Zprávy / Pozvánky

Heartnoize v Klubovně: Nemeček

Heartnoize v Klubovně: Nemeček

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.01.2024

Křehké melodie, hypnotické rytmy a i hutné postrockové stěny, které ve své hudbě staví chorvatské trio Nemeček, čeká 22. února česká premiéra v dejvické Klubovně. Trojčlenná kapela pracuje se slovanským folkem, propůjčuje si jeho nástroje a hudební postupy a následně je přesouvá do hudebních klubů 21. století.

Nemeček může svým zvukem připomínat belgické Black Heart Rebelion, tematicky se ale věnuje regionu oblasti Balkánu a jeho tradicím. Ambientní plochy, chorvatská loutna tambura a kytarový distortion se potkávájí i v trilogii alb Prokletije, ze které letos vyjde druhá deska. První nahrávka z této série se před třemi lety zařadila do chorvatského žebříčku nejlepších alb roku 2021, Nemeček se tak zařadili k nejzajímavějším hudebním objevům z jihovýchodní Evropy posledních let.

Na koncertu súředstaví slovenské duo, ve kterém se potkala Eva Sajanova, hudebnice z post-jazzové kapely God and Eve s Dominikem Suchym, producentem noisového projektu Tittingur, první společnou nahrávku Decision Paralysis něco pro fanoušky a fanynky Andyho Stotta, Tima Heckera i FKA Twigs. Loňský debut pod progresivním labelem Weltschmerzen staví na minimalistickýchsmyčkách a chladných syntezátorech. Album se obejde bez perkusí a beatů – namísto toho se soustředí na snové až dadaistické texty, které umocňují syrové emoce.

Info

živě: Nemeček (hr) + Eva Sajanova & Dominik Suchý
23. 2. 2024 Klubovna, Praha
fb event

foto © se svolením kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Delaney Davidson dorazí do Česka

redakce 26.05.2024

Pohybuje se na drsných hranách bažinatého blues, rozervaného milostného country a pro jistotu přidává i pikantní postpunkový přístup.

Aktuální trendy v programu Pražského jara - Prague Offspring

redakce 23.05.2024

Koncert pro padesát klavírů, cesta do pravěku, orchestr jako hejno ptáků. Co ze soudobé hudby si nesmíte nechat ujít na Pražském jaru 2024?

DJ BUNT. i Artemas roztančí Roxy

redakce 22.05.2024

Artemas a jeho píseň, která vykresluje obraz napjatého vztahu, nejistotu i zklamání, kralují TikToku.

V červenci přijedou Wolfmother

redakce 22.05.2024

Je to o hard rocku, tvrdé kytaře, rytmické base a pořádné sypačce na bicí. Navíc to zní naprosto oldschoolově, a přitom je to vlastně moderní.

Two Another i Bianca Del Rio v Praze

redakce 20.05.2024

Nejnovější stand-up se bude věnovat politice, popkultuře, politické korektnosti, ale nezapomene se ani ohlížet za nejaktuálnějšími událostmi.

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Blind Künstler v Resistor Sound Sessions

redakce 14.05.2024

Blind Künstler vystoupí opět naživo v červnu, tentokrát se speciálním sólovým setem, kde podpoří dalšího Novozélanďana Delaneyho Davidsona.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace