Zprávy / Pozvánky

Wave-Gotik-Treffen oslaví třicetiny

Wave-Gotik-Treffen oslaví třicetiny

redakce | Zprávy / Pozvánky | 11.03.2023

V roce 1992 dostali dva mladí gotici z Lipska neobvyklý nápad: Nechtěli vytvořit další festival temné hudby, ale spíše nadregionální setkání podobně smýšlejících kamarádů za účelem uvolněného setkávání, povídání a oslav. Když se na okraji Lipska konal 1. ročník Wave-Gotik-Treffen s asi dvěma tisíci návštěvníky a pouhou hrstkou kapel, asi nikoho nenapadlo, že se během několika let stane WGT největším setkáním gotiků na světě, které každoročně o svatodušních svátcích ovládne celé město.

Nyní WGT existuje více než čtvrt století... od 26. do 29. května se opět očekává, že se v Lipsku sejde více než 20 000 gotiků z celého světa, aby oslavili Wave-Gotik-Treffen jako mezinárodní setkání temné rodiny.

Po celém městě vystoupí více než 200 kapel, projektů i jednotlivých umělců, kteří pokryjí celou širokou škálu gotické hudby: od elektropopu po gothic metal, od EBM po neofolk, od středověké hudby po postpunk. Vystoupí A Place to Bury Strangers, Antopole, Edwin Rosen, Kiew, Lebanon Hanover, Rein, Rotting Christ a řada dalších. Návštěvníci se mohou těšit i na nové objevy nebo i skutečně undergroundové kapely a umělce z okraje gotického hudebního vesmíru.

Koncerty a akce se konají na více než 40 místech rozesetých po celém Lipsku, například v historických sklepeních Moritzbastei, v nádherném kupolovém sále Volkspalastu a v historických veřejných lázních Stadtbad, stejně jako ve velkých koncertních sálech. Na programu WGT bude opět také krásná klasická hudba, například opery, komorní hudba i varhanní koncerty.

Info

Wave-Gotik-Treffen
26.-29. 5. 2023
Lipsko, Německo
web festivalu

foto © Lenka Králová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Červnový Kabinet múz

redakce 01.06.2023

Full Moon selekce z červnového programu Kabinetu múz. Kam zajdeme?

Pantera v Praze po čtyřiadvaceti letech

redakce 01.06.2023

Texaská čtveřice nadále inspiruje spousty kolegů hudebníků a zároveň si získává miliony šíleně oddaných fanoušků po celém světě.

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Punctum zažije polské všeuměly i tlak zlomených rytmů

redakce 29.05.2023

Alternativa, Heartnoize a Sonitus přivezou polské všuměly i čínskou elektroniku.

Erik Truffaz uvede na Flédě soundtracky kultovních filmů

redakce 27.05.2023

Švýcarsko-francouzský trumpetista patří k jazzové špičce, běžně překračuje hranice žánru a obohacuje jej o prvky hip hopu, rocku nebo elektroniky.

Lunchmeat a Bukolika v kladenské Poldi

redakce 26.05.2023

Na Till The Last se představí spoluzakladatel zásadního mexického kolektivu No Ambition And Fuck-all Interest Mexican Jihad a jeho kolega Fausto Bahio.

Full Moon in the Eye: Ivan Pinkava v Trafo Gallery

redakce 25.05.2023

Tělo se svýma očima. Nebo snad oči a jejich tělo? Těžko rozhodnout, která z těchto dvou definic podstaty vnímání lépe odpovídá principům díla Ivana Pinkavy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace