Zprávy / Nové desky

Matej Tkáč vydáva debutový album

Matej Tkáč vydáva debutový album

redakce | Zprávy / Nové desky | 09.03.2024

Jeho hudobný vklad ste mohli počuť v nahrávkach od Jany Kirschner, Pary, Katky Koščovej či Nanyho Hudáka. Teraz prichádza violončelista Matej Tkáč s prvým autorským albumom Škovránok. Debut vychádza na vydavateľskej značke Slnko Records.

Pokiaľ ide o hudobnú formu, mladý hudobník a pedagóg si pri tvorbe albumu nedával žiadne obmedzenia. Sedem piesní sa pohybuje na pomedzí folku a rocku, s vrstvenými slákmi, vokálmi a silnými temámi. Matej Tkáč spieva o boji s náročnou chorobou, strate najbližších a kladie si otázku, kam nás dovedie život, ak sa mu odovzdáme. Kľúčom k odpovedi môže byť láska, spolupatričnosť, nádej, ochota neustále na sebe pracovať a zlepšovať sa.

S výnimkou bicích nástrojov si celý album Matej spravil svojpomocne - od prvotného nápadu, cez nahratie a aranžmány všetkých nástrojov, až po texty a spev. K spevu ho priviedla jeho pedagogická práca s deťmi.

Info

Matej Tkáč –⁠ Škovránok (Slnko Records, 2024)
web vydavatelství

foto © Marek Mišík

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tramhaus - nový singl i klip

redakce 24.05.2024

Upozorňuje na zvláštní fenomén, kdy lidé nahrávají na YouTube nesestříhaná videa, aniž by jim dali název nebo kontext.

Stroon: Tectoniclifting

redakce 20.05.2024

Prostřednictvím éterických trav, japonských perkusí, tranceových syntezátorů a mlžné sirény zprostředkovává velikost i marnost snahy stát se jiným, než jsem.

Hobby Horse Cowboy vydali Branko’s Bridge

redakce 15.05.2024

Žánrově doširoka rozkročené album propojuje vokál Vojtěcha Váchy i snivé aranže, které jsou pro Branko’s Bridge tak typické.

Debut Jana Váni

redakce 14.05.2024

Ve spolupráci s badfocusem natočil už dříve dva singly a v přípravě na debutové album se nashromáždilo i několik skladeb.

Eremen a jeho prvý album

redakce 13.05.2024

Pestré beaty od chillovejších lo-fi produkcií až po úderný boombap, hravé texty a inšpiratívne spolupráce.

Kadé chim? Rez želez

redakce 13.05.2024

Deska obsahuje třináct skladeb, většina z nich je nových či novějších, jen na úvod alba zní pár písniček, z nichž některé pamatují ještě 90. léta a formaci Sen Vesen.

Nový album The Ills

redakce 12.05.2024

Zvláštnosťou inštrumentálneho albumu sú aj texty - sonety ku každej skladbe.

Wolf Lost in the Poem vydává novou desku

redakce 10.05.2024

Druhý díl s názvem Indigem je věnován opět básnířkám, ale tentokrát výhradně českým.

Nové album Manon meurt

redakce 07.05.2024

Název Unravel odkazuje k vývoji kapely a naplňování potenciálu všech hudebníků, nástrojů a hudebních motivů i procesu odkrývání vrstevnatosti skladeb a emocí.

Kluci z garáže mají EP

redakce 06.05.2024

Klubový boyband s nejaktuálnějším sound designem ohledávající žánrové mutace UK garage, reggaetonu, Baile funku či anime soundtracků.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace