Zprávy / Pozvánky

Jimmy Pé vydáva nové EP

Jimmy Pé vydáva nové EP

redakce | Zprávy / Pozvánky | 19.03.2020

Novú tvorbu slovenského producenta Jimmyho Pé sme naposledy mohli počuť na konci roka 2018. Minulý rok sa venoval najmä cestovaniu po krajinách južnej a juhovýchodnej Ázie, teraz po takmer roku a pol prichádza s novou EP nahrávkou, ktorej vydanie zastrešuje americké vydavateľstvo Slow Roast Records.

EP s názvom Street Circus obsahuje štyri klubové tracky v štýle bass music. Tri z nich sú typické Jimmyho bangre s ťažkotonážnymi rytmami a surovou energiou, štvorka s názvom Akinom zaujme klasickým oldschool hip-hopovým beatom v spojení so súčasným klubovým zvukom. Na tejto skladbe so slovenským producentom spolupracoval producent z Los Angeles Mono/Poly, parťák Flying Lotusa z jeho vydavateľstva Brainfeeder. Novinka vychádza pod značkou Slow Roast Records. V rotáciách Rádia_FM aktuálne môžete počuť aj ďalšiu Jimmyho novinku s názvom Brrrap, ktorá je na jeho pomery dosť netradičná. “Ľudia mi píšu takmer denne, kde sa ten singel dá vypočuť. Zatiaľ som ho nezverejnil, no dám ho von čoskoro po tomto EPčku,” sľubuje Jimmy.

Po tom, ako dídžej a producent strávil viac ako pol roka cestovaním po Ázii, by sa dalo čakať, že jeho nová tvorba bude ovplyvnená tamojšou hudbou. Aj na tom sa momentálne pracuje, keďže ako prezradil, aktuálne na jednom zo svojich projektov spolupracuje s indickým hudobníkom. Jeho plán je ešte pred letom vydať ďalšiu EP nahrávku, ktorá bude podľa neho tiež klubová, no v trochu inom žánri ako Street Circus. Čo sa týka hraní, v lete ho môžete vidieť na festivaloch - viacero vystúpení má už potvrdených a čaká sa už len na zverejnenie. Na jar má v kalendári aj niekoľko klubových hraní, momentálne je však vzhľadom na obmedzenia súvisiace s epidémiou koronavírusu otázne, či sa akcie uskutočnia.

Info

Jimmy Pé - Street Circus (Slow Roast Records, 2020)
fb interpreta

foto © Braňo Vincze

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Aneta Langerová a Korben Dallas vydávají EP a vyrážejí na turné

redakce 12.07.2020

Vydání EP, které se pohybuje na pomezí popu, soulu a alternativy, předcházelo vydání dvou singlů Konečně a Rozhodnutia.

Jazz Dock v létě, v klubu i na střeše

redakce 12.07.2020

Stále populárnější klub na břehu Vltavy během letních měsíců dostane punc festivalového prostředí, což podpoří také pravidelné sobotní odpolední koncerty na střeše klubu.

Srpnové Fource Live se stěhují

redakce 11.07.2020

Koncertní série Fource Live představí Aiko, Teepee, Ai Fen, Khoibu a přesouvá termín koncertu Metronomy na jaro.

Sophia v Underdogs!

redakce 10.07.2020

Jen málo muzikantů má štěstí na takový „život po životě,“ jako Robin Proper-Sheppard.

Koncert pro Sedmičku s New|Old, Krang a Burning Steps

redakce 10.07.2020

Provozní klubu se rozhodli, že ve spolupráci s českými kapelami, spřízněnými s Klubem 007, uspořádají do konce roku 2020 víkendové koncerty.

Explicit opakuje zrušený březnový line up a dává šanci méně známým DJs

redakce 09.07.2020

Explicit sound se po dlouhé době představí v samostatných setech jako Dj De, Vinfield a Krabs, který má před sebou zároveň svoji první live show.

Platforma GoodGood přichází se svým pop up rádiem

redakce 06.07.2020

Nová platforma GOODGOOD se představí jako Pop Up Radio. Na střeše Národního zemědělského muzea představí více než 30 dj’s a hudebníků napříč klubovou scénou.

Holky z viy a kluci z P/\STi to v Přístavu rozproudí

redakce 06.07.2020

Holky z viah poprvé zazpívají i zahrají nové písně z připravovaného alba. K příležitosti premiéry svého nekontrolovatelného řádění si přizvaly P/\ST.

Letiště X0X0 v Radosti a Přítomnosti

redakce 06.07.2020

Karnevalu jazzu, elektronické hudby a imerzivního divadla nejen s Tryptychem, E Converso či Marií Pravdou.

Šramlfest bude. S Ivou Bittovou.

Marek Čech 03.07.2020

Organizátoři Šramlfestu se rozhodli, že i přes omezení, způsobené koronavirovou krizí, se festival uskuteční.