Zprávy / Festivalové

Lunchmeat Festival 2023 se dívá pod povrch

Lunchmeat Festival 2023 se dívá pod povrch

redakce | Zprávy / Festivalové | 24.05.2023

Poslední týden v září se bude v několika lokacích v Praze konat Lunchmeat Festival. Každoroční přehlídka věnovaná současné elektronické hudbě a novým médiím se koná po čtrnácté a jako každý rok se na ní představí výrazné osobnosti ze světa i talenty z domácí scény.

Mezi prvními ohlášenými jmény jsou čeští a slovenští umělci Petra Hermanová, Martyyna & Igor Lorok, Oliver Torr & Axonbody a DOOM’D. Představí svůj nový albový materiál, anebo dosud neviděné audiovizuální kolaborace. Na Lunchmeat Festival 2023 dorazí i vizionáři a experimentátoři jako Evian Christ, klavíristka a elektronická hudebnice Marina Herlop a sonický mutant Slikback, který spolu s vizuálním umělcem Weirdcore představí projekt VOID posouvající hranice současné elektroniky.

„Kromě mezinárodních umělců chceme letos zviditelnit výjimečné místní hudebníky, které neustále objevujeme na naší agilní scéně. Hledáme pod povrchem, abychom mohli prezentovat objevy, které nikde jinde na evropských festivalech neuvidíte,“ říká Jakub Pešek, ředitel Lunchmeat Festivalu. Cílem je zproblematizovat koncept hvězd, nálepka headlinera se dá odlepit a zase přilepit nečekanému jménu, aniž by přitom byla zpochybněna vysoká kvalita programu.

Jako každý rok i letos Lunchmeat uvede pečlivě kurátorovanou selekci audiovizuálních vystoupení, které momentálně hýbají mezinárodní scénou. Provokatér a apologet trance music Evian Christ přiveze svoji novou AV show. Klubové legendy Donato Dozzy a Neel se vrací jako Voices from the Lake se svojí ambient techno klasikou stejného jména.

Zoë McPherson slibují při prezentaci poslední desky Pitch Bender nekompromisní syrový set. Vystoupení projektu CORIN nám dá nahlédnout do budoucnosti, v níž se stroje zbláznily, a lidstvo zmutovalo do nepředvídatelných forem. Inovátor psychedelického trance Spekki Webu pozve diváky na výpravu do jejich vlastního podvědomí, zatímco londýnský DJ a producent Otik bude rozmazávat hranice mezi technem a UK bass. Marina Herlop na Lunchmeatu představí poprvé v České republice chimérické, zasněné kompozice v doprovodu svého kvartetu.    

Info

Lunchmeat Festival 2023
25.-30. 9. 2023 Praha
web festivalu

foto © Anxo Casals

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Brněnský festival Batch s kompletním programem

redakce 03.10.2023

Díky programové pestrosti jednotlivých klubů budou moci návštěvníci objevovat pro ně neznámé klubové prostory, ale i hudební žánry.

Bring Me the Horizon na dalším Rock for People

redakce 01.10.2023

Nespoutaná energie, rebelství i kontroverze - to jsou Bring Me the Horizon.

Unsound 2023: poslední vlna jmen + denní program

redakce 28.09.2023

Unsound se nezadržitelně blíží, a proto nastal čas na zveřejnění kompletního lineupu a všech jmen.

Mezinárodní komiksový festival KOMA, Deadline

redakce 27.09.2023

Milovníkům komiksu a ilustrace představí to nejlepší, co nejen český komiks v současné době nabízí. Letošním tématem festivalu je Deadline.

JazzFestBrno láká na Pivce, Bártu i Jaga Jazzist

redakce 24.09.2023

V rámci off-programové série Tension pak přivítá festival v brněnské premiéře norskou kapelu Jaga Jazzist.

Lunchmeat Festival začíná

redakce 22.09.2023

V pondělí začíná program festivalu v CAMPu, kde se představí díla připravená speciálně pro místní obří plátno o rozměrech 20 x 4 metry.

Knižní veletrh LITR ve znamení fauny a flóry

redakce 20.09.2023

Víkend plný tvůrčích workshopů, výstav, autorských čtení a hudebního programu bude probíhat především v šapitó před pavilonem a ve sbírkových sklenících Flory.

Le Guess Who? 2023 oznamuje kompletní line-up

redakce 19.09.2023

Je libo legendární ESG z jižního Bronxu, která zde předvede svůj vůbec poslední evropský koncert, Alana Sparhawka z Low nebo společné představení Catariny Barbieri a Space Afrika?

Dream Or Die, festival psychedelického snění

redakce 19.09.2023

Nabitý hudební program láká také na výstavu obrazů, poezii, přednášení a další aktivity.

Mladí ladí jazz-fest zatnul do živého

redakce 18.09.2023

K hvězdným jménům světové jazzové a experimentální scény přibyli francouzsko-alžírští Acid Arab kombinující elektronickou hudbu s tradiční arabskou kulturou.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace