Zprávy

Singl Táni Lvovské

Singl Táni Lvovské

redakce | Zprávy | 30.05.2024

Táňa Lvovská je pražská hudebnice a zpěvačka, která kromě svého nového sólového projektu působí v doprovodných kapelách Yashy 96, Boba Bleedyho nebo zpěvačky Fourtuny. V minulosti byla také členkou hudebního projektu Margo oceněného cenou Vinyla. Singl Ramena vznikl ve spolupráci s hudebním producentem Davidem Machovským, který je součásthudebního dua Blue Uandi.

Táňa Lvovská ve svém textu vychází z introspektivní polohy a reflexe osobních příběhů. Osahává si pocity samoty, odloučení, strachu, naděje i lásky. K posluchačstvu je surově upřímná, nebojí se odkrýt ve svých nejistotách a pochybnostech, pokládá otázky, na které sama nezná odpověď a zkoumá a buduje vztah k sobě samé. Ve videoklipu k singlu, který hudebnice spolurežírovala, se s cynickou nadsázkou obléká do bílých šatů, stylizuje se do figury nevěsty a sama projíždí chladným nočním městem. Svatební šaty zde nejsou prvoplánovým symbolem oddání se druhé osobě, ale naopak gestem pevného přivlastnění si sebe samé.

Info

Táňa Lvovská
Instagram

foto © se svolením Táni Lvovské

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Sonic Meditation v kostele U Salvátora

redakce 17.06.2024

Nový koncept hudebně-komunitních událostí varhanice Katty, bude hostit její přátele z hudebního prostředí.

Unsound a první vlna jmen

redakce 17.06.2024

To nejlepší z alternativní a elektronické scény, letos pod mottem NOISE. Kali Malone, Mica Levi, Actress a mraky dalších.

Performance mapující vývoj heavy metalu v podání Johna Dorana

redakce 16.06.2024

Editor, hudební publicista, autor a moderátor John Doran (The Quietus, The Guardian, BBC) v MeetFactory před koncertem Chelsea Wolfe.

Multimediální výstava Singularita.

redakce 16.06.2024

Skupina Homo_Digitalis_3.2.1 odhalí v Hradci Králové svou multimediální instalaci #Singularity - Human Expiration: 2045 vytvořenou za pomocí AI nástrojů.

Hudební maraton Bear Stone v nedotčené příhodě

redakce 16.06.2024

Headlinery jako High On Fire a Kadavar doplní třeba Colour Haze, 1000mods a Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs a další.

Knižní lázně na čtyři dny

redakce 15.06.2024

Vedle autorských čtení a rozhovorů Knižní lázně připomenou také výročí Franze Kafky, který Mariánské Lázně navštívil uprostřed první světové války.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Kompletní program festivalu Vivat vila!

redakce 14.06.2024

Pro pátý ročník si dramaturgický tým dává za úkol inovativnější využití přilehlé zahrady za vilou, kde se odehrají táborové koncerty folkového zaměření.

Sungazer v Kampusu Hybernská hned dvakrát

redakce 14.06.2024

V rámci akce Sustain: Hudba a udržitelnost kapela vystoupí hned dvakrát.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace