Zprávy / Festivalové

Mezinárodní festival o reprodukčních právech Fragile Like a Bomb

Mezinárodní festival o reprodukčních právech Fragile Like a Bomb

redakce | Zprávy / Festivalové | 15.09.2022

Už 17. září se v pražských Kasárnách Karlín a prostoru Bike_Jesus koná jediný mezinárodní festival Fragile Like a Bomb věnovaný reprodukčním právům v Evropě. Jeho cílem je získat prostředky na pomoc ženám z Polska, které jsou nuceny jezdit do Česka na potrat, a také posílit komunitu, jíž nejsou ženská práva lhostejná.

V Polsku už roky dochází k omezování práva žen rozhodovat o svém těle, zdraví a životě, stejně jako k omezování přístupu k bezpečné a legální interrupci. Česká Ciocia Czesia vznikla právě v reakci na zpřísnění potratové legislativy. Už dva roky poskytuje podporu ženám, které přijíždějí do Česka kvůli přerušení nechtěného těhotenství. „Od zahájení činnosti se už náš kolektiv obrátilo více než 1500 žen! Některé z nich byly v obtížné finanční situaci a nemohly si dovolit zaplatit 13 až 30 000 korun, na které zákrok přijde,“ říká Jolanta Nowaczyk, jedna z organizátorek festivalu. „Celá částka, která se během festivalu vybere, bude použita na pomoc těmto ženám,“ dodává. Festival i kolektiv Ciocia Czesia je možné podpořit také virtuálně libovolnou částkou v on-line sbírce.

Festival otevře panelová debata (anglicky) moderovaná Valerií Kim, jejímiž hostkami budou: Andrada Cilibiu z rumunského Centrul FILIA, Lilia Khousnoutdinova z nadace Propolis33, Silvie Lauder z týdeníku Respekt a Zdenka ze slovenské iniciativy Nebudeme ticho. Po debatě proběhnou dva workshopy: jeden povedou instruktorky Moderní sebeobrany (anglicky), druhý lektorky organizace Konsent (česky). Na závěr denní části festivalu je naplánovaný koncert složený z energických live setů dvou nadaných umělkyň: Mala Herby z Polska a domácí Josefíny Dusk.


Během akce bude možné zakoupit oficiální festivalový merch a zúčastnit se tomboly o hodnotné ceny od našich partnerů. O catering se postará aktivistický kolektiv Food Not Bombs. Později večer se festival přesune do nedalekého prostoru Bike_Jesus, kde proběhne oficiální afterparty. Její program má na starosti kolektiv Bukolika. Vystoupí mimo jiné Avtomat z Polska a domácí Mother Criminal a HrrHrrrrHrrr.

Info

Fragile Like a Bomb
17. 9. 2022 11:00
Kasárna Karlín + Bike_Jesus, Praha
Fb událost

foto © Tina Bauer

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Foals, Yungblud, M83 a Moderat na Grape festivale

redakce 05.12.2022

Na potešenie všetkých fanúšikov Moderat vydali nový album More D4ta. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

OFF Festival nabídne hardcore, psychodelii, k-pop i noise

redakce 01.12.2022

Katovický OFF vykopává prvních 14 důvodů, proč se těšit na léto. Festival proběhne tradičně v Údolí tří rybníků.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Berlínské CTM oznamuje první jména

redakce 12.11.2022

Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů a uměleckých disciplín.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace