Zprávy / Nové desky

Jonny Richter and the Hog Ranch debutuje

Jonny Richter and the Hog Ranch debutuje

redakce | Zprávy / Nové desky | 11.07.2021

Oficiální debut Jonnyho Richtera s názvem Put Some Hog On It s nadhledem, ale i opravdovostí vyvádí za hranice komfortní zóny českého písničkářství a dá přičichnout k odkazu zvuku starých, amerických písničkářů a bluesmanů, doprovázejících svoje písně jedním akordem na podladěné kytaře, se slide prstýnkem na malíčku. Jonny Richter chápe širší souvislosti a kromě podladěných akordů a slide prstýnku, elegantně a skutečně minimalisticky využívá rytmiku založenou na kopáku, velvetovsky okouzlující tamburíně, hamondů nebo krásném kytarovém tremolu. To dodává jeho písním prostor.

Na svém debutu vypráví příběhy z cest po amerických zapadákovech, které si zapisoval během dlouhých jízd v dálkových autobusech legendární společnosti Greyhound. Jeho způsob vyprávění, zdánlivě střízlivý, někdy s upřímnou pózou v hlase, přechází do psychedelicky jemných ploch. Písně potulného mojo reverenda Jonnyho Richtera ukazují Ameriku, kterou nenajdete na Manhattanu ani na Venice Beach.

Info

Jonny Richter and the Hog Ranch
web

text © René Brejla foto © se svolením Jonnyho Richtera

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kampak?! Ptá se Ctib na svém sólovém albu

redakce 03.08.2021

Pokud by existoval žánr disco punk, Ctib by byl pravděpodobně jeho vlajkovou lodí.

Bare Escape na nové desce

redakce 29.07.2021

Tvůrčí energii kapely Bare Escape přetavenou do devíti skladeb nyní na vinylu vydá brněnské vydavatelství Kabinet Records.

La Banda de Contenedor mají fiestu

redakce 27.07.2021

Podobně, jako recykluje starý šrot na hudební nástroje, přistupuje i k žánrům: od popu přes elektronickou hudbu k psychedelii, od éterických vokálů k rapovým deklamacím.

Lenka Zbořilová (Billow) vydává u Z Tapes sólovku jako Ivy Z

redakce 23.07.2021

Debutovou desku s názvem Under a Red Moon, pt. 1 & pt. 2 vydává u slovenského labelu Z Tapes.

Iva Bittová Pro radost

redakce 23.07.2021

Iva Bittová přijala pozvání Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou na vytvoření speciálního koncertu v rámci zmenšené verze festivalu v roce 2020.

Badfocus vydává soundtrack k filmu Laterny magiky

redakce 23.07.2021

Badfocus poprvé získal příležitost propojit své lyrické a atmosférické hudební vyjádření s obrazem.

Marcel Gidote’s Holy Crab debutují

redakce 21.07.2021

Novou osmitrackovou desku Marcel Gidote’s Holy Crab nahráli na chalupě, kde pravidelně nacházeli patřičný klid a navlhlou atmosféru.

Temná proměna Vellocet Roll

redakce 20.07.2021

Necelé dva týdny po uvedení singlu Wanderers of the Dark oznamuje pražská skupina Vellocet Roll nové album. Intenzivně psychedelická kolekce A Land Ridden by Darkness vychází 20. srpna u labelu…

Emil de Waal pluje na vlnách Vente

Barka Fabiánová 05.07.2021

Čtveřice muzikantů kolem bubeníka Emila de Waala zve na albu Vente na nostalgickou hudební plavbu.

Weltschmerzen vydáva album Kolektívu Ruiny

redakce 01.07.2021

Poslucháčom odhaľuje Silo krajinu freejazzových rytmov a kvílenia, zvukovo bohatých - aj keď minimalistických - komprovizácií na popredí spevu hmyzu a vtákov.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace