Zprávy / Pozvánky

Květen v Punctu

Květen v Punctu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.05.2024

Sezóna vrcholí a Punctum tradičně představí široký výběr zahraničních umělců, kteří v Praze hrají vzácně nebo taky úplně poprvé, za doprovodu vybraných místních hudebníků. Dojde na showcase východoasijské elektroniky, středověký math rock, různá pojetí více či méně melancholických a experimentálních písniček a samozřejmě také na pestrou selekci z improvizace a jazzu.

V sobotu 4. května přiveze ústecká crew Phonon 16kanálový DIY soundsystém OTTOsonics, na kterém se představí jednak díla vzniklá na loňské letní škole ambisoniky, jednak živé sety místních hudebníků. Na tenhle speciální program s prostorovým zvukem naváže v úterý 7. další večer Wakushoppu, na kterém divokost dua Colocci/Švejnar – procesované dechové nástroje plus bicí – doplní shitjazzové trio Tembryo. A u improvizace zůstane i následující večer, kdy 13 syrových uvedou tektonickou improvizaci Boha (vajec)Bérešem, skalní analogové dronaře Kult masekMatějem Kotoučkem a především renomovanou vibrafonistku Andriu Nicodemou, kterou doprovodí Petr Vrba.

Sobota 11. bude patřit labelu Chinabot, který zásadním způsobem přispěl k aktuálnímu boomu hudby propojující západní a globální zvuk. Na večeru, který společně pořádají Glory Affairs a Punctum, se představí Pisitakun, Neo Geodesia a Jaeho Hwang s kombinací klubové elektroniky, experimentů i tradičních vlivů. V úterý 14. května pro změnu přijedou Extra Life, mimořádná kapela, která začala v mathrockové éře, ale do zlomených rytmů transponovala také vlivy z popu, klasiky, metalu a především středověké hudby. Pořádá Jednota, doprovází darkjazzově postrockoví Nachttante.

Čtvrtek a pátek 16. a 17. budou patřit výstavě 7Talismans of Regeneration kolumbijského umělce Pola Manteraniho, kterou na vernisáží doprovodí také ambientní montáž od Mint Mountain Observatory. A 17. rovnou naváže domovská série Sonitus, kde se představí Princess Diana of Wales, projekt Laily Sakini balancující na hraně písniček, ambientu a dubu, a speciální kolaborace KoruthWhite Wigwamem. Nabitý týden uzavřou triphopoví melancholici Public Memory, které představí Xion v sobotu, a druhý díl série Earday, kde vystoupí Predskokan Otrok (všehoschopný Miro Tóth), ale jádrem programu bude kritický poslech – na téma hip-hopu a ruského popu.


Různé pohledy na improvizaci po sobě představí Alternativa, Rachot, Heartnoize a Ma Kolektiv. V úterý 21. půjde o setkání šikovného bubeníka Petera OrinseLaurentem Rigautem za doprovodu mocných dechařů Zdeňka Závodného a Petra Vrby, následující den pak o zkušené trio Jones Jones (Tarasov/Ochs/Dresser). A čtvrtek bude dle názvu nu jazz, dle hudby freečko poučené hardcorem a řadou dalších stylů. To, že večer otevřou „hyperfolkoví“ Mezi patry klid, také napoví.

Pátek a sobota s Ma Kolektivem pak budou patřit francouzskému projektu Tikkun, který charakterizuje hravost a eklektičnost zahrnující židovskou i vojenskou hudbu, s se saxofonisty Michalem Wróblewskim a Petrem Kalfusem, respektive francouzsko-dánsko-české formaci Jeux – náležitě energický jazz – s projektem Toša (kontrabasistka Klára Pudláková a opět Wróblewski). Samotný závěr měsíce přinese pravidelný koncert k němému filmu (úterý 28.), kde klasiku Gold Rush vedle trumpetistky Ingrid Frivold doprovodí svojí experimentálnější tvorbou Litterbin, a křest nahrávky brněnsko-finské psychedelie Shakali v režii Xionu (čtvrtek 30.).

Info

Punctum
web klubu

foto © Christophe Levet

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Andy the Doorbum v kopřivnické Galaxii

redakce 21.06.2024

Zapomenuté modlitby a magično nikdy nezrozeného kmene. Folkové litanie a originální kostýmní a světelná show.

Avéčko: Seaslugs

redakce 20.06.2024

Prostory kina Aero se rozezní ve vibracích magických podvodních světů, které propojí vícekanálový zvuk, světelný design a scénografii.

Glory Affairs x Glück x Lunchmeat x Rare x Wrong present Till The Last

redakce 19.06.2024

Na třech stagích se představí jednadvacet hudebních projektů, které budou doprovázeny na míru šitým světelným designem.

Black Eyed Peas v Praze

redakce 19.06.2024

Skupina neustále překonává hranice žánrů a přináší svěží a inovativní hudbu svým fanouškům po celém světě.

Molchat Doma přivezou novou desku

redakce 18.06.2024

Prorazili v roce 2020, kdy nasbírali víc než milion zhlédnutí na YouTube a stali se fenoménem na Bandcampu.

Sonic Meditation v kostele U Salvátora

redakce 17.06.2024

Nový koncept hudebně-komunitních událostí varhanice Katty, bude hostit její přátele z hudebního prostředí.

Performance mapující vývoj heavy metalu v podání Johna Dorana

redakce 16.06.2024

Editor, hudební publicista, autor a moderátor John Doran (The Quietus, The Guardian, BBC) v MeetFactory před koncertem Chelsea Wolfe.

Multimediální výstava Singularita.

redakce 16.06.2024

Skupina Homo_Digitalis_3.2.1 odhalí v Hradci Králové svou multimediální instalaci #Singularity - Human Expiration: 2045 vytvořenou za pomocí AI nástrojů.

Sungazer v Kampusu Hybernská hned dvakrát

redakce 14.06.2024

V rámci akce Sustain: Hudba a udržitelnost kapela vystoupí hned dvakrát.

Letní kino MeetFactory se vrací na dvorek

redakce 11.06.2024

Filmový program sezóny nese podtitul Save the World a nabídne sérii dvanáct snímků tematizujících globální společenské fenomény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace