Zprávy

Vydavateľstvo Slnko Records spúšťa podcast

Vydavateľstvo Slnko Records spúšťa podcast

redakce | Zprávy | 08.02.2022

Vydavateľstvo Slnko Records spúšťa vlastnú podcastovú sériu. Postupne v nej odkryje príbehy viac ako štyridsiatich slovenských muzikantov, ktorí svojou tvorbou v ostatných dvoch dekádach formovali obraz vydavateľstva a ovplyvnili aj podobu domácej hudobnej scény. Podcast má názov Cesty Slnka. Prvý diel s hosťom Andrejom Šebanom mal premiéru vo štvrtok 3. februára.

více o vydavatelství zde

Podcastový nápad vznikol pri príležitosti 20. výročia vydavateľstva. Všetkých respondentov, medzi nimi osobnosti ako Jana Kirschner, Juraj Benetin, Zuzana Homolová, Bene & Lyrik, Vladislav Šarišský, Dorota Nvotová či Katarzia, spovedá hudobníčka a zakladateľka Slnko Records Shina. Rozhovory budú vychádzať v týždňovej periodicite a vždy sa opierajú o zlomové body, kedy mladého človeka prvýkrát pohltí svet hudby, prechádzajú cez prvé zážitky, kapely, školy, dozrievanie, albumy a končia v dnešných dňoch, ktoré sú také napínavé pre ďalší (nielen hudobný) vývoj.

Vyvrcholením podcastov by mala byť kniha s veľmi osobnými príbehmi zo života muzikantov, pre ktorých sa hudba stala povolaním, alebo jej zasvätili svoj voľný čas. Vydanie je naplánované na jeseň 2022.

Info

Cesty Slnka
web podcastu

foto © Daniel Salontay

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Miroslav Černý vydává Surrealistickou operu Frankenstein

redakce 28.11.2022

Album vyjde pouze na vinylu, součástí limitované edice bude ručně číslovaný a signovaný grafický list od umělce Františka Skály.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Blame Your Genes vydáva EP Skins

redakce 27.11.2022

Blame Your Genes vydáva svoje štvrté EP v spolupráci s bratislavským labelom Well Played Records prvýkrát aj na priehľadnom limitovanom vinyle.

Zeal & Ardor přivezou gospel-metal

redakce 27.11.2022

Avantgardní uskupení nabízí hudební a vizuální zážitek, který hraničí s uvedením do transu.

Madhouse Express lákají klipem na koncert v Planetáriu

redakce 26.11.2022

Naživo skvěle fungující kooperace psychedelické tvorby Madhouse Express s 8K projekcemi převážně vesmírných motivů.

Martin Zajko predstavuje sólový album

redakce 25.11.2022

Gény muzikanta má v krvi a za sebou nespočetne hudobných spoluprác s Richardom Müllerom, Janou Kirschner či Simou Magušinovou.

Andre Šulcová vydává Opportunities

redakce 25.11.2022

Její suverénní hlasový projev a autorský rukopis jdou ruku v ruce s tím nejlepším ze současného amerického písničkářství.

Závěr roku s Jednotou

redakce 24.11.2022

Netradiční přístupy k loutně, příčné flétně nebo bicím doplní třeba dekoloniální drone metal nebo surový death industrial.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace