Zprávy / Pozvánky

Přijedou Peter Hook, Weval, One Ok Rock, Lime Cordiale, King Krule i Dropkick Murphys

Přijedou Peter Hook, Weval, One Ok Rock, Lime Cordiale, King Krule i Dropkick Murphys

redakce | Zprávy / Pozvánky | 06.05.2023

Japonská rocková čtveřice One Ok Rock navštíví v neděli 4. června pražský Lucerna Music Bar. Americká celtic-punková kapela Dropkick Murphys 21. srpna vystoupí v Ledárnách Braník. Australská pop-rocková kapela Lime Cordiale vystoupí 15. září také v Lucerna Music Baru. To King Krule se představí 27. října v pražském Foru Karlín. Elektronické duo Weval vyslalo v březnu do světa novou desku, kterou v Praze v Roxy představí 6. listopadu. To fanoušci Peter Hook & The Light se jejich vystoupení dočkají 20. listopadu 2023 také v pražské Roxy. O tyto akce se podělily promotérské agentury Red Triangle, Conference a D Smack U s dalšími subjekty.

One Ok Rock jsou jednou z nejpopulárnějších japonských kapel, přestože (nebo možná právě proto, že) se rozhodli tvořit v žánru, který není pro Japonsko typický. Japonský rock si našel fanoušky po celém světě a kapela se opravdu činí. Má na kontě celkem deset studiových alb, předskakovala Edu Sheeranovi na jeho asijském turné a pro své fanoušky během covidu uspořádala online live koncert pro 110 tisíc fanoušků. S desátým studiovým albem se kapela vydává i na evropské turné, které bude mít celkem dvacet zastávek. Na některých z nich budou One Ok Rock vystupovat jako hosté Muse během jejich turné, na jiných budou jako headlineři.

Bostonští patrioti Dropkick Murphys, známí pro svůj celtic-punkový nebo chcete-li folk-punkový projev, ani po pětadvaceti letech neztrácejí tah na bránu. Nové desky posílají ven jednu za druhou, v březnu odjeli americké St. Patrick’s day turné, chystají se do Evropy a americký prezident Joe Biden na jejich hudbu vchází na pódium během své návštěvy Irska. V roce 2021 kapela vydala klasickou „dropkickmurphyovskou“ desku Turn Up That Dial, která byla nacpaná pozitivní energií a po náročném covidovém roce byla přesně tím, co kapela i fanoušci potřebovali. Na dalších dvou albech, ale sáhli po něčem úplně jiném. V roce 2022 vyšlo album s názvem This Machine Stil Kills Fascists a letos pošlou Dropkick Murphys 12. května do světa navazující album s názvem Okemah Rising. Obě desky jsou akustické a kapela na nich vrací do života skladby folkové legendy Woodyho Guthrieho.

Lime Cordiale nejsou známí jen díky svému excentrickému vzhledu (i když díky tomu si je opravdu s nikým nespletete), ale hlavně díky svým vystoupením, která jsou plná upřímných interakcí s publikem a dobré nálady, která se zákonitě musí přenést na každého návštěvníka. Ne každý umělec umí strhnout fanoušky a prožít s nimi koncert v absolutním propojení. Největší hity Lime Cordiale jsou Temper Temper nebo Robbery.

Archy Marshall neboli King Krule, britský hudebník s českými kořeny a prostředním jménem Ivan, umí překvapit. Pro letošní rok si pro fanoušky připravil novou desku a k ní rovnou i turné. Album, které vyjde 9. června, přibližuje posluchačům singl s názvem Seaforth. A právě tady King Krule opět překvapuje. První singl z nového alba vyšel spolu s vizuálně opravdu krásným videoklipem. Snovou melodii doplňují záběry, které se odehrávají v Kruleově spící mysli a divák tak může sledovat dobrodružství – dvou zlatých retrívrů. Ale vlastně proč ne. Netradiční projev, postupy, melodie, texty a klidně i nečekaná kombinace melodie a videa, to je King Krule.


