Zprávy / Pozvánky

Three for Silver i sludge metal v Kaštanu

Three for Silver i sludge metal v Kaštanu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 06.03.2020

Kapela Three for Silver pochází z Portlandu v Oregonu. Tvoří ji základní dvojice - kontrabasista, mandolinista, banjista, kytarista a bůhví co ještě Lucas Warford (acid baby Toma Waitse a Lese Claypoola) a akordeonistka Willo Sertain. Zatímco Lukas je svým divokým basováním a zpěvem, který občas přechází až v syrové hulákání či vytí, výkonným dieselovým motorem celého tělesa, Willo, pocházející z hvozdů Severní Karolíny, se svým průzračně andělským zpěvem a neodbytně průbojnými melodiemi působí jako jeho přírodní protipól. Na cesty se vydali v roce 2013, a aktuálně je na koncertech na trio doplňuje houslista Corwin Zekley.

Celý večer otevře Jump into the Field. Za pražským písničkářským projektem se skrývá novinář Petr Skočdopole, kdysi kytarista kapely Vrtule 1. V jeho písních můžeme slyšet vlivy jak českých rockových písničkářů (Mišík, Kalandra, Hlas), tak cit a vyrovnanost světových velikánů (Leonard Cohen, Johnny Cash, Neil Young i Nick Cave). Folk, šanson, blues i americana v jednom balení - není náhodou, že na jeho albu zároveň hostují například kytarista Justin Lavash, ale i křehká pianistka Bára Zmeková.

Navíc 30. března vás čeká večer opravdu hutného heavy rocku, plný sludge - hardcorové temnoty. Dorazí německý instrumentální sludge metal KranK i český dark sludge projekt Blacksea aka rituální zaříkávání ubohý duše, která se zaběhla do temnýho hájku blízko sídláku při vyhazování starýho trashe.

Info

Three for Silver (us) + Jump into the Field
14. 3. 2020 20:00
Kaštan, Praha
fb událost

KranK (de) + Blacksea
30. 3. 2020 20:00
Kaštan, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Architektonickou mapu Kyjova čeká křest

redakce 05.06.2020

Architektonická mapa Kyjova poukazuje na nadčasovou krásu mizejících staveb.

Power electronická Regenerace v Bajkazylu

redakce 04.06.2020

Podivný a monotonní slepenec pornografických zvuků, synťákových ploch, nemocných vokálů a fetiše největšího tajemství církve. Zvuky toho, co zatajili ve filmu o dvou papežích.

Zmírání a křtění v Kabinetu múz

redakce 03.06.2020

Komu se nelení, tomu se v červnu v Kabinetu múz zelení i černí.

Uchovat paměť zakletou v liniích dřeva: Linde von Braun

redakce 31.05.2020

Výstava Linde von Braun hudebníka a výtvarníka Tomáše Brauna se koná v Galerii Emila Juliše v Černčicích u Loun.

Or představují první singl z nové desky

redakce 28.05.2020

Nové album Or ponese název Smutný stroje a vyjde v červnu 2020 u pražského vydavatelství Silver Rocket.

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.