Zprávy / Pozvánky

Proběhne klubová noc Prahy 6

Proběhne klubová noc Prahy 6

redakce | Zprávy / Pozvánky | 19.01.2022

V půlce února se na Praze 6 uskuteční akce NOC6, společný projekt šesti místních hudebních klubů s cílem propagace lokální klubové scény a zvýšení zájmu veřejnosti o její programovou nabídku. A to jak jinak než formou více než deseti koncertů během jedné noci.

Akci NOC6, kterou podpořila i městská část Prahy 6, společně organizuje šestice klubů (KC Klubovna, Klub 007 Strahov, KC Kaštan, Potrvá, Na Slamníku, Balada). Během jednoho večera se promění sály jednotlivých klubů na různé žánrově rozdílné scény podle toho, co jim je dramaturgicky nejbližší. Klubovna bude elektronicko/rapovou stagí, na které vystoupí Hello Marcel, Kaplan Bros., či rapová dvojice DBKL společně s djsko-producentským duem Minedate. V Klubu 007 Strahov oslaví 20 let na scéně punk‘n‘billy chuligáni Gangnails, doprovodí je garage punk rock‘n‘rolloví Odd Boys. Alternativně rocková scéna Kaštanu bude hostit koncert ostřílených kapel OTK a Oswald Schneider. V Potrvá se odehraje zřejmě nejklidnější večírek v podání akusticky hrajících Ireny a Vojtěcha Havlových. Na Slamníku vystoupí folkrockoví P.R.D.I., zatímco Balada nabídne violence/hardcore party s kapelami Galanti, Trapped a Iperitiv.

Vstupné se v jednotlivých klubech bude pohybovat mezi 100-200 korunami a bude nepřenosné. Nejen kvůli tomu, ale hlavně kvůli relativně dlouhým vzdálenostem organizátoři neočekávají významné přesuny návštěvníků mezi kluby, přesto ve společné organizaci akce vidí velký přínos. „Díky akci NOC6 se k veřejnosti dostanou informace o existenci dalších klubů, o jejich programové nabídce a tak i o možnostech, kam vyrazit na koncert třeba příště.“ zdůvodňuje realizaci akce Ondřej Kubíček, dramaturg kulturního centra Klubovna. Pokud se toto podaří, bude určitě naplněn hlavní cíl NOC6, tedy propagace lokální klubové scény a zvýšení zájmu veřejnosti o ní.

Info

NOC6
19. 2. 2022
Praha
Fb projektu

foto © se svolením Nové synagógy Žilina

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Červnový Kabinet múz

redakce 01.06.2023

Full Moon selekce z červnového programu Kabinetu múz. Kam zajdeme?

Pantera v Praze po čtyřiadvaceti letech

redakce 01.06.2023

Texaská čtveřice nadále inspiruje spousty kolegů hudebníků a zároveň si získává miliony šíleně oddaných fanoušků po celém světě.

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Punctum zažije polské všeuměly i tlak zlomených rytmů

redakce 29.05.2023

Alternativa, Heartnoize a Sonitus přivezou polské všuměly i čínskou elektroniku.

Erik Truffaz uvede na Flédě soundtracky kultovních filmů

redakce 27.05.2023

Švýcarsko-francouzský trumpetista patří k jazzové špičce, běžně překračuje hranice žánru a obohacuje jej o prvky hip hopu, rocku nebo elektroniky.

Lunchmeat a Bukolika v kladenské Poldi

redakce 26.05.2023

Na Till The Last se představí spoluzakladatel zásadního mexického kolektivu No Ambition And Fuck-all Interest Mexican Jihad a jeho kolega Fausto Bahio.

Full Moon in the Eye: Ivan Pinkava v Trafo Gallery

redakce 25.05.2023

Tělo se svýma očima. Nebo snad oči a jejich tělo? Těžko rozhodnout, která z těchto dvou definic podstaty vnímání lépe odpovídá principům díla Ivana Pinkavy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace