Zprávy / Pozvánky

Šrumec oslaví 25 let koncertem

Šrumec oslaví 25 let koncertem

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.01.2024

V lednu 2024 uplyne 25 let od chvíle, kdy skupina kamarádů, která později začala používat pro své aktivity název Šrumec, uspořádala na Broumovsku první koncert.

Za čtvrtstoletí na Broumovsko přivezli stovky kapel a koncerty pořádali na desítkách míst celého regionu – posledních deset let hlavně ve vernéřovickém Soulkostele. V regionu si tak zahráli třeba Pontiak, Årabrot nebo Paramount Styles. Jako poděkování všem návštěvníkům a malou oslavu se rozhodli uspořádat 13. ledna 2024 výroční akci v sále broumovského infocentra (bývalé kino na Mírovém náměstí). Na dvou scénách se ten večer představí celkem devět vystupujících. Akci pořádá Šrumec ve spolupráci se spolkem Bigboš, Otovickým punkem a dalšími přáteli.


Protože na oslavě se má tančit, přijede jako hlavní kapela polské duo Rat Kru z Poznaně. Skupina začíná dominovat polské scéně, a proto je nejvyšší čas (a možná i poslední možnost) pozvat je do Broumova. Mix rapu, dubu, techna a dalších žánrů s neodolatelnou stage presence garantuje velkou zábavu. Druhým headlinerem večera bude Povodí Ohře. Letos po přestupu k Indies Scope vydali své třetí album Místo odpočinku, „mysterium na motivy libreta Eduarda Devrienta k opeře Hans Heiling“. Temné příběhy v rockovém hávu bude servírovat suverénní kapela včele se Sisim.

Další kapely lednového večera budou více či méně známými jmény české scény (Ys, Tilikum, Atomic Candy Creeps) s výraznou broumovskou stopou (Alpha Strategy v sestavě s Martinem Doležalem a Ondrou Červeným) nebo úplně domácí (Kluci, Pantau a Abbé).

Info

Šrumec 25 let
13. 1. 2024 18:00
Informační centrum Broumovska, Broumov
Fb událost

foto © se svolením Šrumce

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bára Zmeková pokřtí novou desku

redakce 16.04.2024

O tom, že živá vystoupení Báry Zmekové jsou unikátní zážitek, svědčí i její předchozí Live at Gong.

Cari Cari a Nauzea Orchestra v Kasárnách

redakce 16.04.2024

Jak se často zmiňuje v recenzích, hudba Cari Cari je jako soundtrack nekonečných letních roadtripů a oslava osobní svobody.

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Jednota v noci: live set Azu Tiwaline i strhující destrukce Shapednoise

redakce 05.04.2024

Headlinuje zvukový extremista, který kombinuje industrial, hip hop, bass a techno a za doprovodu vizuálního umělce Seviho Ika Dømochevskyho představí aktuální album.

Smash Into Pieces na podzim v Roxy

redakce 05.04.2024

V téhle muzice slyšíte progressive rock i pop rock, je v ní alternativní metal i industrial a přitom prvky EDM.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace