Zprávy / Festivalové

Habrovka jako útěk z ruchu velkoměsta s Nerez, post-hudbou nebo Lazer Vikingem

Habrovka jako útěk z ruchu velkoměsta s Nerez, post-hudbou nebo Lazer Vikingem

redakce | Zprávy / Festivalové | 28.05.2024

Festival bloumající veřejnosti Habrovka se letos odehraje 7. a 8. června v klidné zahradě nedaleko metra Budějovická už po dvaadvacáté. Hudebně-divadelní piknik se společenským přesahem letos rozehraje třeba Nerez & Lucia, post-hudba nebo Lazer Viking. V divadelním programu je opět myšleno na nejmenší publikum i dospěláky.

Zahrada u kostela sv. Františka z Assisi se letos rozezní v pátek už v 16 hodin, kapela Der Šenster Gob diváky uvítá rovnou v plenéru. Naváže na ně kapela Undo Redo, nový jazzovější projekt Michala Šupáka a Jakub Tenglera z Noisy Pots, ve kterém se spojili s multiinstrumentalistou Antonínem Dlapou. Ve dvou setech se v kostele představí duo Jana Vébrová a Petr Tichý. Na hlavní stagi zazní známé písně, ale i nový repertoár v podání kapely Nerez & Lucia, ve které se zakládající členové legendárních Nerez Vít Sázavský a Zdeněk Vřešťál spojili se zpěvačkou Luciou Šoralovou. Program na hlavní stagi pak završí post-hudba se svým alternativním elektronickým setem.

Afterparty v sále si návštěvníci užijí s kapelou Holínky, u jejichž energického klezmeru vydrží v klidu sedět jen málokdo. O páteční divadelní program se postarají Loutky v nemocnici s inscenací Amundsen, ale také spisovatel, dramatik a loutkoherec s tajemným pseudonymem s.d.Ch. a ještě tajemnější divadelní e-mailovou esejí. Do historie protikomunistického odboje budou moci návštěvníci nahlédnout se souborem Páteční hoši skrze jejich inscenaci Mapáž.


V sobotu festival tradičně začíná už v dopoledních hodinách programem pro nejmenší, u kterého se ale rozhodně nebudou nudit ani rodiče. Celým dnem bude provázet písničkářka, básnířka a divadelnice známá jako Blondýna, která svůj moderátorský set zakončí i sólovým večerním koncertem.

Den odstartují opět Loutky v nemocnici s premiérovými pohádkami z kufru, naváží také Loutky bez hranic, které se představili již loni s inscenací Nedopečený koláček. Na malé scéně se odehraje také pohádka Studánka a kouzlo lesa. Kočovný soubor Budenebude kůň přiveze v maringotce inscenaci Cirkus Faust, se kterou objíždí republiku už několik let.

Kostel bude letos patřit ženám. Program odstartuje interaktivním projektem Řekni mi, ve kterém tři zpěvačky - Antonia Nyass, Milli Janatková a Ridina Ahmedová - zhudební vzpomínky a příběhy diváků. V kostele zahraje také Marie Kieslowski, která představí nejnovější EP Je to složitější navazující na její první sólovku Je všechno dobrý?. Program v kostele uzavře zpěvačka a violistka Zhilee.

Venkovní scény rozezvučí jazz-rock-ambient v podání mladé kapely corpo midori, psychedelickým rockem naváže pražská stálice Madhouse Express, do retra laděným diskem ji zase rozhoupe Lazer Viking. O nálož s nádechem folklóru se postará slovenská kapela DIS IS MARKÉTA a sobotní hudební večer završí Bachtale Apsa s Bárou Hrzánovou. Celý festival pak zakončí Divadlo Líšeň se stínohrou Sávitrí.

Info

Habrovka
7.-8. 6. 2024
Zahrada Kostela sv. Františka, Praha
web festivalu

foto © Lukáš Hamáček

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hosti MFF Karlovy Vary a zahajovací koncert Kosheen

redakce 21.06.2024

Respektovaný tvůrce uvede své dva filmy Kafka a Mr. Kneff, zařazené do sekce Touha stát se Indiánem: Kafka a film.

Grape ohlásil Michaela Kiwanuku, Toma Odella nebo Charlotte De Witte

redakce 18.06.2024

Hip hop má aj tento rok dramaturgicky na starosti NobodyListen s jeho projektom Addict.

Unsound a první vlna jmen

redakce 17.06.2024

To nejlepší z alternativní a elektronické scény, letos pod mottem NOISE. Kali Malone, Mica Levi, Actress a mraky dalších.

Hudební maraton Bear Stone v nedotčené příhodě

redakce 16.06.2024

Headlinery jako High On Fire a Kadavar doplní třeba Colour Haze, 1000mods a Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs a další.

Knižní lázně na čtyři dny

redakce 15.06.2024

Vedle autorských čtení a rozhovorů Knižní lázně připomenou také výročí Franze Kafky, který Mariánské Lázně navštívil uprostřed první světové války.

Kompletní program festivalu Vivat vila!

redakce 14.06.2024

Pro pátý ročník si dramaturgický tým dává za úkol inovativnější využití přilehlé zahrady za vilou, kde se odehrají táborové koncerty folkového zaměření.

HALP prinesie klubový zvuk do historického kaštieľu

redakce 13.06.2024

Na pôde kaštieľa v Moravanoch nad Váhom bude znieť techno, post-club, jungle, východoafrické polyrytmy, extatické zvukové krajiny aj industriálne ozveny.

Festival Břeh podruhé v Ostravě

redakce 12.06.2024

Mezi domácími interprety je například EBM projekt Bunkerer nebo experimentální audiovizuální raperka Klara Wodehn.

Olomouc (o)žije pouličním festivalem

redakce 12.06.2024

Je na divácích, zda se rozhodnou některého z nich během vystoupení podpořit, ať už příhozem do kasičky nebo digitálně prostřednictvím QR kódu.

Prague Sounds: Branford Marsalis, Nubya Garcia, Tigran Hamasyan nebo Oneohtrix Point Never

redakce 11.06.2024

Velká světová jména jazzu, vokální hudby, elektroniky, alternativního hip hopu i world music na pomezí s klasikou, české premiéry a unikátní jednorázové projekty.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace