Zprávy / Festivalové

Pohoda 2022 predstavuje

Pohoda 2022 predstavuje

redakce | Zprávy / Festivalové | 28.02.2022

Na Pohode 2022 zahrajú japonské punk-rockerky Otoboke Beaver, Fulu Miziki Kolektiv a festival roztancuje aj víťaz Grammy Flume.

více o programu zde

Kapela Otoboke Beaver sa dala dokopy v hudobnom klube pri univerzite v Kyote a názov si vzali podľa miestneho „love hotela“. Garážový rock miešajú s japonským popom a prístupom Riot Grrrl. Sú pre nich typické časté zmeny rytmu, „gang vocals“ a rázne texty o vzťahoch i postavení žien. Fulu Miziki pred pár dňami vydali skvelé debutové EP Ngbaka, ktoré pochválil aj Pitchfork. Ich koncerty sú o uvoľnenej atmosfére, veľkých porciách kreativity a improvizácií, veselej neopočúvanej hudbe a pozitívnej energii, ktorú šíria z pódia.

Pohodu 2022 roztancuje víťaz Grammy za najlepší elektronický album roka 2017 – austrálsky DJ a producent Flume. Priekopník a popularizátor žánru future bass pôsobil aj ako člen dua What So Not a spolupracoval s množstvom mien ako Lorde, Chet Faker, Disclosure, Tove Lo, London Grammar. Medzi najväčšie austrálske hviezdy vystrelil s debutom Flume a celosvetový úspech mu priniesol albumu Skin, ktorý The Independent označil za zvukový ekvivalent extázy. Začiatkom februára zverejnil pieseň Say Nothing ako ochutnávku z tretieho albumu Palaces, ktorý vyjde 20. mája a medzi prvými si ho tak budú môcť vypočuť aj návštevníci Pohody.

Info

Pohoda 2022
7.–9. 7. 2022
Letisko Trenčín, Slovensko
web festivalu

foto © Sophie Garcia

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Cool v plotě osciluje mezi žánry

redakce 21.05.2024

Letos vystoupí více než třicet umělců ze Španělska, Velké Británie, Polska, Slovenska a řada současných objevů z české scény.

Jarní JazzFestBrno zakončí Chris Botti a Slavnosti synkop

redakce 20.05.2024

Chris Botti přiveze do Brna vlastní kapelu pohybující se na hraně R´n´B, jazzu, funku a gospelu.

Marienbad Film Festivalu v duchu Regenerace

redakce 19.05.2024

Celý festival zahájí projekce nového filmu režisérské legendy španělského filmu Víctora Ericeho Zavřít oči.

Festival Holostok oživí pohraničí

redakce 19.05.2024

Kolem Holostoku se stihla vybudovat početná komunita, která se v Holostřevech v předposledním červnovém víkendu potkává.

Let It Roll kompletuje

redakce 17.05.2024

Hlavními taháky jsou žánrové hvězdy, ať už A.M.C., populární uskupení Rudim3ntal, které se vrací po pěti letech s novou show, nebo hitmakeři Netsky, Sigma, Sub Focus a Wilkinson.

Festival Bukolika odhalil lineup

redakce 16.05.2024

Dramaturgie Bukolika je typická představováním lokálních talentů na poli experimentální či elektronické hudby.

Proměna festivalu Deziluze

redakce 16.05.2024

U příležitosti letošního výročí bude Festival Deziluze věnovat zvláštní pozornost Kafkově odkazu.

Karneval marnosti na zámku Ptení

redakce 13.05.2024

Pomíjivost věcí, prázdnota a nicota světa, ve kterém nás čeká jen smrt – alespoň ty šťastnější. Tři dny plné hudby, tance a další zábavy na rozpadajícím se zámku.

Folkové prázdniny lákají

redakce 12.05.2024

Silné zastoupení bude mít letos americký kontinent - od old-time music z Apalačských hor přes americanu, gotický folk až po hudbu z Kolumbie, Mexika a Venezuely.

Místní Fesťák bude hostit Don Vito

redakce 11.05.2024

Náhlé změny rytmu, hravé bicí a vášnivé výkřiky nadšení. To je tříčlenné noise spoko roko až pomalu kórové komando Don Vito.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace