Zprávy

V těžkých dobách se opřete o své blízké, vzkazují Teepee videoklipem

V těžkých dobách se opřete o své blízké, vzkazují Teepee videoklipem

redakce | Zprávy | 04.05.2020

Zármutek spojený s umíráním blízké osoby byl východiskem nového videoklipu dreampopové dvojice Teepee ke skladbě Hazel Trees.

Miroslav Patočka a Tereza Lavičková jej natáčeli společně s Davidem Brodou na útesech Seven Sisters v jižní Anglii a několika lokacích v Česku. Vytvořili v něm postapokalyptický svět, ve kterém zůstali úplně sami. Skladba pochází z aktuálního alba Where the Ocean Breaks a její vizuální zpracování je prvotinou pro fotografa Davida Brodu i Terezu Lavičkovou, která se chopila scénáře a režie. Píseň je inspirována tím, co Tereza prožila, když umírala její babička.

„Píseň je o smíření se se smrtí, ale zároveň bolesti, kterou vyvolává úmrtí někoho blízkého. Tímto video klipem jsem chtěla vytvořit jakýsi postapokalyptický svět, kde jsme zůstali úplně sami. Chtěla jsem ilustrovat zoufalství a absurdnost nesmrtelnosti, protože zůstat na světě sám je to nejsmutnější. Paradoxně vítězí ten, kdo odejde první (winner takes it all),“ říká Tereza. „V těchto těžkých časech bychom klipem chtěli zdůraznit právě roli blízkých vztahů a možnost se opřít jeden o druhého,“ dodává Miroslav.

Ve videoklipu ke skladbě Hazel Trees vedle ústřední dvojice muzikantů účinkuje také tanečnice Julie Sladká a autorka se v ní vedle emocí ztráty, bolesti a smíření snažila zachytit také naději. „Babiččino náhlé úmrtí bylo bolestivé, ale naši rodinu to semklo. Sdílení dává zármutku úplně jiný rozměr,“ uzavírá Tereza s tím, že dalším z inspiračních zdrojů skladby je také keltský mýtus, jenž vypráví o kouzelných lískových stromech lemujících cestu do posmrtného světa. Jejich lískové ořechy podle legendy koncentrují veškerou lidskou moudrost.

fotogalerie z vystoupení Seafret a teepee v Lucerna Music Baru zde

Info

Teepee
fb kapely

foto © David Broda

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rekordní rok pro Aerovod

redakce 15.01.2021

Původní česká online videopůjčovna má za sebou nejúspěšnější rok svého již osmiletého fungování.

Full Moon Coffee: ¡Colombia es pasión!

redakce 14.01.2021

Je libo kávu? *„Je naprosto absurdní, že existuje taková země a nechce zde bydlet každý,“* říkal o Kolumbii Anthony Bourdain, který rozhodně věděl, o čem mluví.

Full Moon #117 na Spotify

redakce 14.01.2021

Full Moon #117, to je Jarvis Cocker a ohlédnutí za rokem korony. Kde začít? Třeba playlistem k aktuálnímu číslu.

Nový album Burgr / Štrpka

redakce 14.01.2021

Jednotlivé skladby sú precízne skomponované, dokonale premyslené a vyžaruje z nich jedinečná emotívna sila.

Jak měnit opuštěné budovy na centra kultury?

redakce 13.01.2021

Do predaja prichádza kniha, ktorá radí samosprávam a občianskym organizáciám, ako meniť opustené budovy na centrá kultúry a spoločenských inovácií.

Billow zveřejňují demoverze i s videem

redakce 13.01.2021

K vydání loňské desky III přihodili Billow na začátku ledna i nahrávku s demoverzemi celého alba, kterou navíc doplňují vizuálním doprovodem.

Jane Weaver vydává druhý singl

redakce 12.01.2021

Druhý singl Heartlow přichází rovnou s klipem od vlivného hudebníka a režiséra Douglase Harta.

Boh Vajec vydáva debutový album

redakce 12.01.2021

Boh Vajec sa vo svojej hudbe sústreďuje na rytmickú pestrosť, teatrálnosť, no zároveň sa nebojí využívať prvky minimalizmu.

Eurosonic Noorderslag 2021 na Spotify

su 11.01.2021

Štěstí v neštěstí, znáte to. Přehlídku mladých talentů si můžete tedy pustit i doma za stránkách festivalu.

Weltschmerzen uvádějí nové album Penumbra Vortex

redakce 11.01.2021

Phases je debut Penumbra Vortex, sólo projektu Daniela Kozlíka známeho z rôznych doomových hardcoreových projektov ako Möbius.