Zprávy / Nové desky

Nové tituly z Polí5

Nové tituly z Polí5

redakce | Zprávy / Nové desky | 06.09.2021

Co nového u Polí5? Vydavatelství nedávno oslavilo patnáct let své existence a možná během té slávy zapadly tituly vydané během prázdnin. Vyšly novinky od Jonny Richter And The Hog Ranch, Marie Ladrové, Není němý, R_K, Zimní pneu. O dalších více níže.

fotogalerie z narozenin zde

Kapela Magnesium se v průběhu let různě reinkarnuje, mění aranžmá a názvy. Personální spojení je na zcela jinak žánrově zařazené Severní nástupiště nebo Zimní pneu, které nedávno vydalo také Polí5. I nové album (po čtyřech letech od předchozího) vychází z estetiky osmdesátkových zvuků, které kapela ohýbá do současné podoby.


Mladší bratr je český projekt hudebníka a skladatele Petra Foltýna z kapely Rabbit Slow. Album Premiéra vzniklo v období covidové pandemie v letech 2020 a 2021 v jeho vídeňském bytě. Kdo by čekal podobný styl jako v jeho anglickém projektu Rabbit Slow, bude mile překvapen. Jediné co je zachováno je stále čitelný melancholický hlas. Hudba na albu Premiéra je plná elektronických efektů a zvuků nástrojů, které měl autor k dispozici pouze v jeho bytě. Elektronické bicí z telefonu, levný mikrofon připojený přes kytarové krabičky, špatně naladěné cello, nahrávky z přírody nebo ze zpráv české televize. To vše s spolu s tradičními nástroji naleznete na albu.

Info

Polí5
web vydavatelství

foto © se svolením Polí5

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lenka Zbořilová aka Ivy Z vydává desku

redakce 06.02.2023

Textově vycházela ze světa, do kterého má tendenci utíkat v období pochmurných lednových dnů.

Dim Haze, rytmický bedroom pop

redakce 05.02.2023

Out For Stimuli nabízí čtvrthodinu dynamického a rytmického bedroom popu, ve kterém se odráží vliv dream popu, shoegaze a synth popu.

Nylon Union vydávajú nový album

redakce 03.02.2023

V poradí štvrtý album Nylon Union prináša 12 art popových skladieb, ktoré sú založené na silných melódiách zasadených do harmonicky vybrúsených podkladov.

Floex vydává herní soundtrack

redakce 01.02.2023

Šest nových tracků stojí především na elektronických základech poháněných energií hutně vystavěných beatů.

Hvozd nahrali poctu Filipovi Topolovi

redakce 27.01.2023

Novinka Krehkou krajinou posúva poetickú kombináciu šanzónu a kabaretu s punkovými koreňmi o niečo ďalej.

Nové EP Běž Pryč! Pána Nuslí

redakce 25.01.2023

Setkáte se s nuselskými legendami a s putykami, které neodvratně podléhají útokům ze strany developerů, baristů a výběrové kávy.

The Compositions 1960

redakce 13.01.2023

V posledním dvojčísle bulletinu Jazz byla nalepená dopisní obálka s partiturou amerického umělce La Monte Younga nazvaná Composition 1960 #9.

BCAA system s projektem Awoo

redakce 11.01.2023

Release alba je doprovázen příběhem o přeměně hudebníka Bílej kluk do virtuální postavy Awoo uvězněné v paralelní dimenzi a jeho snaze o návrat do naší reality.

FDK se vrací po třinácti letech

redakce 10.01.2023

V temném postmetalu FDK je prostor pro mělencholické odstíny, deska ale stejně jako ty minulé umí tnout do živého a zejména zavalit svou imponující hutností.

Místa kam se nechystáš podle Audio Attaché

redakce 09.01.2023

Kapela se přiklonila ke zvuku svých dávných vzorů i současných hrdinů, žánrově na pomezí indie, shoegazu někde snad až postpunku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace