Zprávy / Pozvánky

Proběhne klubová noc Prahy 6

Proběhne klubová noc Prahy 6

redakce | Zprávy / Pozvánky | 19.01.2022

V půlce února se na Praze 6 uskuteční akce NOC6, společný projekt šesti místních hudebních klubů s cílem propagace lokální klubové scény a zvýšení zájmu veřejnosti o její programovou nabídku. A to jak jinak než formou více než deseti koncertů během jedné noci.

Akci NOC6, kterou podpořila i městská část Prahy 6, společně organizuje šestice klubů (KC Klubovna, Klub 007 Strahov, KC Kaštan, Potrvá, Na Slamníku, Balada). Během jednoho večera se promění sály jednotlivých klubů na různé žánrově rozdílné scény podle toho, co jim je dramaturgicky nejbližší. Klubovna bude elektronicko/rapovou stagí, na které vystoupí Hello Marcel, Kaplan Bros., či rapová dvojice DBKL společně s djsko-producentským duem Minedate. V Klubu 007 Strahov oslaví 20 let na scéně punk‘n‘billy chuligáni Gangnails, doprovodí je garage punk rock‘n‘rolloví Odd Boys. Alternativně rocková scéna Kaštanu bude hostit koncert ostřílených kapel OTK a Oswald Schneider. V Potrvá se odehraje zřejmě nejklidnější večírek v podání akusticky hrajících Ireny a Vojtěcha Havlových. Na Slamníku vystoupí folkrockoví P.R.D.I., zatímco Balada nabídne violence/hardcore party s kapelami Galanti, Trapped a Iperitiv.

Vstupné se v jednotlivých klubech bude pohybovat mezi 100-200 korunami a bude nepřenosné. Nejen kvůli tomu, ale hlavně kvůli relativně dlouhým vzdálenostem organizátoři neočekávají významné přesuny návštěvníků mezi kluby, přesto ve společné organizaci akce vidí velký přínos. „Díky akci NOC6 se k veřejnosti dostanou informace o existenci dalších klubů, o jejich programové nabídce a tak i o možnostech, kam vyrazit na koncert třeba příště.“ zdůvodňuje realizaci akce Ondřej Kubíček, dramaturg kulturního centra Klubovna. Pokud se toto podaří, bude určitě naplněn hlavní cíl NOC6, tedy propagace lokální klubové scény a zvýšení zájmu veřejnosti o ní.

Info

NOC6
19. 2. 2022
Praha
Fb projektu

foto © se svolením Nové synagógy Žilina

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Do Kunsthalle dorazí britský performer Haroon Mirza

redakce 18.05.2022

Ve své skladatelské praxi komponuje a zviditelňuje různé vizuální a akustické prvky materiálů i samotných prostor v podobě nových forem.

Mariza ve velké Lucerně

redakce 14.05.2022

Stejně jako blues, i fado kombinuje poetickou zkratku s hořkostí, touhou i nadějí, a nejlépe zní s kytarovým doprovodem.

Střed zájmu: Redefinice prostoru

redakce 14.05.2022

Kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci se Studiem ALTA představí na mezinárodní konferenci Trans Europe Halles 93# dvanáct inspirativních příkladů inovativního přístupu k prostoru.

Circuit des Yeux v říjnu v Praze

redakce 13.05.2022

Před temnou realitou a bezútěšným žalem nad ztrátou svého blízkého přítele utíká Haley Fohr do -io, metafyzického prostoru zalitého všepohlcující hřejivou oranžovou barvou.

10:15 Entertainment letos uvedou

redakce 13.05.2022

Van der Graaf Generator, Einstürzende Neubauten, Nick Mason a další lahůdky na různých místech Prahy.

Rapy v Kabinetu múz

redakce 12.05.2022

Týden ve znamení rapu v Brně. Na co se těšit? Annet X, Fvck_Kvlt, Yeezuz 2020 a další. Múzy.

Senyawa představí extrémní metal i tradiční indonéskou hudbu

redakce 11.05.2022

Konkrétní přístup se mění album od alba, hudba ale vždy zůstává jak uhrančivá, tak nekompromisně otevřená novým možnostem.

Ritual Howls přivezou postpunk i spaghetti western

redakce 09.05.2022

Hity, které jako by vypadly z osamělých pasáží spaghetti westernů, jak dělané pro noční cestování a erotické exkurze?

Volkmar Miedtke & Ultrafon, Dälek, Mariza a jiné od Rachotu

redakce 09.05.2022

Co chystá agentura Rachot na květen a červen a čím nás oslní v listopadu? Instrumentální psychedlie, zvuková monstra i fado!

Spectaculare pomalu vrcholí: Bugge Wesseltoft a Henrik Schwarz

redakce 08.05.2022

Co se stane, když norský jazzový inovátor potká německého deephouseového veterána a začnou spolu improvizovat?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace