Zprávy / Pozvánky

Russian Circles a dosud největší pražský koncert

Russian Circles a dosud největší pražský koncert

redakce | Zprávy / Pozvánky | 15.03.2024

Russian Circles se znovu vrací do Prahy, po vyprodaných vystoupeních v posledních letech v Lucerna Music Baru oznamují dosud největší pražský koncert. Chicagská trojice představí své stále aktuální album Gnosis v sobotu 12. října 2024 v pražském prostoru ARCHA+. Doprovod jim budou dělat rodáci Rezn, kteří u nás vystoupí vůbec poprvé.

První vlna vstupenek v omezené edici 100 ks v hodnotě 590 Kč jde do prodeje prostřednictvím sítě Goout.cz v pondělí 18. března v 11:00, po jejím vyprodání budou k dispozici vstupenky v hodnotě 690 Kč. Akci pořádá ARCHA+ ve spolupráci s magazínem Full Moon a labelem Pushteek.

Když v roce 2019 vydala chicagská trojice Russian Circles album Blood Year, nikdo neočekával, co se o pár měsíců později stane. Kvůli pandemii Covid-19 několikrát odkládané světové turné k této nahrávce nakonec proběhlo až v roce 2022, od té doby se ovšem Mike Sullivan, Dave Turncatz a Brian Cook téměř nezastavili. Stále aktuální deska Gnosis vyšla v létě 2022, od té doby skupina absolvovala několik turné, včetně vystoupení na letních festivalech a velmi úspěšné koncertní kolaborace s Cult of Luna. Samostatné evropské turné ovšem přichází na řadu až nyní a Praha v kalendáři opět nechybí.


V kapele Russian Circles se zkraje nového tisíciletí potkali kytarista Mike Sullivan a bubeník Dave Turncatz. Hned s nahráváním druhé řadovky Station (2008, Suicide Squeeze) nahradil původního basáka Brian Cook, bývalý člen legendárních Botch a These Arms Are Snakes. Sestava byla kompletní. Od surových začátků se zvuk Russian Circles organicky vyvinul k dokonalé fazóně zachycené na čtvrtém albu Geneva (2011, Sargent House), následující Memorial ovládl o dva roky později ledový chlad a došlo i na první vokální part americké zpěvačky Chelsea Wolfe v titulní písni.

„Album zní epicky, jako soundtrack k imaginárnímu apokalyptickému blockbusteru, a první singl Vorel jako ústřední hudební motiv hlavního záporáka,“ psal o albu Guidance (2016) vyhlášený žánrový web Metalsucks. Svým atmosférickým a suverénním postmetalem uhranuli Russian Circles i návštěvníky festivalů jako Roadburn, Brutal Assault nebo Dunk! (odkud pochází jejich jediné koncertní album), koncertovali také se spřízněnými hudebníky Chelsea Wolfe, Cult of Luna nebo Mutoid Man a předskakovali na světovém turné metalových velikánů Mastodon.

Osmá řadovka Gnosis (2022, Sargent House) vznikala ve spolupráci s osvědčeným producentem Kurtem Ballouem (Converge) a byla tradičně nahrána ve studiu Electrical Audio, vedeném od roku 1997 věhlasným Stevem Albinim (Nirvana, Neurosis, Pixies). Magazín Loud and Quiet o albu říká: „Gnosis ukazuje dosud nejdrsnější, doomově naládovanou tvář kapely, je přímočaré a bryskně tvrdé. Tradiční tvůrčí metodu, kdy jednotlivé skladby vznikaly prostřednictvím nahrávacích sessions, tentokrát Russian Circles nechali stranou, jednotlivé skladby přinesli členové kapely již hotové. To dává sedmi skladbám na Gnosis jedinečný pocit jasnosti a naléhavosti. Intenzivní linearita Conduit nebo drsná jednoduchost Betrayal působí pošramoceně, ovšem se soustředěností ne nepodobnou zacílení laseru, podobně jako postavy ve filmech Bély Tarra plahočící se bahnem.“

Info

Russian Circles (usa) + Rezn (usa)
12. 10. 2024
ARCHA+, Praha
Fb událost

foto © William Lacalmontie

Akce proběhne za podpory Ministerstva kultury ČR a Magistrátu Hlavního města Prahy.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Two Another i Bianca Del Rio v Praze

redakce 20.05.2024

Nejnovější stand-up se bude věnovat politice, popkultuře, politické korektnosti, ale nezapomene se ani ohlížet za nejaktuálnějšími událostmi.

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Blind Künstler v Resistor Sound Sessions

redakce 14.05.2024

Blind Künstler vystoupí opět naživo v červnu, tentokrát se speciálním sólovým setem, kde podpoří dalšího Novozélanďana Delaneyho Davidsona.

Childish Gambino v pražské O2 areně

redakce 14.05.2024

Svůj comeback letos odstartoval po boku Tylera the Creatora na hlavní stagi festivalu Coachella.

Travis Scott poprvé u nás

redakce 12.05.2024

Kulisy připomínající římské Forum Romanum, pyrotechnické efekty a dynamický Travis Scott ve formě.

Fource přivezou The Bygones, Russ a Royel Otis

redakce 10.05.2024

Multiplatinový raper Russ má za sebou vyprodanou domácí tour po arénách i úspěšnou knihu It’s All In Your Head, ve které radí, jak porazit největšího nepřítele každého z nás: sebe…

Caligula's Horse v Rock Café

redakce 10.05.2024

Pochází z australského Brisbane a jsou jedním z představitelů současného progresivního metalu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace