Zprávy / Festivalové

Meltingpot 2023: dlouhověkost, zdraví a biohacking

Meltingpot 2023: dlouhověkost, zdraví a biohacking

redakce | Zprávy / Festivalové | 01.07.2023

Šestý ročník mezinárodního diskusního fóra Meltingpot, které proběhne od 19. do 22. července 2023 po boku festivalu Colours of Ostrava v industriálním areálu Dolních Vítkovic, nabídne na nejméně deseti scénách přes 200 inspirativních řečníků z celého světa z vědy, politiky, kultury, businessu i společenského života.

K hlavním hvězdám budou patřit přední britský odborník na spánek a autor bestselleru Proč spíme Matthew Walker, irský specialista na dechové techniky a autor knihy Oxygen Advantage Patrick McKeown, britský filmový režisér, kouč kreativity a zakládající člen kapely Faithless Jamie Catto, provokativní americko-izraelský spisovatel Tuvia Tenenbom, česko-švýcarský profesor neurologie a bývalý vedoucí lékař FIFA Jiří Dvořák nebo česká architektka Eva Le Peutrec.

K dalším hlavním zahraničním hostům patří vedle výše uvedených například americký autor bestsellerů o ekonomice a politice John Perkins, americký environmentalista Bill McKibben, švédská ekologická aktivistka a filmová režisérka Helena Norberg-Hodge, americká neuropatoložka a zakladatelka vědeckého Institutu lásky a času Julia Mossbridge, americká mentorka a bývalá analytička CIA Carmen Medina nebo česko-americká vědkyně a podnikatelka ze Silicon Valley Barbara Paldus.

Z České republiky na Meltingpotu vystoupí například archeoložka Sara Polak, novinář Jakub Szántó, ekonom a filozof Tomáš Sedláček, hokejový trenér a mentální kouč Marián Jelínek, fyzioterapeut Pavel Kolář nebo novinářka Alexandra Alvarová. Program diskusí dále doplní Terapie sdílením, Kecy a politika, Hausbot Petra Horkého, PechaKucha Night nebo představení Ridiny Ahmedové Sádlo.

Hlavním tématem fóra se letos stane longevity - dlouhověkost, zdraví a biohacking. V areálu návštěvníci nově najdou Biohacking Expo, výstavní a prodejní zónu představující společnosti zabývající se zdravím, výkonností, dlouhověkostí. Na pomezí Meltingpotu a Colours of Ostrava připravili pořadatelé novou Cacao stage s tanečními a pohybovými workshopy, intimními vystoupeními písničkářů a předními světovými DJs a hudebníky z žánru organic electronic. Vstupenka na Colours of Ostrava platí zároveň pro vstup na všechny scény fóra Meltingpot. Zahrají například Mose, Rodrigo Gallardo, Mirabai Ceiba, Ape Chimba, Nessi Gomes, Joshua Swahé, Daniel Rojas nebo Mr. Kriss. Součástí programu bude také kakaový rituál.

Fórum Meltingpot vedle samotné konference letos v únoru již popáté představilo online projekt Voices of Meltingpot, který přináší inspirativní filmové rozhovory s předními hosty předchozího ročníku fóra. Mezi dvaceti zahraničními i českými osobnostmi, které nabídly na kameru vhled do svého vnitřního světa, osobních příběhů, myšlenek a zkušeností, nechybí například „Ledový muž“ a extrémní otužilec Wim Hof, expremiér Bhútánu a ekologický aktivista Tshering Tobgay, aktivní horolezec Jamie Andrew, který přišel o ruce i nohy, odborník na klimatické změny Mark Maslin, autor bestselleru Dalajlámova kočka David Michie nebo básník, prozaik a dramatik Lemn Sissay.

Info

Meltingpot
19.–⁠22. 7. 2023
Dolní Vítkovice, Ostrava
web festivalu

foto © se svolením Meltingpotu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sharpe rozširuje festivalový a konferenčný program

redakce 22.02.2024

Od lokálneho rádia až po jednu z najvplyvnejších hudobných platforiem, ktorá nestratila silnú komunitu poslucháčov.

Festival filmu a vědy AFO, motiv: paměť

redakce 22.02.2024

Fanoušci dokumentárního filmu se letos mohou těšit na ambiciózní výlety do budoucí minulosti.

Festival Spectaculare má kompletní program

redakce 20.02.2024

Headlinery jsou britský hudební inovátor Clark, oxfordští Mammal Hands nebo ambientní Loscil & Lawrence English.

Panteón Rococó na Mighty Sounds

redakce 14.02.2024

Jejich charakteristický styl vychází z punku, ska, reggae, salsy i mariachi. To vše transformuje na podiu osmičlenný soubor v masu energie.

Brutal Assault: dřevní thrash i stoner

redakce 13.02.2024

Kapela Baroness, která byla se svým ambiciózním albem Gold & Grey nominovaná na Grammy, přiveze do pevnosti své nejnovější šesté studiové album Stone.

První letošní koncerty Prague Music Performance

redakce 12.02.2024

Prague Music Performance uvede hudbu avantgardisty Jamese Tenneyho i koncert šesti premiérových skladeb v jediném večeru.

Blues Alive přiveze držitele Blues Music Awards nebo Grammy

redakce 06.02.2024

Zahrají například Cedric Burnside, Eric Bibb, Albert Castiglia nebo Chuck Prophet.

JazzFestBrno přiveze Samaru Joy, Chrise Bottiho, Snarky Puppy, Bélu Flecka i Laufey

redakce 31.01.2024

Úvodní vystoupení Nduduza Makhathiniho zahajuje novou koncertní řadu Club Life.

Tallinn Music Week oznámil první jména

redakce 28.01.2024

Tallinn Music Week je jedním z nejuznávanějších eventů nové hudby, městské kultury a klíčových networkingových akcí.

Metronome Prague přiveze Michaela Kiwanuku

redakce 26.01.2024

Michael Kiwanuka zpívá vřelým hlasem o úzkosti i naději, o rasismu a policejní brutalitě, víře v sebe sama i o tom, co dnes znamená být lidskou bytostí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace