Zprávy / Pozvánky

Jednota v noci: live set Azu Tiwaline i strhující destrukce Shapednoise

Jednota v noci: live set Azu Tiwaline i strhující destrukce Shapednoise

redakce | Zprávy / Pozvánky | 05.04.2024

Come party s Jednotou. Headlinuje zvukový extremista Shapednoise, který kombinuje industrial, hip-hop, bass a techno a za doprovodu vizuálního umělce Seviho Ika Dømochevskyho představí aktuální album Absurd Matter. Jak lapidární název napovídá, Shapednoise operuje se syrovým hlukem, ze kterého sochá geometrické tvary s hodně ostrými hranami.


S live setem vystoupí Azu Tiwaline, producentka, která inovuje na pomezí tradice a současné elektroniky. Na jedné straně stojí hudba její tuniské vlasti, zejména repetitivní motivy, které doprovázejí léčebný rituál stambali, na druhé dub techno a UK bass. Kle Kle tvoří elektroničtí producenti GWD a Spoq. Oba se pohybují v oblasti klubové hudby, ale jejich společný projekt hodně čerpá i z dystopických industriálních vlivů, které jsou patrné v kovových rytmech, co se proplétají tísnivou atmosférou a promyšleným zvukovým designem. Debutové EP má brzy vyjít na Punctum Tapes.

Noční seanci zahájí pražská DJka a výrazná osobnost zdejší scény NCOL. Svou všestrannost prokázala na bezpočtu akcí, kde se vždy dokázala parádně napojit na vibe místa i náladu toho kterého večera. Opojně úderný set čekáme i tentokrát. Synťáky, groove i záblesky temnoty. A večer naopak uzavře producent Toomuch, úzce spjatý se zrodem brněnské techno scény, který však u jednoho žánru rozhodně nikdy nesetrvával, a kterého můžete znát i pod aliasem 7om45. Jeho sety mají někdy sklony k minimalismu a ambientu, pak se ale najednou věci zlomí a my čelíme opojnému transu.

Info

Jednota v noci
6. 4. 2024 23:00
Fuchs2, Praha
Fb událost

foto © se svolením Jednoty

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Aktuální trendy v programu Pražského jara - Prague Offspring

redakce 23.05.2024

Koncert pro padesát klavírů, cesta do pravěku, orchestr jako hejno ptáků. Co ze soudobé hudby si nesmíte nechat ujít na Pražském jaru 2024?

DJ BUNT. i Artemas roztančí Roxy

redakce 22.05.2024

Artemas a jeho píseň, která vykresluje obraz napjatého vztahu, nejistotu i zklamání, kralují TikToku.

V červenci přijedou Wolfmother

redakce 22.05.2024

Je to o hard rocku, tvrdé kytaře, rytmické base a pořádné sypačce na bicí. Navíc to zní naprosto oldschoolově, a přitom je to vlastně moderní.

Two Another i Bianca Del Rio v Praze

redakce 20.05.2024

Nejnovější stand-up se bude věnovat politice, popkultuře, politické korektnosti, ale nezapomene se ani ohlížet za nejaktuálnějšími událostmi.

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Blind Künstler v Resistor Sound Sessions

redakce 14.05.2024

Blind Künstler vystoupí opět naživo v červnu, tentokrát se speciálním sólovým setem, kde podpoří dalšího Novozélanďana Delaneyho Davidsona.

Childish Gambino v pražské O2 areně

redakce 14.05.2024

Svůj comeback letos odstartoval po boku Tylera the Creatora na hlavní stagi festivalu Coachella.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace