Zprávy / Festivalové

Unikátní koncerty v kostelech i zbrusu nová jména oznamuje Moody Moon Noize

Unikátní koncerty v kostelech i zbrusu nová jména oznamuje Moody Moon Noize

redakce | Zprávy / Festivalové | 22.03.2023

Čtvrtý ročník butikového festivalu Moody Moon Noize proběhne na konci srpna v severočeském Chomutově. Pořadatelé putovní akce – hudební magazín Full Moon a promotérské platformy Heartnoize a Mood – se tentokrát spojili s místním spolkem Kuprospěchu a společně oživí hned několik pozoruhodných městských prostor – například Oblastní muzeum včetně jeho sklepení, kostel sv. Ignáce, Městský park nebo barokní jezuitskou kolej. Moody Moon Noize vol. 4 se odehraje během tří dnů 24.–26. srpna 2023, v první vlně vystupujících nechybí projekce oceňovaného filmu s živou hudbou, známá jména ani zbrusu nové objevy.

Program čtvrtého ročníku Moody Moon Noize bude opět žánrově doširoka rozpřažený, s akcentem na čerstvé zástupce domácí a slovenské scény. Žhavá jména doplní ověřené jistoty, v jednání jsou také zahraniční účastníci. „Stejně jako každý rok se těším na neotřelé složení interpretů a jejich zasazení do různorodých a často velmi specifických míst konání. Líbí se mi myšlenkové pochody za jednotlivými bookingy – nikdy totiž nešlo o prvoplánové nastřelení programu. Jinak tomu nebude ani letos,” dodává k dramaturgii Tereza Odehnalová (Mood).

Mezi prvními oznámenými jmény nechybí dvojice post-hudba, která v Chomutově představí nové album My všichni tady a teď, slovenští Berlin Manson, kteří si v rámci letošních Radio_Head Awards odnesli cenu Objev roku, nebo jména jako Body of Pain, Manon meurt, Blue Uandi nebo místní skupina Dokruhu. „Jedním z vrcholů akce bude zajisté projekce snímku Arvéd, doprovázená společným koncertem tvůrců soundtracku Aid Kida a Pjoniho, kteří za hudbu ke snímku nedávno obdrželi Českého lva,“ říká Michal Pařízek, šéfredaktor Full Moonu a doplňuje: „Z dalšího programu určitě doporučuji koncert klavíristky a skladatelky Nikol Bókové nebo jedno z prvních vystoupení projektu Awoo, kteří v AV show představí skvělé album Lost. Tato tři vystoupení proběhnou v unikátních prostorech místních kostelů.“


Na festivalu Moody Moon Noize vol. 4 dále vystoupí zbrusu nová jména jako Ida the Young nebo Neue Welt, o jednu ze dvou afterparty se postará pražský kolektiv Glory Affairs. Akce bude probíhat na různých místech chomutovského centra a přilehlého okolí – například v Oblastním muzeu, Kulisárně Městského divadla, kostele sv. Ignáce nebo v Sadech Čs. Armády. „Pro čtvrtý ročník festivalu už definitivně opouštíme koncept hlavní scény spojené u tradičních festivalů s pozicemi headlinerů. Chceme představit unikátní zážitky v souladu s charakterem a někdy v kontrastu k rozmanitým městským prostorům, nikoliv se fixovat na konzervativní představy o hierarchii scén či line-upu,” komentuje David Čajčík z kolektivu Heartnoize. Podobně pestrý bude také tradičně bohatý doprovodný program, v němž najdou své místo autorská čtení, výtvarné instalace, diskuze nebo tematické procházky, s akcentem na místní a krajová specifika. Kompletní program festivalu Moody Moon Noize vol. 4. bude oznámen v průběhu jara.

Info

Moody Moon Noize vol. 4
24.–26. 8. 2023 Chomutov
Fb událost

foto © mmn

Festival Moody Moon Noize je v roce 2023 podpořen grantem od Ministerstva kultury České republiky, Státního fondu kultury a města Chomutov.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Flaam prinesenie Sad Night Dynamite nebo Kirina J Callinana

redakce 04.06.2023

Malé ihrisko pre veľké deti či dvojdňová bitka s letnou nudou. To sú heslá nitrianskeho letného festivalu Flaam.

Colour Meeting doplňuje program

redakce 04.06.2023

Uhrančivé a capella zpívající duo podpořené elektronikou Tarta Relena, belgická multižánrová smršť Echoes of Zoo, směs blues, psychedelie a marocké gnawa music Bab L’ Bluz a další.

Na MikuLOVE zazní Psí vojáci v podání Agon Orchestra

redakce 03.06.2023

Dále zahrají například Dunaj, Načeva nebo Garage & Tony Ducháček a mnoho dalších.

MFF Karlovy Vary servíruje filmový program

redakce 02.06.2023

Pečlivě posoudit téměř dva tisíce přihlášených filmů byla práce náročná a vzrušující pro celý programový tým,“ říká umělecký ředitel festivalu Karel Och.

Mezinárodní komiksový festival KOMA

redakce 02.06.2023

Již tradičně se uskuteční komiksový battle nebo storytelling spojený s živým malováním a také večerní koncerty.

Mighty Sounds v čele s Rancid

redakce 01.06.2023

Na Mighty Sounds je pověstná především uvolněná atmosféra, která není tvořena jen hudebním programem.

Luhovaný Vincent a dovolená jako stav mysli

redakce 30.05.2023

Dovolená je pro Vincenta spíše než fyzickým únikem do dálek, z domova pryč, především stavem mysli, uměním uvolnit vnitřní napětí a odpočinout si, lhostejno kde.

U:fest v Rožnově pod Radhoštěm podruhé

redakce 29.05.2023

U:Fest tematicky pokračuje ve zkoumání zprostředkování kultury a umění v době vysoké technologické digitalizace a umělé inteligence.

Třetí ročník minifestivalu Hacienda Barcelona

redakce 28.05.2023

Tahouny akce bude vedle Orient nebo Alpha Strategy i delegace tří rakouských kapel.

Festival Slunovrat nabízí

redakce 28.05.2023

Young Gods, Tata Bojs, prof. Zubov či Olga Sommerová – to jsou některá jména z více než stovky vystupujících.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace