Zprávy / Pozvánky

Jimmy Pé vydáva nové EP

Jimmy Pé vydáva nové EP

redakce | Zprávy / Pozvánky | 19.03.2020

Novú tvorbu slovenského producenta Jimmyho Pé sme naposledy mohli počuť na konci roka 2018. Minulý rok sa venoval najmä cestovaniu po krajinách južnej a juhovýchodnej Ázie, teraz po takmer roku a pol prichádza s novou EP nahrávkou, ktorej vydanie zastrešuje americké vydavateľstvo Slow Roast Records.

EP s názvom Street Circus obsahuje štyri klubové tracky v štýle bass music. Tri z nich sú typické Jimmyho bangre s ťažkotonážnymi rytmami a surovou energiou, štvorka s názvom Akinom zaujme klasickým oldschool hip-hopovým beatom v spojení so súčasným klubovým zvukom. Na tejto skladbe so slovenským producentom spolupracoval producent z Los Angeles Mono/Poly, parťák Flying Lotusa z jeho vydavateľstva Brainfeeder. Novinka vychádza pod značkou Slow Roast Records. V rotáciách Rádia_FM aktuálne môžete počuť aj ďalšiu Jimmyho novinku s názvom Brrrap, ktorá je na jeho pomery dosť netradičná. “Ľudia mi píšu takmer denne, kde sa ten singel dá vypočuť. Zatiaľ som ho nezverejnil, no dám ho von čoskoro po tomto EPčku,” sľubuje Jimmy.

Po tom, ako dídžej a producent strávil viac ako pol roka cestovaním po Ázii, by sa dalo čakať, že jeho nová tvorba bude ovplyvnená tamojšou hudbou. Aj na tom sa momentálne pracuje, keďže ako prezradil, aktuálne na jednom zo svojich projektov spolupracuje s indickým hudobníkom. Jeho plán je ešte pred letom vydať ďalšiu EP nahrávku, ktorá bude podľa neho tiež klubová, no v trochu inom žánri ako Street Circus. Čo sa týka hraní, v lete ho môžete vidieť na festivaloch - viacero vystúpení má už potvrdených a čaká sa už len na zverejnenie. Na jar má v kalendári aj niekoľko klubových hraní, momentálne je však vzhľadom na obmedzenia súvisiace s epidémiou koronavírusu otázne, či sa akcie uskutočnia.

Info

Jimmy Pé - Street Circus (Slow Roast Records, 2020)
fb interpreta

foto © Braňo Vincze

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Olomoucká SF Mini slaví

redakce 20.05.2022

SF Mini je olomoucký DIY skate-punkový prostor, jehož existence je podstatně delší než pět let.

KoRn jsou zpět

redakce 20.05.2022

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Ezra Furman v Roxy

redakce 18.05.2022

Její syrové, otevřené texty a okázalý styl jí pomohly stát se jedním z nejangažovanějších a nejnepředvídatelnějších artpopových objevů své doby.

Do Kunsthalle dorazí britský performer Haroon Mirza

redakce 18.05.2022

Ve své skladatelské praxi komponuje a zviditelňuje různé vizuální a akustické prvky materiálů i samotných prostor v podobě nových forem.

Mariza ve velké Lucerně

redakce 14.05.2022

Stejně jako blues, i fado kombinuje poetickou zkratku s hořkostí, touhou i nadějí, a nejlépe zní s kytarovým doprovodem.

Střed zájmu: Redefinice prostoru

redakce 14.05.2022

Kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci se Studiem ALTA představí na mezinárodní konferenci Trans Europe Halles 93# dvanáct inspirativních příkladů inovativního přístupu k prostoru.

Circuit des Yeux v říjnu v Praze

redakce 13.05.2022

Před temnou realitou a bezútěšným žalem nad ztrátou svého blízkého přítele utíká Haley Fohr do -io, metafyzického prostoru zalitého všepohlcující hřejivou oranžovou barvou.

10:15 Entertainment letos uvedou

redakce 13.05.2022

Van der Graaf Generator, Einstürzende Neubauten, Nick Mason a další lahůdky na různých místech Prahy.

Rapy v Kabinetu múz

redakce 12.05.2022

Týden ve znamení rapu v Brně. Na co se těšit? Annet X, Fvck_Kvlt, Yeezuz 2020 a další. Múzy.

Senyawa představí extrémní metal i tradiční indonéskou hudbu

redakce 11.05.2022

Konkrétní přístup se mění album od alba, hudba ale vždy zůstává jak uhrančivá, tak nekompromisně otevřená novým možnostem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace