Zprávy / Pozvánky

Wave-Gotik-Treffen oslaví třicetiny

Wave-Gotik-Treffen oslaví třicetiny

redakce | Zprávy / Pozvánky | 11.03.2023

V roce 1992 dostali dva mladí gotici z Lipska neobvyklý nápad: Nechtěli vytvořit další festival temné hudby, ale spíše nadregionální setkání podobně smýšlejících kamarádů za účelem uvolněného setkávání, povídání a oslav. Když se na okraji Lipska konal 1. ročník Wave-Gotik-Treffen s asi dvěma tisíci návštěvníky a pouhou hrstkou kapel, asi nikoho nenapadlo, že se během několika let stane WGT největším setkáním gotiků na světě, které každoročně o svatodušních svátcích ovládne celé město.

Nyní WGT existuje více než čtvrt století... od 26. do 29. května se opět očekává, že se v Lipsku sejde více než 20 000 gotiků z celého světa, aby oslavili Wave-Gotik-Treffen jako mezinárodní setkání temné rodiny.

Po celém městě vystoupí více než 200 kapel, projektů i jednotlivých umělců, kteří pokryjí celou širokou škálu gotické hudby: od elektropopu po gothic metal, od EBM po neofolk, od středověké hudby po postpunk. Vystoupí A Place to Bury Strangers, Antopole, Edwin Rosen, Kiew, Lebanon Hanover, Rein, Rotting Christ a řada dalších. Návštěvníci se mohou těšit i na nové objevy nebo i skutečně undergroundové kapely a umělce z okraje gotického hudebního vesmíru.

Koncerty a akce se konají na více než 40 místech rozesetých po celém Lipsku, například v historických sklepeních Moritzbastei, v nádherném kupolovém sále Volkspalastu a v historických veřejných lázních Stadtbad, stejně jako ve velkých koncertních sálech. Na programu WGT bude opět také krásná klasická hudba, například opery, komorní hudba i varhanní koncerty.

Info

Wave-Gotik-Treffen
26.-29. 5. 2023
Lipsko, Německo
web festivalu

foto © Lenka Králová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Letní kino MeetFactory se vrací na dvorek

redakce 11.06.2024

Filmový program sezóny nese podtitul Save the World a nabídne sérii dvanáct snímků tematizujících globální společenské fenomény.

Jann, Been Stellar i Sam Tompkins v Praze

redakce 10.06.2024

Jak zní New York dnešních dní? Been Stellar v sobě mají dravost The Strokes i melodramatičnost The 1975... Tři jména v režii Fource.

Puuluup v letním saunoví Nuuk

redakce 09.06.2024

Misionáři hudebního nástroje talharpa, který vypadá jako obří kráječ na vajíčka, ale zní jako ta nejdivočejší tancovačka i sladká ukolébavka zároveň.

Jessica Pratt přiveze do Futura nové album

redakce 09.06.2024

Podmanivý folk, který láká posluchače k návratu do minulosti, ale zároveň je moderní.

Model/Actriz a Lip Critic poprvé do Česka

redakce 07.06.2024

Živá vystoupení Lip Critic jsou v kontrastu s hyperstylizovanou produkcí desek zaměřená na improvizaci a experimentování.

Červnový Kabinet múz

redakce 07.06.2024

Silný večer slibuje spojení islandské kapely Gróa, slovenských Shallov a Dominika Proka. Od nekontrolovaného hněvu až po formulovanou existenciální úzkost. A dál.

Poslední Sonitus jarní sezóny

redakce 04.06.2024

Dojem z Monopoly Child Star Searchers začíná jako nesnesitelně přepálený technikolorový film z karibské dovolené.

Kafka Band s novým singlem

redakce 04.06.2024

Singl není součástí celého alba, ale je připomenutím sta let od úmrtí Franze Kafky.

Den s hudebníky na Radiu 1

redakce 04.06.2024

Ve dvouhodinových směnách si vysílání převezmou Manon meurt, Severní nástupiště, Mat213 se Zdenou, B4 a další.

David Pomahač a Masopust spolu živě

redakce 03.06.2024

Po letech působení v kapelách Dlouhej tah a Komisař raptor se zpěvák a songwriter Martin Řezníček vydává na sólovou písničkářskou dráhu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace