Zprávy / Festivalové

Student Fest oživí Kasárna Karlín

Student Fest oživí Kasárna Karlín

redakce | Zprávy / Festivalové | 24.06.2023

Jedna z největších českých studentských akcí Student Fest - pořádaná od studentů pro studenty - promění 30. června pražské Kasárna Karlín v jednotný festivalový areál plný hudby a umění. Na čtyřech různých stages se představí jména jako Prago Union, I Love You Honey Bunny nebo rapeři Stříbrný Rafeal a Gondor Flames.

Festivalovému vrcholu v podobě hudební noci předchází devítidenní umělecký a vzdělávací program, v rámci něhož se mohou návštěvníci těšit na benefiční blešák, výstavu, promítání studentských filmů, autorské čtení, přednášky, workshopy, bojovku po Praze a letní promítání filmu Aftersun.


Student Fest je jedinečný nejen svým programovým zaměřením, cílícím na mladé kreativce, ale také složením realizačního týmu ze studentů středních a vysokých škol, kteří společně spojují mladou vzkvétající pražskou kulturní scénu v celotýdenní festival. Student Fest je známý především pro svou hudební noc, která je pomyslným závěrem festivalu, a která představí téměř čtyřicet hudebníků na dvou open air stagích, dvou vnitřních a jedné akustické. Kromě větších jmen se na pódiích vymění nespočet nadějných a talentovaných mladých kapel a raperů/rek. V rámci programu můžeme narazit na přednášky na středních školách ve spolupráci s organizacemi Nesehnutí a Respektuju nebo na debatu o safe clubbingu přímo na hudební noci.

Vedle vzdělávacích aktivit organizátoři připravili také benefiční blešák ve spolupráci se Společností pro lepší současnost, který podpoří organizace Food not Bombs a Jako Doma, a jehož doprovodný program bude plný kreativních dílen. V rámci představování studentské tvroby proběhne výstava výtvarných, (foto)grafických a sochařských děl a bude k vidění od pondělí do páteční hudební noci v pravém rohu Kasáren Karlín. Na stejném místě v průběhu týdne proběhne promítání studentských filmů, autorské čtení, divadla (Radar, OLDstars) a performance (Duncan). Za zmínku stojí i (ne)bojovka po Praze s Petrem Bakošem a Ondřejem Cihlářem, která návštěvníky provede jimi známými místy, kde ale budou dělat činnosti dosud pro místo netypické - “už jste někdy hráli rybičky, rybičky na Václaváku?”. Procházkou a následnou debatou v Kasárnách Karlín otevřou téma práce s veřejným prostorem.

Info

Student Fest
30. 6. 2023 14:00
Kasárna Karlín, Praha
web festivalu

foto © Jakub Červenka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

NODO přinese sérii světových operních premiér

redakce 30.05.2024

Výjimečné postavení v programu zaujímá opera Hořký konec Russolův, pocta futuristickému umělci Luigimu Russolovi, ve které zazní futuristické hlukové nástroje intonarumori.

Festival Magick Musick představí osm kapel

redakce 30.05.2024

Zahrají kapely v ose žánrů alternative – hardcore – metal.

Brutal Assault rovněž kompletní

redakce 29.05.2024

Přibylo dalších dvacet kapel, ani letošnímu ročníku se ale nevyhnuly změny v obsazení.

Festival Alternativa má kompletní program

redakce 29.05.2024

Hlavní hvězda letošního ročníku, norská hudebnice a spisovatelka Jenny Hval, se představí v prostoru ARCHA+.

Habrovka jako útěk z ruchu velkoměsta s Nerez, post-hudbou nebo Lazer Vikingem

redakce 28.05.2024

Z maringotky zahraje kočovný soubor Budenebudekůň představení Cirkus Faust, Loutky bez hranic zase lákají Na dvorek diváky od 0 let.

Festival KAMEN!CE pěkně doširoka

redakce 28.05.2024

I takhle může vypadat městský festival. Do KAMEN!CE přijedou Digitalism, Jana Kirschner, Dan Bárta nebo MC Gey.

Colour Meeting představuje program

redakce 27.05.2024

Naštvanost a zoufalství městských proletářů vkládají do své hudby další Britové, Stick in the Wheel.

Ruinfest na hradě Rabí

redakce 27.05.2024

Ruinfest je ideální příležitostí pro fanoušky alternativní a elektronické hudby, aby se setkali a sdíleli svou vášeň s ostatními.

JazzFestBrno ozdobí Al Di Meola, Kamasi Washington nebo José James

redakce 26.05.2024

Americký zpěvák, kytarista, skladatel a producent José James, který vystoupí v klubovém prostředí Cabaretu des Péchés.

Program festivalu MikuLOVE

redakce 25.05.2024

Festival již tradičně představí kapelu z Japonska - tentokrát Plastic Dogs, avantgardní formaci saxofonistky Ono Ryoko.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace