Zprávy

V těžkých dobách se opřete o své blízké, vzkazují Teepee videoklipem

V těžkých dobách se opřete o své blízké, vzkazují Teepee videoklipem

redakce | Zprávy | 04.05.2020

Zármutek spojený s umíráním blízké osoby byl východiskem nového videoklipu dreampopové dvojice Teepee ke skladbě Hazel Trees.

Miroslav Patočka a Tereza Lavičková jej natáčeli společně s Davidem Brodou na útesech Seven Sisters v jižní Anglii a několika lokacích v Česku. Vytvořili v něm postapokalyptický svět, ve kterém zůstali úplně sami. Skladba pochází z aktuálního alba Where the Ocean Breaks a její vizuální zpracování je prvotinou pro fotografa Davida Brodu i Terezu Lavičkovou, která se chopila scénáře a režie. Píseň je inspirována tím, co Tereza prožila, když umírala její babička.

„Píseň je o smíření se se smrtí, ale zároveň bolesti, kterou vyvolává úmrtí někoho blízkého. Tímto video klipem jsem chtěla vytvořit jakýsi postapokalyptický svět, kde jsme zůstali úplně sami. Chtěla jsem ilustrovat zoufalství a absurdnost nesmrtelnosti, protože zůstat na světě sám je to nejsmutnější. Paradoxně vítězí ten, kdo odejde první (winner takes it all),“ říká Tereza. „V těchto těžkých časech bychom klipem chtěli zdůraznit právě roli blízkých vztahů a možnost se opřít jeden o druhého,“ dodává Miroslav.

Ve videoklipu ke skladbě Hazel Trees vedle ústřední dvojice muzikantů účinkuje také tanečnice Julie Sladká a autorka se v ní vedle emocí ztráty, bolesti a smíření snažila zachytit také naději. „Babiččino náhlé úmrtí bylo bolestivé, ale naši rodinu to semklo. Sdílení dává zármutku úplně jiný rozměr,“ uzavírá Tereza s tím, že dalším z inspiračních zdrojů skladby je také keltský mýtus, jenž vypráví o kouzelných lískových stromech lemujících cestu do posmrtného světa. Jejich lískové ořechy podle legendy koncentrují veškerou lidskou moudrost.

fotogalerie z vystoupení Seafret a teepee v Lucerna Music Baru zde

Info

Teepee
fb kapely

foto © David Broda

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zahřívací party festivalu Vivat Vila

redakce 22.06.2021

Večer s country, s baťohama, celtama, ve starejch kanadách, přeneste se s námi do americké prérie. Vstup bez klobouku na vlastní nebezpečí.

Zrní proti jadernému odpadu

redakce 22.06.2021

Věděli jste, že náš stát na svém území chystá výstavbu hlubinného úložiště jaderného odpadu (HÚJO)? Ne?! Přijeďte se dozvědět víc.

Na Blues Alive přijedou Rick Estrin a John Primer

redakce 22.06.2021

Oba získali ocenění i při posledním ročníku cen - Rick Estrin & The Nightcats byli vyhlášeni Kapelou roku a John Primer Umělcem roku v tradičním blues.

The Blue Stones i Aldous Harding vystoupí v Praze

redakce 21.06.2021

Aldous Harding je v mnoha ohledech mimořádný úkaz. Když vystupuje, nejde jenom o její zpěv, samotná její přítomnost na pódiu je neopakovatelně intenzivní.

JazzFestBrno přidává další koncerty a festival

redakce 21.06.2021

Do Brna na podzim zavítá baskytarový kouzelník Marcus Miller, bubenický idol Dave Weckl, rakouský saxofonista Bernhard Wiesinger a další.

Folkové prázdniny kompletují line-up

redakce 20.06.2021

Na festivale vystoupí Raül Refree ve spojení s portugalskou zpěvačkou Linou, americká písničkářka Leyla McCalla i dvorní kytarista Roberta Planta.

United Islands of Prague přiveze zahraniční i tuzemské hudebníky

redakce 20.06.2021

Odvážná dramaturgie návštěvníkům představí ty nejzajímavější vycházející objevy domácí i mezinárodní scény všech možných žánrů.

Flaam festival predstavuje line-up

redakce 20.06.2021

Nórskych art-punkových Pom Poko, taliansku italo disco hviezdu Mind Enterprises, nemecké duo Ätna či austrálskeho producenta Krisa Bahu, doplní česko-slovenská špička.

Mooncloud #58: Siksa

redakce 19.06.2021

Polská Siksa vystoupí v létě na festivale Okolojeles. Jejich mix je eklektickou směsí, jejíž společným jmenovatelem je punk.

Expozice nové hudby kloubí staré a nové

redakce 19.06.2021

Expozice nové hudby nabídne zvuky Kalkaty i výkřiky klavíristy. V projektu Plugged se představí eRikm, John Oswald a Ink Midget.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace