Zprávy

Timea vydává nový singl

Timea vydává nový singl

redakce | Zprávy | 13.01.2022

Slovenská zpěvačka a skladatelka Timea se na scéně poprvé objevila koncem roku 2020. Po vydaní debutového EP Confusion of Warmth a singlu Lose my air se ukázala na několika slovenských a českých festivalech, byla předskokankou umělcům, jako Madison McFerrin a Mighty Oaks.

Debutové EP spolu se singly Lose my air, While the sunset goes a nově vycházejícím singlem Patience vydala v listopadu 2021 i na vinylu ve spolupráci s vydavatelstvím WellPlayed. “Skladba Patience vznikla v momentě, kdy jsem měla pocit, že nemám co napsat, nebo říct. Věřím, že každý kdo tvoří, tento pocit zažil. Je to zvláštní pocit ztracené kreativity a frustrace, která s tím přichází. Úplně si to pamatuju. Byl lockdown, seděla jsem za klavírem a snažila jsem se pojmenovat důvod, proč nemohu nic nového vytvořit. A najednou to přišlo a vznikla o tom celá písnička. Někdy inspirace přijde z těch nejméně očekávaných míst a situací.”


Nový singl vznikal mezi Prahou a Bratislavou. Spolupracoval na něm Erik Horák (hudební produkce, mix) a Gargle & Expel (mastering). Timea ho odpremiérovala v akustické verzi na sérií koncertů Doma Dobre, kterou v prosinci zorganizoval Festival Pohoda a noclehárna DePaul. Timea prozradila, že se v roce 2022 máme na co těšit a momentálně intenzivně pracuje na další tvorbě.

Info

Timea
Bandcamp vydavatelství

foto © Lukáš Bukoven

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nová soulová diva Kovacs i zkušení Hooverphonic v Brně

redakce 23.05.2022

Naléhavý a melancholický nádech orchestrálních smyčců, downtempa a sebevědomého vokálu je i dnes zárukou silného a velkolepého koncertního zážitku.

Jaromír 99. Letní kapela je Mimosezóna

redakce 22.05.2022

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém albu rockový výlet za písničkou horským krajem rockové melancholie a nezčeřené vícehlasé pohody.

Ata Kak na festivale Sensorium

redakce 22.05.2022

Z jeho koncertov srší frenetická multikultúrna energia juhoafrického Shangaan electra, britského grime, ghanského highlife či dancehall.

JazzFestBrno: Christian Scott i Chief Xian aTunde Adjuah

redakce 22.05.2022

Experimentátor, objevitel, hudební filozof, uctívač tradic, bořitel hranic, stavitel mezikulturních mostů…

Nábor: Buď bedňák, buď Superhero

redakce 21.05.2022

Shameless aktuálně spouští náborovu akci pro ty, kteří stojí vždy nenápadně v pozadí, ale bez kterých by nevznikl ani jeden koncert či festival.

První klip Almost.artist. Cigarettes

redakce 20.05.2022

Čtveřice muzikantů v kouři podávané cigarety polemizuje o frustraci z nepohodlí i o jeho hořkém přijetí.

Olomoucká SF Mini slaví

redakce 20.05.2022

SF Mini je olomoucký DIY skate-punkový prostor, jehož existence je podstatně delší než pět let.

KoRn jsou zpět

redakce 20.05.2022

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Rock for People hlásí (téměř) vyprodáno

redakce 20.05.2022

Čtyřdenní vstupenky na festival zmizely z prodeje a jedinou možností, jak se zúčastnit festivalu, je zakoupení posledních jednodenních.

Novy singl z dílny Future Jiskří

redakce 19.05.2022

Nevinnost si ve své tvorbě vytváří únik z reality, safe space, nové já, it-girl, jakou v reálném světě nikdy nemohla být. Sebevědomější, asertivnější, spontánnější.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace