Zprávy

Nová podcastová série Club Cast

Nová podcastová série Club Cast

redakce | Zprávy | 21.02.2021

Nový pořad Club Cast se bude týkat především alternativní hudby a bude natáčený po různých hudebních klubech. Za projektem stojí Dominik Michalec a Štěpán Poul, kteří začínali s pořádáním hudebního festivalu Underground live. Každá epizoda pořadu má krom písně od kapely obsahovat také krátký rozhovor bude natočená v jiném hudebním klubu s důrazem na ty mimopražské. První sezóna bude obsahovat šest dílů. Pilot byl natočen v pardubickém Klubu 29 s Jakubem Cermaquem.


Tvůrci k pozadí vzniku projektu uvádí: „Za 2020 jsme si řekli, že uspořádáme festival kvůli kulturní krizi, kdy nebylo dostatek akcí za celý rok a vše se dohánělo v létě. Krize v kultuře a obzvlášť v hudbě pokračuje nadále. Totiž krachují hudební kluby, muzikanti své nové písně mohou leda zahrát při livestreamu. Chybí zde nějaký osobní kontakt s fanoušky. Jde o to, že jsme si řekli, když už máme za sebou zkušenost s undergroundovým festivalem, tak bychom rádi pomohli jak těm kapelám, tak i klubům.“ A dále dodávají: „Rádi bychom se angažovali v rámci propagace ne-mainstreamových muzikantů. Za 2020 vyšlo mnoho skvělých alb a česká undergroundová scéna doslova roste před očima. Proto jsme se rozhodli vzít do vlastních rukou tento koncept pořadu, kde pomůžeme zviditelnit kluby, který musí maximálně fungovat skrz otevřené okénko.“

Info

Club Cast
YouTube pořadu

foto © archiv tvůrců

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Flaam festival predstavuje line-up

redakce 20.06.2021

Nórskych art-punkových Pom Poko, taliansku italo disco hviezdu Mind Enterprises, nemecké duo Ätna či austrálskeho producenta Krisa Bahu, doplní česko-slovenská špička.

Mooncloud #58: Siksa

redakce 19.06.2021

Polská Siksa vystoupí v létě na festivale Okolojeles. Jejich mix je eklektickou směsí, jejíž společným jmenovatelem je punk.

Expozice nové hudby kloubí staré a nové

redakce 19.06.2021

Expozice nové hudby nabídne zvuky Kalkaty i výkřiky klavíristy. V projektu Plugged se představí eRikm, John Oswald a Ink Midget.

The Drain vydávají singl s klipem a oznamují desku

redakce 18.06.2021

The Drain přichází s moderním zvukem doplněným řadou samplů a synthů, který ale neztrácí ani na hutnosti, špíně a kytarovém tlaku.

Parkbouda opět oživí městský park

redakce 18.06.2021

Opět po roce v městském parku vznikne netradiční místo setkávání - místních i turistů, studentů i seniorů, lidí z měst i ze šumavských hvozdů.

Hradecký slunovrat to nevzdal

redakce 18.06.2021

Pojďte si vychutnat návrat k normálnímu životu v nádherném prostředí hradeckého zámku uprostřed Hradecké slunovratu.

Beseda přiveze Black Country, New Road

redakce 17.06.2021

Jedna z aktuálně nejoriginálnějších kapel se v Tasově u Veselí nad Moravou objeví po boku svých ostrovních kolegů Snapped Ankles či belgických Flying Horseman.

Ima Teva vydává atmosferickou osobní zpověď

redakce 17.06.2021

Posluchače albem provází kromě atmosferické elektroniky také minimalistické, o to však působivější české texty a komorní vokál.

Obscene Extreme se řítí na Bojiště

redakce 17.06.2021

Již tradičně se to nejdůležitější zdaleka neodehrává jen na pódiu, ale v moshpitu nalezneme nevěsty i nejrůznější zvířecí druhy.

Žižkovská noc podesáté

redakce 16.06.2021

U příležitosti obnoveného předprodeje to máme prvních pět desítek umělkyň a umělců, kteří v říjnu zahrají v jednom ze spřízněných klubů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace