Zprávy

Singl dvojice Meowlau x Val

Singl dvojice Meowlau x Val

redakce | Zprávy | 20.02.2022

Meowlau X Val je novovzniknutá slovenská kolaborácia dvoch mladých hudobníčok - Laury Jaškovej ako Meowlau a Valentiny Vlkovej ako Val. Ešte pred vydaním debutového EP Nevermind, ktoré spája svojráznosť a energickosť, sa rozhodli vypustiť pieseň Dark. Nevermind EP vychádza na vydavateľstve Gergaz.

Hoci skladba Dark vznikla ako posledná, dievčatám veľmi zarezonovala. V texte totiž odznieva základná otázka: „Čo ak sme niečo mali spraviť inak...?“, ktorú si určite položil už každý z nás. Neberú ho avšak príliš vážne. Dramatický text a hudobné znenie je doslova vysmiate satirickým klipom demonštrujúcim otázku času, ľudskú hlúposť a tragikomiku niektorých životných rozhodnutí. O klip sa postaral mladý a nádejný fotograf Andrej Kružliak, za hudobnou produkciou stojí Jureš Líška (Fallgrapp).

více o duu zde

Info

Meowlau x Val
Bandcamp projektu

foto © se svolením Gergaz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Black Holes se singlem Dare to Fly

redakce 13.06.2024

Ten byl nahrán opět v ústeckém Tajnym studiu v produkci Jana Brambůrka.

HALP prinesie klubový zvuk do historického kaštieľu

redakce 13.06.2024

Na pôde kaštieľa v Moravanoch nad Váhom bude znieť techno, post-club, jungle, východoafrické polyrytmy, extatické zvukové krajiny aj industriálne ozveny.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Festival Břeh podruhé v Ostravě

redakce 12.06.2024

Mezi domácími interprety je například EBM projekt Bunkerer nebo experimentální audiovizuální raperka Klara Wodehn.

Olomouc (o)žije pouličním festivalem

redakce 12.06.2024

Je na divácích, zda se rozhodnou některého z nich během vystoupení podpořit, ať už příhozem do kasičky nebo digitálně prostřednictvím QR kódu.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Prague Sounds: Branford Marsalis, Nubya Garcia, Tigran Hamasyan nebo Oneohtrix Point Never

redakce 11.06.2024

Velká světová jména jazzu, vokální hudby, elektroniky, alternativního hip hopu i world music na pomezí s klasikou, české premiéry a unikátní jednorázové projekty.

Letní kino MeetFactory se vrací na dvorek

redakce 11.06.2024

Filmový program sezóny nese podtitul Save the World a nabídne sérii dvanáct snímků tematizujících globální společenské fenomény.

Moody Moon Noize vol. 5: Kompletní program a jednodenní vstupenky

redakce 10.06.2024

Mezi nově zveřejněnými jmény se objevuje intenzivní punková čtveřice Deti nebo projekt Mezi patry klid, doprovodný program doplní například výstava fotografky Julie Hrnčířové.

Jann, Been Stellar i Sam Tompkins v Praze

redakce 10.06.2024

Jak zní New York dnešních dní? Been Stellar v sobě mají dravost The Strokes i melodramatičnost The 1975... Tři jména v režii Fource.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace