení.“

První číslo Full Moonu vyšlo v květnu roku 2010, v roce 2023 oslavil třináct let existence. Během své přítomnosti na české kulturní scéně se pevně zařadil do spektra odborných periodik zabývajících se hudbou, filmem, literaturou nebo výtvarným uměním. Od prvního čísla klade důraz na texty, jejich odbornou a jazykovou úroveň. Výběr témat je určen jejich důležitostí, zajímavostí a kulturním přínosem, nikoli žánrovou příslušností nebo momentální popularitou. Podobné nároky klade Full Moon také na výtvarnou estetiku, od počátku existence časopisu vytváří jeho vizuální podobu respektované grafické studio Carton Clan. Full Moon důsledně mapuje soudobou českou hudební scénu také prostřednictvím vydávání alb zajímavých skupin a projektů, případně pořádáním koncertů a dalších kulturních akcí. Od roku 2013 tým magazínu kurátoruje vlastní scénu na festivalu Colours of Ostrava, podílel se také na hudebním programu akcí jako Letní filmová škola v Uherském Hradišti, Waves Bratislava, Marienbad Film Festival nebo festival Sharpe v Bratislavě a dalších. Od roku 2020 pořádá Full Moon ve spolupráci se spřátelenými promotérskými kolektivy Heartnoize a Mood festival Moody Moon Noize.

Info

FULL MOON #150
11. 10. 2023
MeetFactory, Praha
Fb událost

foto © Full Moon

Vydávání Full Moon magazínu v roce 2023 podporuje Ministerstvo kultury ČR a Státní fond kultury ČR.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #150: Jubileum s Benjaminem Clementinem

redakce 27.09.2023

Hlavním tématem jubilejního 150. Full Moonu je anglický umělec Benjamin Clementine, jubileum oslavíme nabitým koncertem.

Koncert Full Moon #150 má kompletní program

redakce 25.09.2023

Na FULL MOON #150 vystoupí Kalle, Amelie Siba, Fvck_Kvlt a DJs Toyota Vangelis a Isama Zing. Večer otevře publicistická debata.

Full Moon #149 na Spotify

redakce 21.09.2023

Zapomeňte na svět kolem sebe, letíme na planetu Brno...

Full Moon #149: Planeta Brno

redakce 31.08.2023

Zářijové číslo Full Moonu přistálo na planetě Brno, čekejte vhled do místní scény, mapu důležitých míst nebo redakční hlasování o nejlepší desky.

Full Moon #147-148 na Spotify

redakce 17.07.2023

Letní dvojčíslo o okouzlující Björk je venku. Nalaďte si Spotify vlny a jdeme na to!

Full Moon #147–148: Pod vlivem Björk

redakce 03.07.2023

Letní dvojčíslo magazínu Full Moon vznikalo pod vlivem Björk, která představí svou divadelní show Cornucopia v září v pražské O2 areně.

Slovanský folklór Širom v žižkovském Atriu

redakce 29.06.2023

Full Moon magazín a Heartnoize ve spolupráci s Atriem na Žižkově uvádějí fascinující výpravu do hlubin slovanského folklóru - slovinskou trojici Širom.

Full Moon #146 na Spotify

redakce 18.06.2023

Full Moon #146 s Caroline Polachek v hlavní roli vyšel zkraje června, venku je i jeho audio průvodce.

Moody Moon Noize vol. 4: Hermetik v podzemí kostela, rapové naděje i německý hypergroove

redakce 14.06.2023

Festival Moody Moon Noize oznamuje kompletní program, přibývá dalších čtrnáct jmen pro chomutovskou edici.

Full Moon #146: Vášnivé fikce Caroline Polachek

redakce 05.06.2023

Caroline Polachek zve posluchače ve svých skladbách do rozličných vášnivých fikcí, aniž by přitom zapomínala na upřímnost a zranitelnost. Více v červnovém Full Moonu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace