Zprávy

Serotonin: Premiéra klipu brněnských Sinks

Serotonin: Premiéra klipu brněnských Sinks

redakce | Zprávy | 22.04.2021

Nadějná noiserocková kapela Sinks nabyla za poměrně krátkou dobu existence velké obliby fanoušků. Po svých třech EP vydává v polovině května na labelu Korobushka Records svoje první album, ze kterého v pátek 23. dubna 2021 vypouští první vlaštovku, singl Serotonin s videoklipem.

Kapela Sinks vznikla v roce 2019 v sestavě Vendula Pukyšová, Peter Štímel a Antonín Mika. Za cíl si klade tvořit minimalistickou, ale expresivní hudbu, zároveň brát vážně lyrickou stránku a oprostit se od většiny hudebních klišé současné nezávislé scény. Z tvorby je cítit inspirace počátky britské postpunkové vlny, stejně jako soudobými noiseovými a punkovými projekty.

Singlem s videem předcházející eponymní debut vykreslují Sinks náladu, kterou mohou očekávat posluchači jejich nadcházejícího alba. Zmatek, hluk, obskurnost. Momentální projev kapely pramení z hledání průniků něhy a hrubosti, obsese a apatie či strohosti a pompéznosti. Sinks věří, že jak vizuální, tak sonický zážitek spjatý se singlem Serotonin poslouží jako věrná předzvěst atmosféry, kterou dne 14. 5. 2021 vycházející eponymní album přinese. Textově představuje písnička přesně to, na co k ní natočené video navazuje. Drink Yourself to Sleep.

"Protože jsem album se Sinks nahrával a mixoval, měl jsem možnost poznat hlouběji, o co v písních jde. A to jsem se pak také snažil promítnout do videoklipu,” říká tvůrce videa Nichi Mlebom a dodává: "Drink Yourself to Sleep vnímám jako součást rutiny, která zahrnuje i vypořádávání se s tlakem zaneprázdněného života a odpadky, které se samy sbírají, tuto rutinu demonstrují.”

Info

Sinks
Facebook, Bandcamp, NotAnAgency

foto © Filip Vedra

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Začína festival Sensorium - Beyond The Sound

redakce 23.06.2021

Netradičné živé vystúpenia aj koncerty cez telefón pre jedného. Virtuálna realita, klimatický futurizmus aj hudba ako protest.

Aiko s novým songem

redakce 23.06.2021

S netradičním konceptem přichází zpěvačka Aiko. Vydává nový videoklip, který bude na pokračování.

Festival v ulicích rozehraje o víkendu centrum Ostravy

redakce 23.06.2021

Do centra města se po roční přestávce vrací Festival v ulicích, který již od roku 2011 pořádá tým festivalu Colours of Ostrava.

Posuňte hudební poslech o level výš. Jak vybrat gramofon?

pr 22.06.2021

Gramofony si i ve světě cédéček a internetu stále drží své místo. Jejich obliba nejen mezi audiofily má svůj důvod.

Zahřívací party festivalu Vivat Vila

redakce 22.06.2021

Večer s country, s baťohama, celtama, ve starejch kanadách, přeneste se s námi do americké prérie. Vstup bez klobouku na vlastní nebezpečí.

Zrní proti jadernému odpadu

redakce 22.06.2021

Věděli jste, že náš stát na svém území chystá výstavbu hlubinného úložiště jaderného odpadu (HÚJO)? Ne?! Přijeďte se dozvědět víc.

Na Blues Alive přijedou Rick Estrin a John Primer

redakce 22.06.2021

Oba získali ocenění i při posledním ročníku cen - Rick Estrin & The Nightcats byli vyhlášeni Kapelou roku a John Primer Umělcem roku v tradičním blues.

The Blue Stones i Aldous Harding vystoupí v Praze

redakce 21.06.2021

Aldous Harding je v mnoha ohledech mimořádný úkaz. Když vystupuje, nejde jenom o její zpěv, samotná její přítomnost na pódiu je neopakovatelně intenzivní.

JazzFestBrno přidává další koncerty a festival

redakce 21.06.2021

Do Brna na podzim zavítá baskytarový kouzelník Marcus Miller, bubenický idol Dave Weckl, rakouský saxofonista Bernhard Wiesinger a další.

Folkové prázdniny kompletují line-up

redakce 20.06.2021

Na festivale vystoupí Raül Refree ve spojení s portugalskou zpěvačkou Linou, americká písničkářka Leyla McCalla i dvorní kytarista Roberta Planta.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace