Zprávy / Festivalové

Na Spectaculare vystoupí dj poolboi

Na Spectaculare vystoupí dj poolboi

redakce | Zprávy / Festivalové | 22.03.2022

V pátek 25. března dorazí do Paláce Akropolis americký producent dj poolboi, jehož lo-fi houseové tracky odráží melancholii generace Z. Sbírá miliony poslechů na internetu a nenápadně přepisuje DNA klubové hudby. Během večera odehraje svůj set i vancouverský producent Tor. Noc zakončí DJ afterparty Hior Chronik, Josef Sedloň a myclick. Ještě ten den odpoledne ale mohou zájemci vyrazit na workshop právě s řeckým hudebníkem hudebníkem. Hior Chronik zasvětí do samplování a způsobu tvoření skladby.

Ve svých sedmadvaceti letech je poolboi symbolem nové vlny producentů, kteří se nestydí za to, že jsou introverti. Adam Ansley z amerického Austinu začal vydávat tracky pod jménem dj poolboi v roce 2017. Jeho introvertní lo-fi house přiznaně navazuje na klubové klasiky, je v něm ale cítit i svébytný přístup příslušníka generace Z, který do taneční hudby chce promítnout i svébytné úzkosti pociťované svými vrstevníky. Tvorba texaského producenta čerpá z estetiky „lo-fi hip hop“ kanálů na YouTube, které dnešní internetová generace používá při učení nebo zahánění depresí. Jeho emo-house tracky jsou podobně uklidňující a žádný div, že si svůj průlom zažil v prvních měsících pandemie, kdy poptávka po této hudbě byla nejsilnější. V Praze představí jen pár dní staré album Stay just a little while longer.

Hudební producent a DJ Tor pochází z Vancouveru. Debutoval roku 2016 albem Blue Book, v dubnu loňského roku vydal druhý počin Oasis Sky. Pro Torovy nahrávky je charakteristická vřelost, hluboké čerpání ze životních zážitků a emocí. Tor prozkoumává melodie a rytmy, hraje si s hořkosladkým zvukem klavírem, zdeformovaným zvukem kláves, basů i rachotících bicích. Důležitou roli hraje samplování, Tor čerpá z eklektické palety: textur a útržků finských lidových písní, spirituálního jazzu, prog rocku, rwandských terénních nahrávek z 60. let a raných ambientních a experimentálních nahrávek dodávající skladbám osobitou hloubku. Projekcí doprovodí koncert ukrajinská VJka Valeriia. Ve své tvorbě využívá ilustrace, které doplňuje o minimalistické vzory a generativní textury.

Info

Festival Spectaculare
3. 3. –⁠ 17. 5. 2022
Praha
Fb festivalu

foto © Mingchen photography

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Foals, Yungblud, M83 a Moderat na Grape festivale

redakce 05.12.2022

Na potešenie všetkých fanúšikov Moderat vydali nový album More D4ta. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

OFF Festival nabídne hardcore, psychodelii, k-pop i noise

redakce 01.12.2022

Katovický OFF vykopává prvních 14 důvodů, proč se těšit na léto. Festival proběhne tradičně v Údolí tří rybníků.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Berlínské CTM oznamuje první jména

redakce 12.11.2022

Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů a uměleckých disciplín.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace