Zprávy / Pozvánky

Přijedou Orchestral Manoeuvres in the Dark, The Vaccines, Sophie Ellis-Bextor, James Arthur i Giant Rooks

Přijedou Orchestral Manoeuvres in the Dark, The Vaccines, Sophie Ellis-Bextor, James Arthur i Giant Rooks

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.10.2023

The Vaccines vystoupí 24. ledna 2024 v pražské Roxy. Předskočí australský girl band Teen Jesus and the Jean Teasers. OMD vystoupí v pražském klubu SaSaZu 10. února 2024. V pražském Foru Karlín vystoupí James Arthur 22. února 2024. Sophie Ellis-Bextor vystoupí v Paláci Akropolis 15. března 2024. Giant Rooks se do Prahy vrátí 24. března 2024, kdy zahrají v klubu Roxy.

Třináct let na scéně, pět vydaných alb a šesté na cestě a přesto si londýnští The Vaccines v Praze ještě nezahráli. Čirá energie, nakažlivý příval serotoninu, radost vidět naživo, píše se o jejich koncertech. Chystaná šestá studiovka The Vaccines ponese název Pick-Up Full of Pink Carnations. Půjde o první nahrávku od odchodu zakládajícího člena a kytaristy Freddieho Cowana, který se stal otcem a na kapelu, se kterou zůstává v přátelském kontaktu, mu nezbylo dost času. Kromě personálních změn je to poprvé, co kapela desku nahrávala bez podpory velkého vydavatelství.

Jejich skladba Enola Gay patří mezi nejikoničtější písničky 80. let, duo Andy McCluskey a Paul Humphreys se ale rozhodně nechystá do důchodu – a na nostalgickou jízdu krajinou zašlé slávy už vůbec ne. Album Bauhaus Staircase, které vyjde v říjnu, a se kterým kapela přijede do Prahy, naopak patří k tomu nejlepšímu, co kdy Orchestral Manoeuvres in the Dark (OMD) nahráli.

Příběh o tom, jak se z Jamese Arthura stala přes noc popová star, zná v jeho rodné Británii každý. Historicky nejúspěšnější účastník X Factor svým debutovým singlem Impossible zdolal hned po vítězství v televizní soutěží první příčku hitparády nejen doma, ale ve více než padesáti zemích světa. Z žebříčků poslechovosti nikdy nezmizel, teď v Praze představí svou očekávanou pátou desku Bitter Sweet Love. Po úspěšných singlech se světovými producenty a DJs, jakými jsou Alok, Lost Frequencies nebo Sigala, kterými nás James Arthur zásoboval během koncertní pauzy, se letos britský zpěvák rozhodl vrátit k pro něj typickému popovějšímu písničkářství plnému osobních příběhů.


O jejím největším hitu není pochyb, britská popová zpěvačka Sophie Ellis-Bextor ale rozhodně není hvězdičkou, která by se spokojeně vyhřívala ve slávě jednoho songu. Autorka ikonického songu Murder on the Dancefloor letos vydala sedmou studiovou desku Hana, zahrála na hlavní stagi festivalu Glastonbury a album teď přijede premiérově představit do Prahy.

Album Hana svým jménem odkazuje k Japonsku a květům sakur a je třetí společnou deskou vzniklou v tandemu s hudebníkem Edem Harcourtem. Po deskách Wonderlust (inspirované východní Evropou) a Familia (na níž se vydala do Latinské Ameriky) se zpěvačka inspirovala cestami do východní Asie i tamní kulturou. Oproti původnímu plánu nahrát desku plnou synťákového electropopu se Hana nakonec odchýlila do mnoha směrů, například skladbu Until the Wheels Fall Off inspiroval dopis, který po své smrti zanechal zpěvaččin otec. „Je to procítěná a nevyzpytatelná deska, v jeden moment epická, jindy jako barvotiskový obrázek,“ říká o desce její producent.

Giant Rooks mají napilno. Po hraní na těch největších festivalech jako Reading nebo Lollapalooza ohlašují evropské turné a druhé studiové album. Chystaná deska ponese název How Have You Been? a její vydání je naplánováno na 2. února příštího roku. Aktuální singl For You je hymnou o člověku, za kterým byste šli na konec světa. Giant Rooks vznikli v roce 2015 jako hudební projekt pěti kamarádů ze střední. O pět let později vydali debut Rookery. Jejich verze hitu Tom’s Diner původně od Suzanne Vega nasbírala jen na Spotify bezmála 250 milionů streamů. V letošním roce byli jedním z předskokanů, kteří doprovodili na jeho tour Louise Tomlinsona.

Info

The Vaccines (uk) + Teen Jesus and the Jean Teasers (au)
24. 1. 2024 19:00
Roxy, Praha
Fb událost

Orchestral Manoeuvres in the Dark (OMD) (uk)
10. 2. 2024 20:00
SaSaZu, Praha
Fb událost

James Arthur (uk)
22. 2. 2024 20:00
Forum Karlín, Praha
Fb událost

Sophie Ellis-Bextor (uk)
15. 3. 2024 20:00
Palác Akropolis, Praha
Fb událost

Giant Rooks (de)
24. 3. 2024 20:00
Roxy, Praha
Fb událost

foto © Ed Miles

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Yann Tiersen se vrací do Prahy

redakce 25.02.2024

V Praze odehraje Tiersen výběr ze své klavírní a elektronické tvorby.

Mouvo jako výběr toho nejzajímavějšího z audiovizuální kultury

redakce 25.02.2024

Do Prahy jsou opět pozváni umělci, autoři a studia, jejichž práce osciluje na průniku grafického designu, animace, filmu a interaktivních technologií.

Metz přivezou do Prahy novou desku

redakce 24.02.2024

Kanadští Metz se vrací do Prahy s novou, o něco méně punkovou deskou.

The Music Digest i na jaře

redakce 24.02.2024

Před letní pauzou dojde i dva letní festivalové speciály s doporučeními z programu řady domácích festivalů.

Fource uvádí: Lil Tracy a Brennan Savage, Strawberry Guy, Avi Kaplan

redakce 23.02.2024

Při poslechu Strawberry Guye je snadné ztratit se v myšlenkách, v jeho světě ubíhá čas vlastním, krásným tempem.

Slavnostní vyhlášení cen Vinyla 2023

redakce 21.02.2024

Zahrají Toyota Vangelis, Petra Hermanova, Anna Vaverková a Klara Wodehn

Meshuggah v Praze poprvé míří do haly

redakce 21.02.2024

Meshuggah nejsou poplatni době a nadále vytváří vlastní svět, v němž stojí v povzdálí osamoceni.

Bad Karma Boy v Café V lese

redakce 21.02.2024

Kapela kolem kytaristy skupiny Para a producenta Juraje Marikoviče alias Medveďa.

Lucy Kruger & The Lost Boys, Cold Venus Revisited a dominik prok

redakce 20.02.2024

Cold Venus Revisited vnímá hudbu jako únik před dystopickou realitou a vytváří zvuk charakterizovaný existenciálními texty a melancholií plnou hluku.

V Paláci Akropolis Fvck_Kvlt a Dušan Vlk

redakce 20.02.2024

První březnový večer Prahu rozpulzují dvě přední jména slovenského alternativního rapu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace