Zprávy / Nové desky

Places a hnípání u bedny

Places a hnípání u bedny

redakce | Zprávy / Nové desky | 10.03.2016

Places je ostravská indierocková kapela hrající od roku 2010 v pětičlenném složení: Eva Konečná (zpěv), Ondřej Dlouhý (kytara), Jakub Vašíček (kytara), Martin Hampel (bicí) a Tomáš Žatek (basa). Na svém kontě mají již tři vydané EP a momentálně dokončili debutovou desku s názvem Distant Edges, která vyjde začátkem března na labelu X Production.

Album se nahrávalo průběžně od léta 2014 ve studiu zkušeného muzikanta a zvukaře Tomáše Neuwertha (exLU, exNierika, Kittchen a další), který se postaral o mix i produkci. Mastering desky svěřili do rukou britskému zvukovému inženýrovi Stevovi Kitchovi. Grafiku coveru alba vytvořil Martin Hampel.

Ze svého debutu vysílají první singl 4 AM a rovnou s novým videoklipem. “Ten klip jsem točil já za pomoci Martina, téma se volně týká "nicnedělání" u televize, což se objevuje v některých našich textech, ale bude to spíš abstraktní věc,” říká kytarista Jakub Vašíček.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bratři debutují

redakce 27.09.2021

Elektronické bicí, analogové a modulární syntezátory, to jsou základní kameny hudby dvojčat Jirky a Ondry Veselých.

Tom Hodge & Floex: Je Suis Karl Soundtrack

redakce 25.09.2021

Floex s Hodgem si vytvořili databázi smyček, zvuků, zvukových ploch a experimentů bez konkrétního kontextu skladeb. Vychází u Minority Records.

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

LeebOrn vydávají EP

redakce 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination.

Lofn vydávají EP

redakce 13.09.2021

Post-Apo Romance svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu Veyl Records.

Antitrendový crossover Skaraz

redakce 12.09.2021

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života.

Nová deska Acoustic Needles

redakce 10.09.2021

Kapela se pohybuje převážně v žánru moderního jazzu, často se ve skladbách objevují i prvky funkové hudby či hip hopu.

Vychází debutové album kapely Treetop

redakce 08.09.2021

Původní autorský repertoár tria je rozmanitý, pojímá vlivy jazzu, lidové hudby, klasické hudby i kompozičních postupů soudobé hudby.

Běsnící ambient Franzie na debutu

redakce 07.09.2021

Polovinu materiálu na album kapela vytvořila ještě pod názvem Superego Kid, ale postupem času sílila potřeba, se od svého starého jména oprostit.

Nové tituly z Polí5

redakce 06.09.2021

Personální spojení je na zcela jinak žánrově zařazené Severní nástupiště nebo Zimní pneu, které nedávno vydalo také Polí5.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace