Zprávy / Pozvánky

Šestistrunné ukulele a Buke & Gase last minute

Šestistrunné ukulele a Buke & Gase last minute

redakce | Zprávy / Pozvánky | 12.06.2015

V pražském klubu Basement bude 12. června možné zahlédnout neskutečně originální brooklynské duo Buke & Gase. Název kapely není nesmysl, i když to tak na první pohled může vypadat. Buke jméno šestistrunného bariton ukelele, který má na starost zpěvačka Arone Dyer. K tomu ještě nohou ovládá "toe-burínu", což je nástroj její výroby. Gase je hybridní kytara, která zase vykouzlí Arona Sancheze přesně takový tón, který zrovna potřebuje – tu baskytarový spodek a jindy kytarovou výšku.


Progresivní dvojice má na kontě dvě desky. První deska Ripaste vyšla v roce 2010 na labelu Brassland record, na který je dostali díky doporučení bratří Dessnerů z kapely The National. Magazín Sputnik music dal desce druhé nejvyšší možné hodnocení 4.5 z 5 a poznamenal: "Vzrušující, unikátní a pompézní pop od dvou maniáků, kteří si vyrobili své vlastní nástroje a tím vůbec neskončili!" V roce 2013 následovala jejich druhá deska General Dome, která si rovněž vysloužila několik nadšených kritik.


Jak to vlastně zní? vezměte Karen 0 smíchejte jí z obskurním a nezvyklým zvukem a máte Buke & Gase. Před headlinery večera předskočí zajímavá plzeňská formace Yoko Phono, která před necelým měsícem vydala EP Proč vlastně naopak. Yoko Phono hrají hravý post-rock s matematickými prvky.

Info

Landmine Alert presents:
Buke & Gase (us)
Support: Yoko Phono
12. 6. 2015 20:00
Basement bar, Praha
Vstupné: 200,- na místě

www.facebook.com/events/718997718220710
www.bukeandgass.bandcamp.com
www.weareyokophono.bandcamp.com
www.facebook.com/basementbar.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sonitus: Kuntari a Do Shaska! v Punctu

redakce 20.04.2024

Kuntari je pozoruhodný nový přírůstek do svěží indonéské scény, který podobně jako jejich slavnější souputníci staví na spojení tradiční a moderní hudby.

Max Cooper přiveze na Flédu 3D/AV show

redakce 20.04.2024

Cooperova tvorba je intenzivním audiovizuálním zážitkem, jelikož běžně propojuje hudbu s výtvarným uměním, kde je patrný i jeho zájem o vědu.

The Cult v pražském prostoru Archa+

redakce 19.04.2024

V rámci výročního turné opráší kapela The Cult všech jedenáct alb diskografie.

Bratři Orffové vyráží na turné

redakce 17.04.2024

Pro fanoušky přichystali Orffové i malé překvapení - vydání Písně pro Stefanii Sauer na streamovacích platformách.

Bára Zmeková pokřtí novou desku

redakce 16.04.2024

O tom, že živá vystoupení Báry Zmekové jsou unikátní zážitek, svědčí i její předchozí Live at Gong.

Cari Cari a Nauzea Orchestra v Kasárnách

redakce 16.04.2024

Jak se často zmiňuje v recenzích, hudba Cari Cari je jako soundtrack nekonečných letních roadtripů a oslava osobní svobody.

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace