Zprávy

Noisy Pots s klipem Khan

Noisy Pots s klipem Khan

redakce | Zprávy | 05.10.2020

Jako šestý singl skupiny Noisy Pots v roce 2020 vychází skladba Khan. Ten zcela vybočuje z toho, co byste od Noisy Pots, proslavenými hraním na hrnce nebo kbelíky spojeným s melodickými syntezátory, čekali. Jakub Tengler o vzniku říká: "Předchozí skladby vznikaly většinou tak, že jsme začali našimi trash kuchyňskými bicími, do nich potom dosazovali elektroniku a snažili se přiblížit naší zvukové představě. Tenhle postup je však docela limitující. Teď jsme to ale udělali naopak, vytvořili jsme si zvukový svět hned podle představy a naše nástroje dosadili až na elektronický základ. Sami jsme byli překvapení, jak to fungovalo." Ryze elektronický song s rapem Tanity Yankové (Depresivní děti touží po penězích, 20 000 židů pod mořem, Reverse Cowboy a Heather Son), talentované zpěvačky s bulharskými kořeny, vás vmžiku dostane do vod světové elektronické scény.

Michal Šupák (ex Charlie Straight) a Jakub Tengler začínali v roce 2014 v ulicích Berlína, kde si získali své první fanoušky a od té doby odehráli spoustu koncertů v klubech a festivalech v zemích Evropy či Asie. V roce 2020 navázali spolupráci s Tanitou Yankovou, díky čemuž vzniklo zcela netradiční spojení. Dílo, ve kterém kontrastuje moderní zvuk a vizuál s mýtickými náměty, je inspirována bulharskou historií. “Skladba Khan spojuje folklórní mystiku a moderní sound," říká Tanita. Jakub dodává: "Chtěli jsme docílit neotřelého zvuku, zároveň jsme se snažili zachovat jednoduchost. Z některých úhlů pohledu je skladba až extrémně minimalistická."

Realizace videoklipu se ujali Oliver Beaujard a Nina Zardalishvili z filmového studia Bao-Bab, které má na kontě spolupráci mj. s Mydy Rabycad, Teepee, Mladí ladí jazz, Niesse Film Festival a dalšími. Samotná režisérská dvojice o videoklipu říká: “Videoklip ke skladbě Khan je kombinací mystiky a reality, folkloru a současnosti. Cílem bylo pracovat s emocí skladby i myšlenkou, kterou do ní autoři vložili a přenést jí do obrazu v náznacích a symbolech tak, aby měly narativní charakter. Khan je pro nás o vášni, lstivosti, agresi i mystice.”

Info

Noisy Pots
Facebook

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Timea, Two blocks away

redakce 05.12.2022

Netají sa tým, že nový singel, ktorý ako prvý vznikal v tejto zostave, je predzvesťou nového smerovania v jej tvorbe.

Predĺžte si jesenný mood skladbou Maja Jenča

redakce 05.12.2022

Po dvoch predchádzajúcich EP ide o vôbec prvú nahrávku vydanú pod pseudonymom Jeseň, na ktorej inštrumentalista spieva po slovensky.

Foals, Yungblud, M83 a Moderat na Grape festivale

redakce 05.12.2022

Na potešenie všetkých fanúšikov Moderat vydali nový album More D4ta. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Mart Avi s novým klipem

redakce 04.12.2022

Samuraj avant-popu vydává nový videoklip.

Konektiv se blíží

redakce 04.12.2022

Tři nová hudební vystoupení, ve kterých se setkávají čeští hudebníci s hudebníky z řad přistěhovalců a národnostních menšin.

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

David Pomahač má klip animovaný dětmi

redakce 02.12.2022

Za animovaným videem o touze přežít a ustát i bezvýchodnou situaci stojí děti z kroužku animace Aeroškoly.

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace