Zprávy

Obligatne vydávají první singl Bledá Tvár

Obligatne vydávají první singl Bledá Tvár

redakce | Zprávy | 20.08.2021

Dnes vychází první singl z připravovaného debutového alba tříčlenné hudební skupiny Obligatne, za kterým stojí slovenská písničkářka, zpěvačka a kytaristka Kristína Mindová.

Původně sólový bedroom projekt byl nedávno rozšířen o baskytaristu Štěpána Havla a bubeníka Jana Čumu. V nové sestavě je letargický projev něžnosti a zklamání podpořen svěží rytmikou, pohrávající si v rovinách jazzu i soulu a držící zpěv a neotřelé kytarové harmonie na povrchu kompaktního a moderního zvuku, o který se postaral Tomáš Suchánek. Skladbu Bledá Tvár zachytil Jan Smutný, který je zároveň kytaristou druhého Čumova projektu mmnk. Výsledek přináší hořkosladkou zpověď zpěvačky, která hledá pochopení a vlastní porozumění bezcitného světa a ve svém výrazu nechává prosvítat jemné paprsky naděje. „Bledá tvár je pre mňa malými spomienkovými útržkami vytvorený obrázok. Nie každá časť je písaná o niečom konkrétnom, občas sa stane že skôr hľadám pekne znejúce slová ktoré k sebe pasujú,“ k singlu říká autorka Kristina Mindová.

Píseň vychází jako předzvěst první desky Monológ Spásy, kterou v první polovině příštího roku vydá brněnský label Kabinet Records, stojící např. za deskami Bare Escape nebo Tryo. Obligatne právě dokončují svou první slovenskou tour a mají za sebou úspěšná vystoupení na festivalech jako je Okolojeles nebo Zlatá Chemie v Praze. Do konce léta je můžete zastihnout například 27. srpna na Moody Moon Noize v Mariánských Lázních nebo 4. září Na Salaši společně se spřátelenou kapelou Chief Bromden v Tvarožné Lhotě.

vstupní prohlídka kapely zde

Info

Obligatne
Facebook kapely

živě:
Moody Moon Noize
26.-29. 8. 2021
Mariánské Lázně
fb událost

foto © Marek Reinoha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Projekt MusicAIRE na podporu hudebního průmyslu

redakce 24.10.2021

V prvním kroku MusicAIRE zveřejnil dotazník zaměřený na evropské hudební odvětví.

3KinoFest poosmé

redakce 23.10.2021

Zkraje listopadu se bude v Praze konat Mezinárodní filmový festival, zaměřený na středoevropskou kinematografii.

Hudebně-diskuzní Hluk #2

redakce 22.10.2021

Druhý poslechově-diskusní večer Hluk chystá live sety Stanislava Abraháma, mʊdʌki a Simona Whethama.

Písničkářka Marjari debutuje

redakce 22.10.2021

Pět anglicky zpívaných skladeb vzniklo pod taktovkou producenta Daniela Šubrta v Megahit Lair Studiu pod vydavatelstvím Dayspeed Music.

Hradecký slunovrat zahájil konkurz kapel

redakce 22.10.2021

Welcome scéna je skvělou příležitostí pro mladé nadějné a dosud neobjevené talenty všech hudebních žánrů.

Full Moon #127: Pod taktovkou Midi Lidí

redakce 21.10.2021

Kapela nerdů a hračičků, nebo muzikanti, kteří skládají nejkomplexnější hity široko daleko? Midi Lidi napsali skoro celé listopadové vydání Full Moonu.

Kopřivnický koncertní trojboj

redakce 21.10.2021

Kopřivnický koncertní trojboj představí tři místní kapely, které v posledních dvou letech díky covidu doma nekoncertovali.

Nouvelle Prague zve nejen na diskuze

redakce 21.10.2021

Diskutovat se bude třeba o tom, jak vzniká rapová identita, jaká jsou její pravidla nebo, kdy je na čase identitu změnit.

Tohle není prdel, Vole

redakce 20.10.2021

Novinka Tohle Není Prdel navazuje na hypnotickou rockovou atmosféru předchozího alba, kompas ale ukazuje víc k punkrocku a japonskému kamikaze disbeatu.

Lotta sa hlási s animovaným videom

redakce 20.10.2021

„Primavera zosobňuje jar, ktorá je ku nám milosrdná. Veľa básnikov píše o jari, vraj prináša so sebou šťastie...," říká Lotta.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace