Zprávy

Moje kino Live a Aerovod rozšiřují nabídku

Moje kino Live a Aerovod rozšiřují nabídku

redakce | Zprávy | 19.10.2020

I v době, kdy jsou kinosály zavřené, mají filmoví fanoušci možnost zhlédnout kvalitní a pečlivě vybrané snímky a při tom podpořit svá oblíbená kina.

Původní česká online videopůjčovna Aerovod, jejíž katalog obsahuje tituly prověřené plátnem kin Aero, Bio Oko, Světozor, Bio Central a Univerzitní kino Scala, nabízí přes 400 snímků a svou nabídku rozšiřuje každým týdnem. Diváci, kterým chybí sdílený zážitek ze sledování filmu, se pak mohou každý večer setkávat ve virtuálním kinosále projektu Moje kino Live. Ten zprostředkovává atmosféru kina se vším, co k němu patří. Projekce začínají v pevně stanovený čas a jsou doplněny odbornými úvody, zajímavostmi o filmu, ruchy z kina i chatem, na kterém diváci mohou sdílet své zážitky. Kromě filmových projekcí nabízí Moje kino Live i speciální přednášky a další originální obsahy – v pondělí 26. října se například uskuteční interaktivní přednáška o vztazích a komunikaci Terapie sdílením Live.

Online videopůjčovna Aerovod, provozována filmovou distribuční společností Aerofilms, aktuálně nabízí přes 400 titulů. Většina katalogu Aerovodu je dostupná v rámci předplatného, které stojí 150 Kč měsíčně, filmy lze také za poplatek několika desetikorun streamovat či stahovat jednotlivě. Pro usnadnění výběru ideálního snímku jsou pro diváky na Aerovodu připraveny tematické kolekce a výběry významných osobností nejen ze světa filmu. „Podobně jako na jaře se i nyní pozornost filmových fanoušků a návštěvníků kin přesunuje do online prostředí. Vnímáme to jako další příležitost pro naši filmotéku a již nyní sledujeme příliv nových diváků. K tomu přispělo také online zveřejnění nejúspěšnějšího českého dokumentárního filmu všech dob V síti, který je u nás k vidění ve verzi přístupné od 15 let. Podobně jako na jaře přetrvává divácký zájem o komedie. Již od zítřka si diváci budou moci pustit snímek Proxima s Evou Green v životní roli astronautky a matky, čeká nás Příběh Tantry, dokumentární film o fotografovi Helmutu Newtonovi nebo snímek Meky o populárním zpěvákovi Miroslavu Žbirkovi,“ říká Hana Kijonka z distribuční společnosti Aerofilms.

Projekt Moje kino Live vznikl v polovině března jako odpověď na uzavření kin spojené s pandemií koronaviru. Iniciovala ho spřátelená kina Aero, Bio Oko, Světozor a Přítomnost z Prahy, Bio Central z Hradce Králové a Univerzitní kino Scala z Brna. V průběhu jara se ve virtuálním kinosále uskutečnilo přes 70 projekcí, kterých se zúčastnilo více než 15 000 diváků. „Přestože projekt Moje kino Live vzniknul jako reakce na korona krizi, vizí je, aby fungoval i do budoucna. Tento formát má a bude mít své diváky. Provoz jsme přes prázdniny připravovali a odstartovali ho projekcí filmu V síti 3. října. Nicméně od pondělí 12. října se vracíme ke každodenním projekcím, standardně od 20:30 startuje film a již od 20:00 pak chat pro diváky, kteří si mohou před filmem popovídat,“ říká koordinátorka projektu Petra Špačková.

Základní vstupné na běžné filmy je stanoveno na 100 Kč, ti, kteří chtějí v nelehké době podpořit své oblíbené kino, mohou přispět i částkou vyšší. Stream tak není jen příjemným programem na večer, ale je i plnohodnotnou podporou kamenných kin. „Moje kino Live přináší divákům do jejich domovů pestrý výběr filmů, je ale také velmi cenným místem pro filmové distributory – mohou tu své snímky sdílet s publikem a na chatu sledovat jejich bezprostřední reakce,“ dodává Petra Špačková a zve na novinky v programu: „V pondělí 19. října promítneme vizuálně strhující drama Vysoká dívka, ve čtvrtek 22. října nás čeká projekce na Oscara nominovaného polského snímku Corpus Christi. V sobotu 24. října se pak diváci mohou těšit na poetikou amerického nezávislého filmu provoněný The Peanut Butter Falcon. Kromě filmových projekcí potěšíme také fanoušky projektu Ester a Josefiny – v úterý 26. 10. jim zprostředkujeme Terapii sdílením Live. Streamovat se bude navíc z našeho letenského kina Bio Oko.“

Info

Aerovod
web projektu

Moje kino Live
web projektu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Severní nástupiště přijíždí s novou deskou

redakce 04.12.2020

Početná kapela vydává první dlouhohrající desku Rostli jsme spolu, která se použitím nástrojů i textařsky vymyká většině domácí produkce.

Bardzo fajný festival online u vás doma

redakce 04.12.2020

Můžete se těšit na výběr nových polských dokumentárních filmů, krátké filmy „do nepohody“ z polského festivalu Žubroffka, pohádky nebo workshop.

Kniha Bohumila Nekolného Divadlo a společnost kolem roku 1989

redakce 04.12.2020

Kniha je určena pamětníkům a divadelní obci, ale především současným studentům divadla jako výukový materiál k transformaci české divadelní sítě.

Full Moon Stage na Colours of Ostrava 2021 je kompletní!

redakce 03.12.2020

Pestrý program je žánrově rozpřažený od unikátního dialogu akustických kytar přes hutné noiseové běsnění až k taneční elektronice.

Raptor Koch prosí: „Navar mi bejbe!“

redakce 03.12.2020

Dopracoval se feminizmus příliš daleko? Kdo uvaří všem těm mužům, co připálí i těstoviny a neví, jak používat domácí spotřebiče?

PAF do vašich obýváků

redakce 03.12.2020

Festivalový stream čítá na čtyři desítky programových bloků a kombinuje živě přenášené audiovizuální performance, online projekce, diskuse a radiové show.

Mooncloud #50: Never Sol

redakce 02.12.2020

Zajímá vás, kdo jsou nejoblíbenější hudebníci Never Sol a ze které hudby je naměkko? Poslouchejte Mooncloud.

Nekola děkují za druhou desku

redakce 02.12.2020

Démoni samoty, strachu, smutku ale i prosvítající naděje jsou tématem tohoto alba, které vznikalo od jara 2019 do podzimu 2020.

Full Moon #116: Vzpomínky na alternativní národ

redakce 01.12.2020

Poslední vydání magazínu Full Moon v roce 2020 patří nejen novému albu The Smashing Pumpkins, ale také celému alternativnímu rocku jedné přelomové dekády.

Kinaři posílají do světa optimistickou kolekci

redakce 01.12.2020

Patří kino také do vašeho života? Rozbouřená doba si žádá nějaké jistoty. Dejme společně najevo, že tou naší je právě kino.