Zprávy / Pozvánky

Skladby The Velvet Underground ve filharmonické úpravě

Skladby The Velvet Underground ve filharmonické úpravě

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.02.2024

V pátek 23. února 2024 se uskuteční premiéra hudebně – výtvarného projektu Universal Underground. Zcela velvetovský večer nabídne popartovou výstavu, přednášku o Andym Warholovi a především koncertní filharmonické zpracování celkem šestnácti skladeb z dílny The Velvet Underground v provedení symfonického orchestru, elektrické kytary, kláves a čtyř hlasů.

Repertoár UU je sestaven ze dvou ryze „velvetovských“ alb. A to z legendární banánovské jedničky The Velvet Underground & Nico (1967), z trojky The Velvet Underground (1969) a třetina setupu je vybrána z výjimečného a také posledního společného alba autorské dvojice Lou Reed & John Cale: Songs for Drella (1990), které oba hudebníci složili jako osobní poctu a vyznání památce Andyho Warhola.

Artový projekt Universal Underground vznikl v roce 2023 a jeho hlavními představiteli jsou hudebníci Jitka Charvátová (Fiction, Skyline, Oceán, Mia Bohemia), Tomáš Hradil (Los Perdidos, Chorchestr, I vši) a Petr Kučera (Oceán, Shalom, Bratři Karamazovi). Autorem orchestrace je hudební skladatel Michal Nejtek, kurátorem výstavy Miroslav Houška (popartshop.cz) a přednášku povede Rudo Prekop, fotograf a spoluautor knihy Andy Warhol a Československo. Projekt je připraven k realizaci v několika variacích: filharmonie / smyčcový kvartet / rockový band / trio. Filharmonickou premiéru doprovodí brněnský orchestr Virtuosi Brunenses s dirigentem Karlem Mitášem a speciálními hosty večera budou hudebníci Eva Turnová a Tomáš Vtípil.

Info

Universal Underground
23. 2. 2024 18:00
Sono Music Club, Brno
Fb událost

foto © Tereza z Davle

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sonitus: Kuntari a Do Shaska! v Punctu

redakce 20.04.2024

Kuntari je pozoruhodný nový přírůstek do svěží indonéské scény, který podobně jako jejich slavnější souputníci staví na spojení tradiční a moderní hudby.

Max Cooper přiveze na Flédu 3D/AV show

redakce 20.04.2024

Cooperova tvorba je intenzivním audiovizuálním zážitkem, jelikož běžně propojuje hudbu s výtvarným uměním, kde je patrný i jeho zájem o vědu.

The Cult v pražském prostoru Archa+

redakce 19.04.2024

V rámci výročního turné opráší kapela The Cult všech jedenáct alb diskografie.

Bratři Orffové vyráží na turné

redakce 17.04.2024

Pro fanoušky přichystali Orffové i malé překvapení - vydání Písně pro Stefanii Sauer na streamovacích platformách.

Bára Zmeková pokřtí novou desku

redakce 16.04.2024

O tom, že živá vystoupení Báry Zmekové jsou unikátní zážitek, svědčí i její předchozí Live at Gong.

Cari Cari a Nauzea Orchestra v Kasárnách

redakce 16.04.2024

Jak se často zmiňuje v recenzích, hudba Cari Cari je jako soundtrack nekonečných letních roadtripů a oslava osobní svobody.

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace