Zprávy

Zrní se vypravili na Sladkej výlet

Zrní se vypravili na Sladkej výlet

redakce | Zprávy | 10.02.2021

Rok po vydání pilotního singlu Neposlušnost ze své aktuální desky Nebeský klid kapela Zrní vydává novinku Sladkej výlet.

Jedná se o první ze tří skladeb Zrní, které původně měly být už součástí šestého řadového alba, nakonec se na něm ale neobjevily. Následovat v březnu bude vydání skladby Inaugurace a v dubnu písničky Milimetr. Všechny tři skladby Zrní připravovali během soustředění před nahráváním Nebeského klidu, ve studiu je s producenty Ondřejem Ježkem a Jonatanem Pastirčákem nahráli, ale nakonec je na desku z různých důvodů nezařadili. Do studia Jámor se kapela vrátila letos v lednu, aby písničky dokončila. Singl Sladkej výlet vychází v době, kdy se výletovat moc nesmí. Právě proto. A proti původní verzi získal úplně nový text.

„Skládání tohohle songu patřilo k silnejm momentům našeho soustředění před Nebeským klidem. Popěvek s melancholickou atmosférou se nám všem líbil a ujal se ho Jukla, kterýho zasáhl nejvíc. Udělal z něj refrén, ke kterýmu dodělal akordy do slok. Všem se dařilo něco vymejšlet, ale mně to nějak nefungovalo. Nemohl jsem do slok za boha najít melodii ani text, nevěděl jsem si rady s tou veselou atmosférou a nezvládl jsem to na desku dodělat,“ říká frontman kapely Zrní Honza Unger.

Nebeský klid Zrní ve vlastním nákladu a v distribuci Supraphonu vydali 6. března 2020. Turné k desce bylo už dvakrát odloženo, její křest kapela, pokud to epidemiologická situace dovolí, chystá 1. dubna na brněnské Flédě a 17. dubna v pražském Divadle Archa.

fotogalerie z vystoupení Zrní na Střeše Radost zde

Info

Zrní
Fb kapely

foto © archiv kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Floex vydává singl Pape And Tura

redakce 13.04.2021

Příběh beze slov promlouvá k hráči úchvatným zpracováním, hrou světla a stínu a především Floexovým hudebním doprovodem.

Alvaro Soler a Julien Baker se vrátí do Prahy

redakce 13.04.2021

Letní hity a kouzelné okamžiky všedního života Alvara Solera. Předem prohrané osobní bitvy jedné z nejupřímnějších a nejodvážnějších písničkářek Julien Baker.

Byla založena Asociace českých filmových festivalů

redakce 13.04.2021

Rozevírání nůžek mezi stoupajícími náklady a stagnujícími příjmy nutily i organizátory akcí s dlouholetou tradicí a pevným diváckým zázemím pohybovat se na samé hranici udržitelnosti.

Mediální impérium pro dolních deset milionů: A2larm

redakce 12.04.2021

A2larm představuje tři multimediální projekty: poprvé se pouští do formátu TV pořadu a k tomu chystá dva podcasty.

Nejlepší vinyly roku 2020

redakce 12.04.2021

Best Czech Vinyl Disk 2020 zná své vítěze. Liebe, Smutný stroje, K nevíře a další současné pohádky.

Sluchátka Huawei FreeBuds 4i vydrží na jedno nabití 10 hodin

pr 12.04.2021

Kolikrát jste viděli někoho vyndat sluchátka z pouzdra a hned je vystrašeně vrátit zpět, protože jsou skoro vybitá?

Zrní vydali singl Milimetr

redakce 12.04.2021

Stejně jako text písničky i klip vychází z principu, že zdánlivě malý moment, posun, může mít o mnoho let později obrovské následky.

Zapomělsem vydává desku Měsíc ve váze

redakce 11.04.2021

Ačkoliv album vznikalo v období koronavirové krize, v kombinaci se stupňující se krizí environmentální, skladby se zdržují komentáře současného dění.

JazzFestBrno míří na obrazovky

redakce 11.04.2021

Mezinárodní den jazzu? Tentokrát streamovaně pod taktovkou JazzFestBrno.

Mooncloud #56: Sound44

redakce 10.04.2021

Výběr tracků Sound44 vychází ze zájmu o oduševnělou hudbu, pramenící z žánrové různorodosti. Na co se tančí na jižní Moravě?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace