Zprávy / Pozvánky

Ukážte vrecká, odkazujú ľuďom v spoločnej skladbe Billy Barman a Gleb

Ukážte vrecká, odkazujú ľuďom v spoločnej skladbe Billy Barman a Gleb

redakce | Zprávy / Pozvánky | 01.04.2020

Ako znie nová vlna slovenskej hudby, bez delenia na mainstream a underground, demonštruje čerstvo vydaná skladba Ukáž vrecká od Billy Barman. Obľúbená slovenská skupina sa v nej spojila s progresívnym raperom Glebom a súčasný zvuk umocnila vizuálom. Novinka je pozvánkou na štvrtý štúdiový album Billy Barman, ktorý vychádza už 6. apríla.

O video sa postaral slovensko-česko-vietnamský tím združený pod značkou Filmsomnia. Výsledkom nie je štandardný hudobný klip, ale skôr úchvatný krátky film s účinkami pozitívneho “tripu”. Nebudete však k nemu potrebovať žiadne psychedeliká, bohate vám postačí hudba, gradujúce inštrumentálne pasáže či Glebov rapový “flow” na podklade hravej basovej linky. Zaujímavosťou je, že nová skladba spojila dvoch aktuálnych držiteľov cien, ktoré každoročne odovzdáva slovenské verejnoprávne Rádio_FM. Billy Barman nedávno získali Rádiohlavu za singel roka a Gleba ocenili v kategórii najlepší album. Obidva projekty by sa dali označiť za zástupcov novej vlny, ktorým sú vymedzené žánrové mantinely pritesné. Dokazujú to aj šikovné prepojenia rôznych hudobných svetov na pripravovanom albume Zlatý vek. Staré sa prelína s novým, hlavnú úlohu však stále hrajú predovšetkým pesničky - s výpoveďou o dnešku a jasným "barmanovským" rukopisom.

výsledky Radio_Head Awards zde

Zlatý vek vydávajú Billy Barman už 6. apríla na značke Slnko Records. Album bude k dispozícii zatiaľ v digitálnej forme na webe vydavateľstva a po uvoľnení karanténnych opatrení bude dokončená CD verzia a vinyl. Plánované jarné turné sa presúva na jeseň.

Info

Billy Barman – Zlatý vek (Slnko Records, 2020)
web vydavatelství

foto © Tomáš Blaha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bert & Friends zahrají na střeše Radost, pak tour

redakce 16.06.2021

Vstupenky byly vyprodány během pár hodin, a proto se kapela rozhodla přidat ještě jeden koncert, který se odehraje hned následující den.

Kasárna Karlín zahajují léto. Bude i malá stage

redakce 15.06.2021

Oblíbený pražský kulturní spot, Kasárna Karlín, oznamuje letní program. Mezi červnem a zářím přivítá několik kapel. Na place přibude i malá stage.

Big Thief i Poets of the Fall přijedou příší rok

redakce 14.06.2021

Na své české fanoušky Big Thief nezapomněli a v rámci svého prvního evropského turné zahrají v klubu MeetFactory. V Roxy vystoupí finští Poets of the Fall.

Oslava narozenin vydavatelství Polí5

redakce 13.06.2021

Velký večer alternativní hudby po covidovém půstu. Načeva, Hm... a další zahrají svá „nová“ alba z labelu Polí5.

Los Bitchos přivezou nakažlivou směsku psychedelie a cumbie

redakce 11.06.2021

Co začalo jako studiový pokus o moderní verzi peruánské cumbie, je nyní plnohodnotnou kapelou s nevídaným drajvem. Nerozlijte si koktejly!

Potrvá otevírá koncertní sezónu

redakce 10.06.2021

Během června chystá dejvická kavárna tři vystoupení. Představí se Jiří Imlauf, Šimanský/Niesner a UKW.

Divočina karlínského brownfieldu aneb program Přístavu 18600

redakce 10.06.2021

Úterní večery v Přístavu 18600 jsou určeny přednáškám, středy divadlu, čtvrtky koncertům, pátky podvečerním DJ setům.

Filmaři lákají na rekordní počet českých filmů

redakce 10.06.2021

Jen do půlky letošního září se diváci mohou těšit na rekordní počet téměř dvaceti českých distribučních premiér celovečerních filmů. A k tomu jde do kin více než deset dokumentů.

Silence of Sound a Madera v hradeckém Artičoku

redakce 07.06.2021

Vernisáž fotografií Barky Fabiánové v kavárně, koncert kapely Madera na dvorku pod rozkvetlou třešní. Pozvánka do královéhradeckého Artičoku.

The Residents v Praze

redakce 06.06.2021

Původně bylo toto turné plánováno již na začátek roku 2021, kvůli pandemii koronaviru bylo ale přeloženo.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace