Zprávy / Pozvánky

Skupina White Place vydáva druhý singel

Skupina White Place vydáva druhý singel

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.11.2019

Štvorčlenná slovenská skupina White Place vydáva svoj druhý singel s názvom Well. White Place pieseň naživo predvedú na svojej bratislavskej koncertnej premiére už 27. 11. v klube KC Dunaj a 21. 12. v prešovskom klube Stromoradie.

Zostava, ktorá strávila zavretá v skúšobni tri roky komponovaním a nahrávaním debutového albumu Room sa pripomína silnou atmosférickou skladbou postavenou na klavíri a speve frontmana Daniela Jenča. Ďalším výrazným elementom piesne je aj výrazná perkusívna rytmika, o ktorú sa pri jej jedinečnom živom prevedení starajú okrem bubeníka Lukáša Fabiana aktívneho tiež v indie rockovej zostave No Brake aj ďalší dvaja členovia, Majo Jenčo z Frequency a Stano Čorej z Komajoty. Zatiaľ čo hudba nastoľuje akustickú úvahu, melancholický čiernobiely videoklip točený v lesoch nad východoslovenskou vodnou priehradou Domaša je jej vizuálnou metaforou. Osobitosť príbehu pritom nie je vyjadrená len samotným textom a klipom, ale hlavne hudbou, zmenami akustiky, zastúpením nástrojov či spomínanou rytmikou. White Place vydali svoj debutový psychologicko-popový album Room spolu s prvým singlom a klipom k piesni Breathe koncom augusta tohto roku.

Info

White Place
web kapely

foto © M. I. Jeňová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Los Bitchos přivezou nakažlivou směsku psychedelie a cumbie

redakce 11.06.2021

Co začalo jako studiový pokus o moderní verzi peruánské cumbie, je nyní plnohodnotnou kapelou s nevídaným drajvem. Nerozlijte si koktejly!

Potrvá otevírá koncertní sezónu

redakce 10.06.2021

Během června chystá dejvická kavárna tři vystoupení. Představí se Jiří Imlauf, Šimanský/Niesner a UKW.

Divočina karlínského brownfieldu aneb program Přístavu 18600

redakce 10.06.2021

Úterní večery v Přístavu 18600 jsou určeny přednáškám, středy divadlu, čtvrtky koncertům, pátky podvečerním DJ setům.

Filmaři lákají na rekordní počet českých filmů

redakce 10.06.2021

Jen do půlky letošního září se diváci mohou těšit na rekordní počet téměř dvaceti českých distribučních premiér celovečerních filmů. A k tomu jde do kin více než deset dokumentů.

Silence of Sound a Madera v hradeckém Artičoku

redakce 07.06.2021

Vernisáž fotografií Barky Fabiánové v kavárně, koncert kapely Madera na dvorku pod rozkvetlou třešní. Pozvánka do královéhradeckého Artičoku.

The Residents v Praze

redakce 06.06.2021

Původně bylo toto turné plánováno již na začátek roku 2021, kvůli pandemii koronaviru bylo ale přeloženo.

Audiovizuální kolektiv NSHT otevírá open air sezonu

redakce 04.06.2021

Na své si, jak je už u NSHT zvykem, přijdou hlavně náročnější posluchači nestředoproudé elektronické hudby.

V Praze vystoupí Dotan, The Sheepdogs i The Lumineers

redakce 31.05.2021

Stejně jako na albech, tak i na koncertech The Lumineers platí, že každá nota, každá slabika i tiché momenty mezi nimi mají svůj důvod i emocionální náboj.

Pragovka oslavila deset let existence

redakce 28.05.2021

Vysílání orámovalo živé vystoupení Nauzea Orchestry zahájilo velikou rezidentskou výstavu Ko- laborace a organicky začlenilo také tradiční součásti akce - otevřené ateliéry.

Synapse Knowledge startuje přednáškou s Emikou

redakce 27.05.2021

Synapse Knowledge rozvíjí témata jako je branding a marketing v hudebním průmyslu, booking, užití umělé inteligence v hudební produkci atd.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace