Zprávy / Nové desky

Živák Fyield

Živák Fyield

redakce | Zprávy / Nové desky | 28.07.2023

Česko-islandská skupina Fyield, která se ve své tvorbě zabývá tématem vlivu člověka na klimatické změny, se po křtu svého debutového alba Future Landscapes vrátila do MeetFactory s improvizovaným živým setem. Kmenové členy projektu Vaclav Havelka III, Pan Thorarensen a Kryštof Kříček doplnil mladý umělec Šimon Havelka.


Islandský festival Extreme Chill spojil své síly s neziskovým mezinárodním centrem současného umění MeetFactory v Praze 19. května 2023. Společně představili první český showcase slavného islandského festivalu zaměřeného na experimentální elektroniku a zvukové umění s cílem propojit místní hudební komunitu se zbytkem světa. Myšlenka uspořádat hudební festival v náručí islandské přírody se zrodila v roce 2009, kdy pan Pan Thorarensen a jeho otec Óskar Thorarensen uspořádali v městečku Hellissandur koncert s projektem Stereo Hypnosis. Od následujícího roku se Extreme Chill koná každoročně, a to nejen na islandském venkově, ale také v hlavním městě Reykjavík, Iceland nebo v Berlin, Germany.

Info

fyield
Fb kapely

Živě:
28. 07. 2023 Pop Messe, Brno
31. 07. 2023 Letní filmová škola, Uherské Hradiště

foto © Jan Valík

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fæ Bestia zamířila do dubstepu

redakce 21.06.2024

Hate na mysogynii i světový konflikt optikou bionické vážky. Fæ Bestia na nahrávce Heart Transplant prochází životní proměnou.

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Ploy vydávají druhé album

redakce 02.06.2024

Prostor hudby lze žánrově popsat těžko, stále slouží někdejší definice „pop se strychninovým úsměvem, nakyslý jazz s příměsí TNT“.

Karol Mikloš zverejnil singel avizujúci septembrový album

redakce 31.05.2024

Retrospektívna pieseň prekypujúca emóciami sa zásluhou textára Pavla Bartoša vracia na bratislavské ulice deväťdesiatych rokov.

Nový singl Niny Kohout

redakce 29.05.2024

Ve Flavoured & Eaten jsou slyšet prvky funku, mluveného slova à la Laurie Anderson a hudební produkce, která udržuje diváka v absolutním střehu během celé skladby.

Zdeněk Lichnovský na Bad Names

redakce 28.05.2024

Vyhořelý umělec vydává první sólo singl z debutové desky. Spolupracuje s Martinem Nouzou a Lenkou Zbořilovou.

Sun+Dead u Polí5

redakce 26.05.2024

Hosty na nahrávce jsou baskytarista Mike Watt, kytarista Paul Leary z The Butthole Surfers, zpěvák Slim Cessna ze Slim Cessna's Auto Club a další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace