Zprávy / Pozvánky

HLASkontraBAS oktet na Islandu

HLASkontraBAS oktet na Islandu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 24.08.2023

Česká formace HLASkontraBAS oktet, kterou tvoří čtyři zpěvačky a čtyři kontrabasisté včetně zakladatelů Ridiny Ahmedové a Petra Tichého, vyrazila na krátké islandské turné.

Od 23. do 28. srpna na čtyřech koncertech včetně vystoupení na Reykjavík Jazzfestivalu představí naživo v premiéře zbrusu nový program složený ze skladeb, které přímo pro HLASkontraBAS oktet napsali přední skladatelé soudobé hudby z Norska (Mats Eilertsen, Nils Økland), Islandu (Ragga Gröndal, Pétur Ben), Izraele (Adam Ben Ezra) a z České republiky (Petr Wajsar, Beata Hlavenková). Zazní zde také tvorba od obou zakladatelů a kmenových členů. Skladby se objeví na novém albu, které vyjde na začátku příštího roku a jehož natáčení proběhne v říjnu ve studiu Sono.


Vedle samotných koncertů HLASkontraBAS oktet využije čas v malém městečku Siglufjörður na severu Islandu před prvním koncertem ke zkoušení nových skladeb. „V Siglufjörðuru zkoušíme v místním kostelíku. Každý ze čtyř severských skladatelů, kteří nám napsali hudbu, za námi na jeden den přijíždí a společně pracujeme na interpretaci skladby,” přibližují začátek Ridina Ahmedová a Petr Tichý. „Je to krásný, jsme unavený, ale nabitý. Zádumčivá potemnělá krajina tomu dává zvláštní rozměr. A těm severským skladbám víc rozumíme, když cítíme místo, kde vznikly,” dodávají.

HLASkontraBAS oktet pak vystoupí 23. srpna v Siglufjörðuru v místním muzeu, 25. srpna na zahájení rodinného festivalu v Akureyri, 27. srpna zakončí v kostele Fríkirkjan v rámci Reykjavík Jazzfestival a o den později zahrají na majáku Akranes v městečku Selfoss. Na různých místech Islandu také povedou členové oktetu hudební workshopy pro děti i dpospělé. Čeští diváci budou moci formaci v této osmičlenné podobě vidět letos 10. října na festivalu Jazz Goes To Town v Hradci Králové.

více o festivalu zde

Info

HLASkontraBAS
web formace

foto © se svolením HLASkontraBAS oktetu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový koncertní projekt Sounds of Diversity

redakce 04.03.2024

Mezinárodní koncertní turné představí na třech koncertech celkem pět autorských kompozic, které zazní ve světových premiérách, i nový ansámbl.

Březnový Kabinet múz

redakce 03.03.2024

Blíží se jaro a s ním i nabitý program našeho oblíbeného brněnského klubu a výběr z nabídky tamních koncertů.

Avéčko uvádí AV show Deeny Abdelwahed

redakce 03.03.2024

Těžkopádné beaty, dusná atmosféra a očekávání, že přijde něco velkého. Deska Jbal Rrsas.

Rekreace na Koberci a v Kasárnách

redakce 01.03.2024

Videoklip vznikl během jednoho lednového víkendu, který byl posledním rozloučením s věcmi reprezentující společný život dvou lidí,

Dorian Concept & Cid Rim v MeetFactory

redakce 01.03.2024

Syntezátorový mág Oliver Johnson alias Dorian Concept se vrací do Prahy s novou deskou What We Do For Others, která vyšla loni na podzim.

Produkce hudby, Současné umění a Marketing v kultuře se Skvot Czech

redakce 29.02.2024

Exkluzivně pro naše předplatitele nabízíme 50 % slevu na všechny krátkodobé kurzy Skvot.

Frankie Rose z Dum Dum Girls ve Vrátnici

redakce 28.02.2024

Aktuální nahrávka Frankie Rose je o tom, že musíme soustředit naši společnou energii na malé věci kolem nás které máme pod kontrolou, abychom našli svou radost.

Massimo Pupillo ve své industriální poloze

redakce 28.02.2024

Neúnavný kolaborátor a baskytarista Zu představí sólový industrial dubový projekt v pražském Punctu.

Tindersticks přijedou s novou deskou

redakce 27.02.2024

Nové album tentokrát vznikalo ve španělské Gironě.

Zara Larsson zavítá do Fora Karlín

redakce 27.02.2024

Spolupracovala s umělci jako David Guetta, Kygo, Tyga, Ty Dolla $ign a Sabrina Carpenter.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace