Zprávy

Obligatne vydávají první singl Bledá Tvár

Obligatne vydávají první singl Bledá Tvár

redakce | Zprávy | 20.08.2021

Dnes vychází první singl z připravovaného debutového alba tříčlenné hudební skupiny Obligatne, za kterým stojí slovenská písničkářka, zpěvačka a kytaristka Kristína Mindová.

Původně sólový bedroom projekt byl nedávno rozšířen o baskytaristu Štěpána Havla a bubeníka Jana Čumu. V nové sestavě je letargický projev něžnosti a zklamání podpořen svěží rytmikou, pohrávající si v rovinách jazzu i soulu a držící zpěv a neotřelé kytarové harmonie na povrchu kompaktního a moderního zvuku, o který se postaral Tomáš Suchánek. Skladbu Bledá Tvár zachytil Jan Smutný, který je zároveň kytaristou druhého Čumova projektu mmnk. Výsledek přináší hořkosladkou zpověď zpěvačky, která hledá pochopení a vlastní porozumění bezcitného světa a ve svém výrazu nechává prosvítat jemné paprsky naděje. „Bledá tvár je pre mňa malými spomienkovými útržkami vytvorený obrázok. Nie každá časť je písaná o niečom konkrétnom, občas sa stane že skôr hľadám pekne znejúce slová ktoré k sebe pasujú,“ k singlu říká autorka Kristina Mindová.

Píseň vychází jako předzvěst první desky Monológ Spásy, kterou v první polovině příštího roku vydá brněnský label Kabinet Records, stojící např. za deskami Bare Escape nebo Tryo. Obligatne právě dokončují svou první slovenskou tour a mají za sebou úspěšná vystoupení na festivalech jako je Okolojeles nebo Zlatá Chemie v Praze. Do konce léta je můžete zastihnout například 27. srpna na Moody Moon Noize v Mariánských Lázních nebo 4. září Na Salaši společně se spřátelenou kapelou Chief Bromden v Tvarožné Lhotě.

vstupní prohlídka kapely zde

Info

Obligatne
Facebook kapely

živě:
Moody Moon Noize
26.-29. 8. 2021
Mariánské Lázně
fb událost

foto © Marek Reinoha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nábor: Buď bedňák, buď Superhero

redakce 21.05.2022

Shameless aktuálně spouští náborovu akci pro ty, kteří stojí vždy nenápadně v pozadí, ale bez kterých by nevznikl ani jeden koncert či festival.

První klip Almost.artist. Cigarettes

redakce 20.05.2022

Čtveřice muzikantů v kouři podávané cigarety polemizuje o frustraci z nepohodlí i o jeho hořkém přijetí.

Olomoucká SF Mini slaví

redakce 20.05.2022

SF Mini je olomoucký DIY skate-punkový prostor, jehož existence je podstatně delší než pět let.

KoRn jsou zpět

redakce 20.05.2022

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Rock for People hlásí (téměř) vyprodáno

redakce 20.05.2022

Čtyřdenní vstupenky na festival zmizely z prodeje a jedinou možností, jak se zúčastnit festivalu, je zakoupení posledních jednodenních.

Novy singl z dílny Future Jiskří

redakce 19.05.2022

Nevinnost si ve své tvorbě vytváří únik z reality, safe space, nové já, it-girl, jakou v reálném světě nikdy nemohla být. Sebevědomější, asertivnější, spontánnější.

Czech Music Crossroads a hudebníci z celého světa

redakce 19.05.2022

Na festivalu Czech Music Crossroads zahrají například Tomáš Kačo, Nikol Bóková, Kaczi nebo manželé Havlovi a další.

Před Beckem Tata Bojs

redakce 19.05.2022

Beckovi i Tata Bojs je v první řadě blízká hra s prvky těch nejroztodivnějších hudebních žánrů a absence jakýchkoli zábran v jejich mixování.

Ezra Furman v Roxy

redakce 18.05.2022

Její syrové, otevřené texty a okázalý styl jí pomohly stát se jedním z nejangažovanějších a nejnepředvídatelnějších artpopových objevů své doby.

Bratři Orffové vydali další píseň

redakce 18.05.2022

Společně s kytaristou Tiborem Židou vydávají Bratři Orffové v nové aranži skladbu a videoklip písně Bez názvu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace