Zprávy

Nová podcastová série Club Cast

Nová podcastová série Club Cast

redakce | Zprávy | 21.02.2021

Nový pořad Club Cast se bude týkat především alternativní hudby a bude natáčený po různých hudebních klubech. Za projektem stojí Dominik Michalec a Štěpán Poul, kteří začínali s pořádáním hudebního festivalu Underground live. Každá epizoda pořadu má krom písně od kapely obsahovat také krátký rozhovor bude natočená v jiném hudebním klubu s důrazem na ty mimopražské. První sezóna bude obsahovat šest dílů. Pilot byl natočen v pardubickém Klubu 29 s Jakubem Cermaquem.


Tvůrci k pozadí vzniku projektu uvádí: „Za 2020 jsme si řekli, že uspořádáme festival kvůli kulturní krizi, kdy nebylo dostatek akcí za celý rok a vše se dohánělo v létě. Krize v kultuře a obzvlášť v hudbě pokračuje nadále. Totiž krachují hudební kluby, muzikanti své nové písně mohou leda zahrát při livestreamu. Chybí zde nějaký osobní kontakt s fanoušky. Jde o to, že jsme si řekli, když už máme za sebou zkušenost s undergroundovým festivalem, tak bychom rádi pomohli jak těm kapelám, tak i klubům.“ A dále dodávají: „Rádi bychom se angažovali v rámci propagace ne-mainstreamových muzikantů. Za 2020 vyšlo mnoho skvělých alb a česká undergroundová scéna doslova roste před očima. Proto jsme se rozhodli vzít do vlastních rukou tento koncept pořadu, kde pomůžeme zviditelnit kluby, který musí maximálně fungovat skrz otevřené okénko.“

Info

Club Cast
YouTube pořadu

foto © archiv tvůrců

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mooncloud #56: Sound44

redakce 10.04.2021

Výběr tracků Sound44 vychází ze zájmu o oduševnělou hudbu, pramenící z žánrové různorodosti. Na co se tančí na jižní Moravě?

Mlsné medvědí příběhy podle Prokopa Holoubka

redakce 10.04.2021

Hudba obsahuje jak programované elektronické nástroje, tak akustické nástroje hrané naživo i reálné ruchy, slyšíme tam disco i tklivé melodie s klarinetem.

První klip Hrubé Hudby vzdává hold Horňácku

redakce 09.04.2021

Natáčelo se na Horňácku, odkud vyvěrá samotná podstata hudebního projektu Hrubá Hudba autorského dua Hradil – Mička.

Pkrek s triphopovým singlem

redakce 09.04.2021

Producent použil tvrdé bicie a hororové zvuky, ktoré vytvoril hlavne na experimentálnych nástrojoch, ktoré má z Talianska.

Full Moon #120 na Spotify

redakce 08.04.2021

Čtěte s playlistem! Aktuální Full Moon je věnován především výtvarnému umění, nechybí ale ani pravidelný přísun nové hudby.

Ďábel a Moonspotter nosí techwear

redakce 08.04.2021

Hlavní postava je člověk pozorující, jak svět kolem něj hoří a on se svobodně rozhodne toho neúčastnit. Žánrově se deska pohybuje mezi trip hopem a dark popem.

Pohoda festival se přesouvá na rok 2022

redakce 07.04.2021

Plná verzia festivalu až o rok, v júli 2021 bude Pohoda on the Ground.

Luhovaný Vincent a doba covidová

redakce 07.04.2021

Na pomyslnou dovolenou do jejich vlastního města budou pořadatelé zvát i samotné obyvatele Luhačovic, a to prostřednictvím související pohlednicové kampaně.

Němá klasika s hudebním doprovodem: A Season of Classic Films

redakce 07.04.2021

Film nikdy němý nebyl. Ve dvacátých letech ozvučovali filmy klavíristé a hudební tělesa různorodými skladbami více či méně populární hudby.

Nauzea Orchestra má nový klip

redakce 07.04.2021

Po singlu Maso přichází Nauzea Orchestra s klipem ke skladbě Ministryně, v němž si pohrává s „laibachovskou“ poetikou po ústecku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace