Zprávy

Vydavateľstvo Slnko Records spúšťa podcast

Vydavateľstvo Slnko Records spúšťa podcast

redakce | Zprávy | 08.02.2022

Vydavateľstvo Slnko Records spúšťa vlastnú podcastovú sériu. Postupne v nej odkryje príbehy viac ako štyridsiatich slovenských muzikantov, ktorí svojou tvorbou v ostatných dvoch dekádach formovali obraz vydavateľstva a ovplyvnili aj podobu domácej hudobnej scény. Podcast má názov Cesty Slnka. Prvý diel s hosťom Andrejom Šebanom mal premiéru vo štvrtok 3. februára.

více o vydavatelství zde

Podcastový nápad vznikol pri príležitosti 20. výročia vydavateľstva. Všetkých respondentov, medzi nimi osobnosti ako Jana Kirschner, Juraj Benetin, Zuzana Homolová, Bene & Lyrik, Vladislav Šarišský, Dorota Nvotová či Katarzia, spovedá hudobníčka a zakladateľka Slnko Records Shina. Rozhovory budú vychádzať v týždňovej periodicite a vždy sa opierajú o zlomové body, kedy mladého človeka prvýkrát pohltí svet hudby, prechádzajú cez prvé zážitky, kapely, školy, dozrievanie, albumy a končia v dnešných dňoch, ktoré sú také napínavé pre ďalší (nielen hudobný) vývoj.

Vyvrcholením podcastov by mala byť kniha s veľmi osobnými príbehmi zo života muzikantov, pre ktorých sa hudba stala povolaním, alebo jej zasvätili svoj voľný čas. Vydanie je naplánované na jeseň 2022.

Info

Cesty Slnka
web podcastu

foto © Daniel Salontay

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

prazdniny s letním singlem

redakce 26.06.2022

Prazdniny nejsou jen pop z nákupáku, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

OFF Festival začne speciálními warm-upy

redakce 25.06.2022

Katovický OFF Festival přichází se zajímavou novinkou, letošní ročník začne o den dříve, a to speciálními warm-upy na speciálních místech.

Světové premiéry na NODO už od soboty

redakce 24.06.2022

Trojhalí Karolina se promění v jeden vyzvánějící zvon – hudební svátek, který je možné zakusit asi jen jednou za život.

Na festivale Flaam Sega Bodega, Sykur i HMLTD

redakce 23.06.2022

Pre Flaam je typickým dôraz na vizuálnu stránku festivalového zážitku – od komunikácie až po podobu samotného areálu.

Dobršská brána upoutá zvukem trubky

redakce 23.06.2022

Letní festival se zaměřuje vždy na konkrétní nástroj. V loňském roce to byly bicí, v letošním, šestém ročníku upoutá především zvukem trubky.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Hradby Samoty načínají druhou dekádu existence

redakce 22.06.2022

Temná hudba nejrůznějších žánrů na místech, kde je za noci možné místo bzukotu měst, slyšet šeptem pronášené příběhy ze starých legend a pověstí.

Grape dopĺňa o mená lokálnej scény

redakce 22.06.2022

V prvej osmičke zverejnených mien sú Karin Ann, Fallgrapp, Le Payaco, Para, Billy Barman, Tolstoys, Korben Dallas a Malalata.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace