Zprávy / Nové desky

Korben Dallas jsou Deti rýb

Korben Dallas jsou Deti rýb

redakce | Zprávy / Nové desky | 21.02.2022

Slovenská kapela Korben Dallas vydala 17. února nové album Deti rýb. V pořadí sedmá studiová deska, která vychází tři roky po předcházející Bazén a dva roky po EP Konečně s Anetou Langerovou, nabízí devět písní plných hudebních nápadů.

„Dá se zde slyšet soul, Bowie, francouzský film, taneční klub ve tři ráno nebo ryba lapající po dechu - a to vše podané hravou formou, zasazené v obrovském, členitém prostoru,” říkají členové kapely, kterým dlouhá koronavirová přestávka „poskytla” dostatek času na tvorbu a přípravu. Korben Dallas, které v současné době tvoří zpěvák a kytarista Juraj Benetin, baskytarista Lukáš Fila a bubeník Igor „Ozo“ Guttler, jsou několikanásobní držitelé slovenských hudebních cen Radio_Head Awards. Ve své hudbě mají rádi co největší pestrost a nechtějí zůstávat na jednom místě. Producentsky se tak nově o album postaral Tomáš Sloboda, frontman skupiny Le Payaco. Korben Dallas jej naživo představí českému publiku 17. března v pražském klubu Jazz Dock, kdy desku pokřtí David Koller, a 29. března v brněnském Kabinetu múz.

Na album poutá nový singl a videoklip k písni Zapadáme, která představuje úplný protiklad k prvnímu singlu Pekne zomrieť. „Konečně máme pořádnou taneční písničku,” zdůrazňuje Juraj Benetin, podle nějž si při nahrávání dali za cíl, aby s ní roztancovali hudební klub ve tři ráno. Výrobu videoklipu vzala kapela do vlastních rukou - v hlavní a jediné roli se v bláznivém tanečním videu představuje bubeník Igor „Ozo“ Guttler. „Tahle písnička vás donutí se hýbat. Vzal jsem mobil, s manželkou Monikou jsme cestovali po Slovensku, a nechali dění volný průběh,” vysvětluje. O ženský zpěv se postarala Helena Šabová, se kterou Korben Dallas spolupracují od alba Bazén.

více o singlu Pekne zomrieť zde

Info

Korben Dallas – Deti rýb (Slnko Records, 2022)
web vydavatelství

foto © Lousy Auber

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nové album Markéty Foukalové a Martina Brunnera

redakce 28.06.2022

Jde o druhou živou nahrávku koncertu z programového cyklu Nové horizonty, propojující jazz a symfonickou hudbu.

Nové EP Hello Marcel, letní skotačení

redakce 18.06.2022

Tři příběhy, tři situace, tři různě rychlé skladby. Jejich podobnost s realitou je čistě náhodná. Pojďme jim pomoci zorientovat se ve světě a najít si své místo.

Explicit Compilation 01

redakce 10.06.2022

Brněnský kolektiv Explicit, který je na poli lokální klubové scény známý hlavně díky pořádání rave parties, vydává debutový hudební projekt

Eurodel je Indigo

redakce 09.06.2022

„Hravá, temná a duchem mladá,“ těmito slovy popisuje rapper Eurodel své sólové album Indigo.

Beach Bum debutují u Kabinet Records

redakce 03.06.2022

Permanentní filmový večírek z Floridy a pestrobarevné košile Matthewa McConaugheyho dokonale korespondují s náladou hudební tvorby Beach Bum i přebalem alba T-Rex Goes On Holiday.

Drť mají novou desku: Minister

redakce 31.05.2022

Texty piesní tentoraz pochádzajú z videonahrávky súkromného rozhovoru Jána Počiatka s Dobroslavom Trnkom, ktorú tajne urobil “podnikateľ” Marián Kočner.

Miss Petty: Mega Kozy

redakce 30.05.2022

Miss Petty, coby jedna z nejznámějších českých drag queens, je stále výjimečná tím, že si skládá vlastní hudbu. Nyní vydává nový ulítlý singl Mega Kozy.

Monochrome, nové EP Marka Dadoka

redakce 24.05.2022

Grafik a producent z nejprogresivnějšího tuzemského dnb labelu Sinful Maze Recordings nechal po pandemii neurofunkových vykrucovadel a ostrých 2stepů.

Jaromír 99. Letní kapela je Mimosezóna

redakce 22.05.2022

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém albu rockový výlet za písničkou horským krajem rockové melancholie a nezčeřené vícehlasé pohody.

Vychádza Echo Cube od Analogrunner

redakce 16.05.2022

Echo Cube je citlivo vyskladaná mozaika elektronických skladieb, demonštrujúca rôznorodosť a zvukofarebnosť.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace