Zprávy / Festivalové

Pohoda 2022 predstavuje

Pohoda 2022 predstavuje

redakce | Zprávy / Festivalové | 28.02.2022

Na Pohode 2022 zahrajú japonské punk-rockerky Otoboke Beaver, Fulu Miziki Kolektiv a festival roztancuje aj víťaz Grammy Flume.

více o programu zde

Kapela Otoboke Beaver sa dala dokopy v hudobnom klube pri univerzite v Kyote a názov si vzali podľa miestneho „love hotela“. Garážový rock miešajú s japonským popom a prístupom Riot Grrrl. Sú pre nich typické časté zmeny rytmu, „gang vocals“ a rázne texty o vzťahoch i postavení žien. Fulu Miziki pred pár dňami vydali skvelé debutové EP Ngbaka, ktoré pochválil aj Pitchfork. Ich koncerty sú o uvoľnenej atmosfére, veľkých porciách kreativity a improvizácií, veselej neopočúvanej hudbe a pozitívnej energii, ktorú šíria z pódia.

Pohodu 2022 roztancuje víťaz Grammy za najlepší elektronický album roka 2017 – austrálsky DJ a producent Flume. Priekopník a popularizátor žánru future bass pôsobil aj ako člen dua What So Not a spolupracoval s množstvom mien ako Lorde, Chet Faker, Disclosure, Tove Lo, London Grammar. Medzi najväčšie austrálske hviezdy vystrelil s debutom Flume a celosvetový úspech mu priniesol albumu Skin, ktorý The Independent označil za zvukový ekvivalent extázy. Začiatkom februára zverejnil pieseň Say Nothing ako ochutnávku z tretieho albumu Palaces, ktorý vyjde 20. mája a medzi prvými si ho tak budú môcť vypočuť aj návštevníci Pohody.

Info

Pohoda 2022
7.–9. 7. 2022
Letisko Trenčín, Slovensko
web festivalu

foto © Sophie Garcia

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Jazz Goes to Town v půlce října

redakce 20.09.2022

Do Hradce dorazí zahrát více než sedmdesát hudebníků v jedenácti domácích i zahraničních kapelách, z nichž šest zažije svou českou premiéru.

Program festivalu Le Guess Who? kompletní

redakce 19.09.2022

Na sedm desítek přírůstků do programu, včetně Oumou Sangaré, Charlotte Adigéry & Bolis Pupul, Estrelly Morente a Yaya Bey a další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace