Zprávy / Festivalové

Spectaculare uvede showcase labelu 7k!

Spectaculare uvede showcase labelu 7k!

redakce | Zprávy / Festivalové | 09.03.2022

Berlínské vydavatelství 7k! je odnoží kultovní značky !K7 a specializuje se na současnou hudbu vycházející z tradic klasiky. Existuje od roku 2017 a její doménou jsou experimenty a inovace. Ve čtvrtek 10. března se na showcase značky 7k! v Paláci Akropolis představí trojice hudebníků Niklas Paschburg, Simon Goff a Rubin Henkel, kteří – každý po svém – míchají moderní klasiku s ambientem nebo elektronikou. Díky Spectaculare se představí v Praze poprvé.

Niklas Paschburg skládá delikátní hudbu inspirovanou přírodou. Neoklasické tendence ředí německý hudebník svojí láskou k elektronice a ambientu a výsledkem jsou náladové viněty, zvukové pohlednice s výjevy přírodních krás. Po debutovém EPčku Tuur mang Welten z roku 2016 podepsal značce 7k!, kde o dva roky později vyšlo album Oceanic. Následnou desku nazvanou Svalbard natáčel Paschburg na norských Špicberkách nedaleko Polárního kruhu a na desce oscilující mezi melancholií a energií se otiskly i úzkosti spojené s klimatickými změnami. Na následné remixové kolekci Post-Svalbarg se podíleli třeba Robert Lippok, Hania Rani nebo Ed Carlsen.

Berlínský houslista Simon Goff je rodákem ze Severního Yorkshire, poslední roky ale žije v Berlíně. Pohybuje se napříč žánry a zvuk houslí používá jako zdrojový materiál k následné manipulaci, která tradiční nástroj osvobozuje ze stereotypů. V roce 2016 debutoval albem Hue rozkročeným mezi minimalismem, dronovou hudbou a sound artem. Vloni Goff vydal na značce 7k! desku Vale, na níž vzpomíná na svůj starý domov v Anglii. Goff byl žákem legendárního baskytaristy Herbieho Flowerse (David Bowie, Lou Reed), v Berlíně se věnoval sound engineeringu a spolupracoval s hudebníky, jako jsou Jóhann Jóhannsson, Peter Broderick, Xiu Xiu nebo Hildur Gudnadottir. Za účast na soundtracích k Jokerovi a Černobylu posledně jmenované hudebnice má Simon Goff doma dvě ceny Grammy.

Skladby klavíristy Rubina Henkela jsou křehké jako vzpomínky a někdy má posluchač pocit, že když si nedá pozor, rozpadnout se a vytratí se zase zpátky do ticha. Německý hudebník s kanadskými kořeny svůj hudební talent rozvíjel na kolínské Jazzhouse Schule pod vedením Rona Cheriana. Henkelova debutová deska Ruhe vydaná v roce 2018 částečně vychází z klavírních improvizací, které vymýšlel jako dítě a objevil na paměti starých mobilů a kamer. Do Prahy pak přiveze představit svou albovou novinku Restless. Showcase doprovodí VJs. Jakub Larva tedy Vj Aeldryn, je jedním z předních českých VJů. Je členem studia Lunchmeat a ve svém portfoliu má už mnoho projektů s předními českými muzikanty. Mezi nejznámější patří jistě Lenka Dusilová, s kterou mimo jiné realizuje projekt Monumentum. Ve čtvrtek 10. března ho doprovodí projekt Primal Ritual.

více o festivalu zde

Info

Festival Spectaculare
3. 3. –⁠ 17. 5. 2022
Praha
Fb festivalu

foto © Natalia Luzenko

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Colour Meeting bude mít narozeniny, oznamuje první vystupující

redakce 30.01.2023

V Poličce se představí Daniel Herskedal, Maria Mazzotta, Kittchen, Jana Vébrová nebo Holy Fanda & The Reverends.

Ment oznamuje nová jména

redakce 29.01.2023

Devátý ročník festivalu MENT se uskuteční na více než patnácti koncertních a konferenčních místech v Lublani.

Hradby samoty proběhnou v Jablonici

redakce 26.01.2023

Festival se každoročně zaměřuje na audiovizuální projekty, dotýkající se žánrů jako je dark ambient, dark folk, drone, industrial nebo noise.

Scandi představuje hosty

redakce 18.01.2023

Jedineční tvůrci skandinávské kinematografie v jednom týdnu na jednom místě.

Blues Alive vyhlašuje soutěž Blues Aperitiv

redakce 15.01.2023

Soutěž je určena všem kapelám či hudebníkům bez ohledu na zemi původu. Hlavním lákadlem pro vítěze je možnost vystoupení na festivalu Blues Alive 2023.

Festival Vivat Vila se spojil se Světadílem

redakce 07.01.2023

Festival se jako každý rok zaměří na špičku tuzemské alternativní hudební scény. Např. kapelám Kalle, Berlin Manson, Frau Zwei nebo všetuly{sfinx}.

Niall Horan a Jacob Collier na Colours of Ostrava

redakce 04.01.2023

Festival Colours of Ostrava se dostal mezi deset nejlepších velkých evropských festivalů v anketě European Festival Awards 2022.

Jamie xx na Pohodě

redakce 03.01.2023

Okrem neho vystúpia aj Sofi Tukker, Sampa the Great, Dry Cleaning a ďalšie.

M83 zahrají na Metronome Prague

redakce 31.12.2022

Praha se může těšit na kapelu hudebního megalomana Anthonyho Gonzaleze a jeho zvukovou tsunami složenou ze syntezátorů, kytar, vokálů a epických refrénů.

Filmový nový rok otevře festival Írán:ci

redakce 23.12.2022

Festival přinese ta nejlepší díla íránských filmařů, kteří jsou ve vězení nebo v exilu, a výběr nejlepších snímků, které byly v Íránu poslední tři desetiletí zakázané.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace