Zprávy

Moje kino Live a Aerovod rozšiřují nabídku

Moje kino Live a Aerovod rozšiřují nabídku

redakce | Zprávy | 19.10.2020

I v době, kdy jsou kinosály zavřené, mají filmoví fanoušci možnost zhlédnout kvalitní a pečlivě vybrané snímky a při tom podpořit svá oblíbená kina.

Původní česká online videopůjčovna Aerovod, jejíž katalog obsahuje tituly prověřené plátnem kin Aero, Bio Oko, Světozor, Bio Central a Univerzitní kino Scala, nabízí přes 400 snímků a svou nabídku rozšiřuje každým týdnem. Diváci, kterým chybí sdílený zážitek ze sledování filmu, se pak mohou každý večer setkávat ve virtuálním kinosále projektu Moje kino Live. Ten zprostředkovává atmosféru kina se vším, co k němu patří. Projekce začínají v pevně stanovený čas a jsou doplněny odbornými úvody, zajímavostmi o filmu, ruchy z kina i chatem, na kterém diváci mohou sdílet své zážitky. Kromě filmových projekcí nabízí Moje kino Live i speciální přednášky a další originální obsahy – v pondělí 26. října se například uskuteční interaktivní přednáška o vztazích a komunikaci Terapie sdílením Live.

Online videopůjčovna Aerovod, provozována filmovou distribuční společností Aerofilms, aktuálně nabízí přes 400 titulů. Většina katalogu Aerovodu je dostupná v rámci předplatného, které stojí 150 Kč měsíčně, filmy lze také za poplatek několika desetikorun streamovat či stahovat jednotlivě. Pro usnadnění výběru ideálního snímku jsou pro diváky na Aerovodu připraveny tematické kolekce a výběry významných osobností nejen ze světa filmu. „Podobně jako na jaře se i nyní pozornost filmových fanoušků a návštěvníků kin přesunuje do online prostředí. Vnímáme to jako další příležitost pro naši filmotéku a již nyní sledujeme příliv nových diváků. K tomu přispělo také online zveřejnění nejúspěšnějšího českého dokumentárního filmu všech dob V síti, který je u nás k vidění ve verzi přístupné od 15 let. Podobně jako na jaře přetrvává divácký zájem o komedie. Již od zítřka si diváci budou moci pustit snímek Proxima s Evou Green v životní roli astronautky a matky, čeká nás Příběh Tantry, dokumentární film o fotografovi Helmutu Newtonovi nebo snímek Meky o populárním zpěvákovi Miroslavu Žbirkovi,“ říká Hana Kijonka z distribuční společnosti Aerofilms.

Projekt Moje kino Live vznikl v polovině března jako odpověď na uzavření kin spojené s pandemií koronaviru. Iniciovala ho spřátelená kina Aero, Bio Oko, Světozor a Přítomnost z Prahy, Bio Central z Hradce Králové a Univerzitní kino Scala z Brna. V průběhu jara se ve virtuálním kinosále uskutečnilo přes 70 projekcí, kterých se zúčastnilo více než 15 000 diváků. „Přestože projekt Moje kino Live vzniknul jako reakce na korona krizi, vizí je, aby fungoval i do budoucna. Tento formát má a bude mít své diváky. Provoz jsme přes prázdniny připravovali a odstartovali ho projekcí filmu V síti 3. října. Nicméně od pondělí 12. října se vracíme ke každodenním projekcím, standardně od 20:30 startuje film a již od 20:00 pak chat pro diváky, kteří si mohou před filmem popovídat,“ říká koordinátorka projektu Petra Špačková.

Základní vstupné na běžné filmy je stanoveno na 100 Kč, ti, kteří chtějí v nelehké době podpořit své oblíbené kino, mohou přispět i částkou vyšší. Stream tak není jen příjemným programem na večer, ale je i plnohodnotnou podporou kamenných kin. „Moje kino Live přináší divákům do jejich domovů pestrý výběr filmů, je ale také velmi cenným místem pro filmové distributory – mohou tu své snímky sdílet s publikem a na chatu sledovat jejich bezprostřední reakce,“ dodává Petra Špačková a zve na novinky v programu: „V pondělí 19. října promítneme vizuálně strhující drama Vysoká dívka, ve čtvrtek 22. října nás čeká projekce na Oscara nominovaného polského snímku Corpus Christi. V sobotu 24. října se pak diváci mohou těšit na poetikou amerického nezávislého filmu provoněný The Peanut Butter Falcon. Kromě filmových projekcí potěšíme také fanoušky projektu Ester a Josefiny – v úterý 26. 10. jim zprostředkujeme Terapii sdílením Live. Streamovat se bude navíc z našeho letenského kina Bio Oko.“

Info

Aerovod
web projektu

Moje kino Live
web projektu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Beck potvrdil účast na Metronome Prague

redakce 13.05.2021

Ambicí festivalu je oslovovat všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v progresivní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů.

The Ills zrekonstruovali svoj prvy album aj s nikdy nevydanou skladbou

redakce 13.05.2021

Myšlienka na možné prepracovanie materiálu z debutu prišla práve po oslavách 10. narodenín, kde kapela v pôvodnom zložení hrala niekoľko starých skladieb.

Mooncloud #57: February

redakce 12.05.2021

Největší část playlistu tvoří klasiky indie scény nultých let, dostane se ale také na starší kousky od The Beatles Led Zeppelin nebo čerstvý vítr ve formě Black Country, New…

Floex vydává herní soundtrack - Papetura

redakce 12.05.2021

Hudba na Papetura Soundtrack odráží křehkost papíru, strach ze samoty a destrukce i naději a přátelství.

Comeback skupiny Boo pokračuje druhým singlem

redakce 12.05.2021

Tak jako první singl Lockdown Dance je i novinka Things inspirována současnou pandemickou situací.

František Skála & Provodovjané

redakce 11.05.2021

„Na nenáviděné dechovce, kterou nás – máničky – krmili komunisti, není ve skutečnosti nic špatného, říká František Skála.

Pohoda on the Ground

redakce 11.05.2021

Pohoda on the Ground prinesie počas piatich dní na trenčianske letisko desiatky kapiel umelcov a umelkýň.

Nová deska Ruinu

redakce 11.05.2021

Pražské trio Ruinu vydává po čtrnácti letech a třinácti živých nahrávkách první studiové album Left Behind.

Gurun Gurun vydali benefiční album

redakce 10.05.2021

Čtveřice Gurun Gurun doposud vydala dvě alba na japonsko-britském labelu Home Normal, absolvovala japonské turné a hrála například i v londýnském Café Oto.

Zasněný pop pařížských Juniore a audiovizuální magie Droeloe

redakce 10.05.2021

V Paříži usazené světoběžnice Juniore měly ke světu filmu odjakživa blízko, jejich hudba je rovnou měrou zábavná a obrazotvorná.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace