Zprávy

První klip z debutu Marie Puttnerové

První klip z debutu Marie Puttnerové

redakce | Zprávy | 06.01.2023

První videoklip z debutového sólového alba zpěvačky Marie Puttnerové, která se po české hudební scéně pohybuje již řadu let v originálních sestavách Jablkoň, Půljabkoň a Zvíře jménem Podzim, je na světe. Píseň o domově je zhudebněním stejnojmenné básně Jana Zahradníčka. Autorkou videoklipu je vizuální umělkyně a VJka Linda Arbanová.

„O tom, že vyjde Píseň o domově jako první singl, jsem se rozhodla ještě úplně na začátku, dávno před první natáčecí štací. Při živých vystoupeních patřila tato zhudebněná báseň Jana Zahradníčka mezi nejdynamičtější kusy, a tak v souvislosti s její formou a obsahem s nadčasově hlubokým poselstvím, nebylo o čem pochybovat. Člověk míní, Eddie Stevens proměňuje; eufemisticky řečeno z bigbítové verze se stala skladba minimalistická, něžná, nekompromisně jemná,“ říká zpěvačka. 


Ke vzniku svého sólového alba Laila tov oslovila Marie Puttnerová britského producenta Eddieho Stevense (Druhá tráva, Jana Kirschner, Roisín Murphy, Moloko) a dva hudebníky, s nimiž v posledních letech vystupuje i koncertně – Martina Nováka (Robert Křesťan & Druhá tráva, Lanugo, Blue Shadows, Jaromír Honzák Quintet, Baromantika, David Dorůžka Trio) a Petra Uviru (Ladě, Heimat, Jitka Šuranská, Vladivojna la Chia). Album vyjde 21. dubna na CD a digitálně. 

Info

Marie Puttnerová
Fb interpretky

foto © Dušan Tománek

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nina Kohout s novou skladbou

redakce 01.06.2023

Chladný industriálny beat a agresívne syntetizátorové plochy sú v príkrom kontraste s jemnými éterickými vokálmi a sláčikmi.

Červnový Kabinet múz

redakce 01.06.2023

Full Moon selekce z červnového programu Kabinetu múz. Kam zajdeme?

Pantera v Praze po čtyřiadvaceti letech

redakce 01.06.2023

Texaská čtveřice nadále inspiruje spousty kolegů hudebníků a zároveň si získává miliony šíleně oddaných fanoušků po celém světě.

Mighty Sounds v čele s Rancid

redakce 01.06.2023

Na Mighty Sounds je pověstná především uvolněná atmosféra, která není tvořena jen hudebním programem.

Timea vydáva EP

redakce 31.05.2023

Prelínanie neo-soulu s indie popom, groove, charakteristický hlas a storytelling ovplyvnený aj jej životom v Austrálii či Berlíne.

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Luhovaný Vincent a dovolená jako stav mysli

redakce 30.05.2023

Dovolená je pro Vincenta spíše než fyzickým únikem do dálek, z domova pryč, především stavem mysli, uměním uvolnit vnitřní napětí a odpočinout si, lhostejno kde.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace