redakce | Zprávy / Pozvánky | 13.06.2022
Co hraje v pozadí, zatímco se v noční můře schováváte před příšerou? Drásavá, atmosférická hudba Insect Ark. Toto berlínské duo s neuvěřitelnou zručností vytváří znepokojivé sonické krajiny, za které by se nestyděla většina hororových filmů a do Kabinetu múz přijede 16. června 2020. Support obstarají Rutka Laskier. BirdPen pokračují ve vytváření vlastního hudebního světa a 19. června přivezou do Kabinetu múz aktuální nahrávku All Function One.
Multiinstrumentalistka Dana Schechter má pod hlavičkou Insect Ark na kontě již několik desek. Ve spojení s bubeníkem Timem Wyskidou (bubeník Khanate!) vystupuje až od začátku letoška, ale entuziasmus publika ohledně jejich spojení je všudypřítomný. Dvojice se ve své hudbě vydává do obskurních zákoutí žánrů jako avant-metal nebo psych doom, experimentuje, kde to jen jde, a výstupy jejich činnosti jsou natolik přesvědčivé, že front-woman Daně Schechter zajistily členství ve Swans, Zeal And Ardor, Wrekmeister Harmonies nebo Årabrot.
Po delší době se do Kabinetu vrací Rutka Laskier. Momentálně finišuje práci na chystané nahrávce, která vyjde stylově na Kabinet Records. Kapela má nastudovanou školu nejen francouzského ema.
BirdPen kombinují prvky alternativního kytarového zvuku, experimentální elektroniky a krautrocku s filmovými náladami. Electro-doom-groove-rock inspirovaný moderním životem, který ovládají média. Anglická dvojice hudebníků Mike Bird a Dave Pen rozjeli před více než osmi lety vedle veleúspěšných Archive kapelu další. Ta staví na zvuku kapel Radiohead, My Bloody Valentine, Wire. Soundu postaveném na psychedelických kytarách, silné basové lince, experimentální elektronice, krautrocku a filmové uvolněné náladě. Jejich nové šesté album nazvané All Function One nahrané na konci minulého roku v legendárním studiu Abby Road, odráží v sobě změnu světa způsobený na počátku pandemie. Album o izolaci, digitální osamělosti, dezinformacích a paranoi.
Insect Ark (de) + Rutka Laskier
16. 6. 2022 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost
Turné Insect Ark:
15. 6. 2022 Pardubice
16. 6. 2022 Brno
17. 6. 2022 Trenčín
18. 6. 2022 Bojkovice – MišMaš párty
BirdPen (uk)
19. 6. 2022 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost
foto © se svolením Kabinetu múz
redakce 16.08.2022
Savanah i Pryne malují kytarami krajiny plné fantazie, barev a elegance. Metal pokaždé jinak.
redakce 16.08.2022
Kolik šikany je člověk schopen podstoupit, aby zabezpečil své nejbližší? A co se může zrodit z nemluvné sesterské péče?
redakce 16.08.2022
První zářijový víkend se koná další ročník alternativního festivalu Worldfest ve Valdštejnské lodžii u Jičína. Tentokrát zacílí i na Ukrajinu.
redakce 13.08.2022
Jen několik málo dní od oznámení podzimního koncertu v O2 areně hlásí rapper 50 Cent vyprodáno.
redakce 10.08.2022
„Koncerty, které si sami pořádáme, pro nás mají speciální atmosféru a večer má pak trošku spiklenecké kouzlo," říkají něco něco před hraním v Café V lese.
redakce 09.08.2022
Visiteur, duo ze Stockholmu, které nedávno vydalo debut Arrival, se vyznačuje neodolatelně energetickými show.
redakce 08.08.2022
Nově přináší Vzlet také nadžánrovou dramaturgickou linku současné hudby, jejíž letní prolog zahájí právě Vladivojna La Chia a David Pomahač.
redakce 08.08.2022
Na nové desce Selah Sue poprvé podrobně prozkoumává vlastní slabiny i silné stránky, nechává je, ať se střetávají a soupeří o pozornost.
redakce 07.08.2022
Palaye Royale se po úspěšném březnovém koncertě vrací do pražské Malé sportovní haly.
redakce 05.08.2022
Každý den festivalu je zakončen tzv. silent nights, kdy se hudební produkce přesune z reproduktorů do sluchátek.