Dlouho očekávané album Remember má být sondou do minulosti, během které se vzpomíná na cestu, kterou člověk ušel, v případně elektronického dua Weval jde pak především o cestu hudební. Remember je plné vzpomínek, ve skladbách jsou euforické emoce, ale současně v nich autoři reflektují klíčové vlivy a zásadní inspirace, které měly dopad na jejich tvorbu. Drsné beaty hned vedle melodických akordů tvoří kontrasty, díky kterým je zvuk na desce něčím úplně novým.

Peter Hook vyráží se svou kapelou The Light na turné, aby připomněl nesmrtelný odkaz zásadních skupin hudební historie – Joy Division a New Order. Šňůra se vztahuje k 35. výročí vydání alba Joy Division Substance a během koncertu kapela přehraje všechny skladby nejen z této desky, ale také ze stejnojmenného počinu New Order. Substance od New Order je taky kompilace a koncert tak nabídne návštěvníkům průřez tvorbou obou kapel.

Info

One Ok Rock (jp)
4. 6. 2023 20:00
Lucerna Music Bar, Praha
Fb událost

Dropkick Murphys (us)
21. 8. 2023 17:00
Ledárny Braník, Praha
Fb událost

Lime Cordiale (au)
15. 9. 2023 18:00
Lucerna Music Bar, Praha
Fb událost

King Krule (uk)
27. 10. 2023 19:00
Forum Karlín, Praha
Fb událost

Weval (nl)
6. 11. 2023 19:00
Roxy, Praha
Fb událost

Peter Hook & The Light (uk)
20. 11. 2023 19:00
Roxy, Praha
Fb událost

foto © se svolením Lucerna Music Bar + D Smack U Promotion

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Producentka Sierra i ukrajinští Go_A v Praze

redakce 22.09.2023

Pavlenko pracuje s tradiční vokální technikou a nejen díky tomu se kapele daří udržovat ukrajinskou lidovou hudbu živou i pro nejmladší generace.

Rock Café uvede This Will Destroy You

redakce 21.09.2023

Jejich zvuk má různobarevné spektrum a obsahuje vlivy shoegaze, ambientu, doom metal a postrocku.

HaDivadlo rozezní Nekonečný valčík Jiřího Bulise

redakce 21.09.2023

HaDivadlo připravuje vzpomínkový večer na hudebního skladatele a dlouholetého spolupracovníka mnoha alternativních divadel.

Transcendentální black metal Liturgy v Underdogs'

redakce 20.09.2023

Kromě hudby se v tvorbě Liturgy mísí vlivy vizuálního umění, filosofie i spekulativních teologických teorií.

Vložte kočku s hosty v Bike_Jesus

redakce 18.09.2023

Cyrilova melodická syntezátorová elektronika se potkává s Francesinou velkoplošnou malbou. A k tomu pomazánkové máslo.

Světelné básně tour Libora Staňka II.

redakce 18.09.2023

Básníkovi a zpěvákovi krautrockové skupiny Sýček vychází v těchto dnech druhá básnická sbírka.

Do Prahy přijedou ALOK, Jann i Yoke Lore

redakce 17.09.2023

Někteří lidé se na život dívají jinak než většina a dokáží vnášet dětský úžas do všeho, co protne jejich cesty. A právě taková je hudba Yoke Lore.

Benefiční akce na podporu reprodukčních práv Witch Coven

redakce 16.09.2023

Oslava třetího výročí organizace Ciocia Czesia, která od roku 2020 pomáhá zajišťovat lidem z Polska bezpečné potraty v České republice.

Vinyla expanduje do dalších regionů

redakce 16.09.2023

Od září do prosince proběhnou akce Vinyly, a to třeba v Praze, Brně, Veselí nad Moravou, Boskovicích, Pardubicích, Znojmě a Ústí nad Labem.

Komunitní září v Punctu

redakce 14.09.2023

Prostor v Krásově ulici se pomalu probouzí z letního spánku a během září uvede několik akcí, které pořádají zejména úzce spřízněné kolektivy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace