Zprávy / Festivalové

Lunchmeat Festival 2023 se dívá pod povrch

Lunchmeat Festival 2023 se dívá pod povrch

redakce | Zprávy / Festivalové | 24.05.2023

Poslední týden v září se bude v několika lokacích v Praze konat Lunchmeat Festival. Každoroční přehlídka věnovaná současné elektronické hudbě a novým médiím se koná po čtrnácté a jako každý rok se na ní představí výrazné osobnosti ze světa i talenty z domácí scény.

Mezi prvními ohlášenými jmény jsou čeští a slovenští umělci Petra Hermanová, Martyyna & Igor Lorok, Oliver Torr & Axonbody a DOOM’D. Představí svůj nový albový materiál, anebo dosud neviděné audiovizuální kolaborace. Na Lunchmeat Festival 2023 dorazí i vizionáři a experimentátoři jako Evian Christ, klavíristka a elektronická hudebnice Marina Herlop a sonický mutant Slikback, který spolu s vizuálním umělcem Weirdcore představí projekt VOID posouvající hranice současné elektroniky.

„Kromě mezinárodních umělců chceme letos zviditelnit výjimečné místní hudebníky, které neustále objevujeme na naší agilní scéně. Hledáme pod povrchem, abychom mohli prezentovat objevy, které nikde jinde na evropských festivalech neuvidíte,“ říká Jakub Pešek, ředitel Lunchmeat Festivalu. Cílem je zproblematizovat koncept hvězd, nálepka headlinera se dá odlepit a zase přilepit nečekanému jménu, aniž by přitom byla zpochybněna vysoká kvalita programu.

Jako každý rok i letos Lunchmeat uvede pečlivě kurátorovanou selekci audiovizuálních vystoupení, které momentálně hýbají mezinárodní scénou. Provokatér a apologet trance music Evian Christ přiveze svoji novou AV show. Klubové legendy Donato Dozzy a Neel se vrací jako Voices from the Lake se svojí ambient techno klasikou stejného jména.

Zoë McPherson slibují při prezentaci poslední desky Pitch Bender nekompromisní syrový set. Vystoupení projektu CORIN nám dá nahlédnout do budoucnosti, v níž se stroje zbláznily, a lidstvo zmutovalo do nepředvídatelných forem. Inovátor psychedelického trance Spekki Webu pozve diváky na výpravu do jejich vlastního podvědomí, zatímco londýnský DJ a producent Otik bude rozmazávat hranice mezi technem a UK bass. Marina Herlop na Lunchmeatu představí poprvé v České republice chimérické, zasněné kompozice v doprovodu svého kvartetu.    

Info

Lunchmeat Festival 2023
25.-30. 9. 2023 Praha
web festivalu

foto © Anxo Casals

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hosti MFF Karlovy Vary a zahajovací koncert Kosheen

redakce 21.06.2024

Respektovaný tvůrce uvede své dva filmy Kafka a Mr. Kneff, zařazené do sekce Touha stát se Indiánem: Kafka a film.

Grape ohlásil Michaela Kiwanuku, Toma Odella nebo Charlotte De Witte

redakce 18.06.2024

Hip hop má aj tento rok dramaturgicky na starosti NobodyListen s jeho projektom Addict.

Unsound a první vlna jmen

redakce 17.06.2024

To nejlepší z alternativní a elektronické scény, letos pod mottem NOISE. Kali Malone, Mica Levi, Actress a mraky dalších.

Hudební maraton Bear Stone v nedotčené příhodě

redakce 16.06.2024

Headlinery jako High On Fire a Kadavar doplní třeba Colour Haze, 1000mods a Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs a další.

Knižní lázně na čtyři dny

redakce 15.06.2024

Vedle autorských čtení a rozhovorů Knižní lázně připomenou také výročí Franze Kafky, který Mariánské Lázně navštívil uprostřed první světové války.

Kompletní program festivalu Vivat vila!

redakce 14.06.2024

Pro pátý ročník si dramaturgický tým dává za úkol inovativnější využití přilehlé zahrady za vilou, kde se odehrají táborové koncerty folkového zaměření.

HALP prinesie klubový zvuk do historického kaštieľu

redakce 13.06.2024

Na pôde kaštieľa v Moravanoch nad Váhom bude znieť techno, post-club, jungle, východoafrické polyrytmy, extatické zvukové krajiny aj industriálne ozveny.

Festival Břeh podruhé v Ostravě

redakce 12.06.2024

Mezi domácími interprety je například EBM projekt Bunkerer nebo experimentální audiovizuální raperka Klara Wodehn.

Olomouc (o)žije pouličním festivalem

redakce 12.06.2024

Je na divácích, zda se rozhodnou některého z nich během vystoupení podpořit, ať už příhozem do kasičky nebo digitálně prostřednictvím QR kódu.

Prague Sounds: Branford Marsalis, Nubya Garcia, Tigran Hamasyan nebo Oneohtrix Point Never

redakce 11.06.2024

Velká světová jména jazzu, vokální hudby, elektroniky, alternativního hip hopu i world music na pomezí s klasikou, české premiéry a unikátní jednorázové projekty.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace