Zprávy

Zrní se vypravili na Sladkej výlet

Zrní se vypravili na Sladkej výlet

redakce | Zprávy | 10.02.2021

Rok po vydání pilotního singlu Neposlušnost ze své aktuální desky Nebeský klid kapela Zrní vydává novinku Sladkej výlet.

Jedná se o první ze tří skladeb Zrní, které původně měly být už součástí šestého řadového alba, nakonec se na něm ale neobjevily. Následovat v březnu bude vydání skladby Inaugurace a v dubnu písničky Milimetr. Všechny tři skladby Zrní připravovali během soustředění před nahráváním Nebeského klidu, ve studiu je s producenty Ondřejem Ježkem a Jonatanem Pastirčákem nahráli, ale nakonec je na desku z různých důvodů nezařadili. Do studia Jámor se kapela vrátila letos v lednu, aby písničky dokončila. Singl Sladkej výlet vychází v době, kdy se výletovat moc nesmí. Právě proto. A proti původní verzi získal úplně nový text.

„Skládání tohohle songu patřilo k silnejm momentům našeho soustředění před Nebeským klidem. Popěvek s melancholickou atmosférou se nám všem líbil a ujal se ho Jukla, kterýho zasáhl nejvíc. Udělal z něj refrén, ke kterýmu dodělal akordy do slok. Všem se dařilo něco vymejšlet, ale mně to nějak nefungovalo. Nemohl jsem do slok za boha najít melodii ani text, nevěděl jsem si rady s tou veselou atmosférou a nezvládl jsem to na desku dodělat,“ říká frontman kapely Zrní Honza Unger.

Nebeský klid Zrní ve vlastním nákladu a v distribuci Supraphonu vydali 6. března 2020. Turné k desce bylo už dvakrát odloženo, její křest kapela, pokud to epidemiologická situace dovolí, chystá 1. dubna na brněnské Flédě a 17. dubna v pražském Divadle Archa.

fotogalerie z vystoupení Zrní na Střeše Radost zde

Info

Zrní
Fb kapely

foto © archiv kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Respect Festival zahajuje Itamar Borochov Quartet

redakce 26.07.2021

Itamar Borochov čerpá podobně jako Cohen z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci.

Between the Planets, singl z nového alba

redakce 26.07.2021

Between the Planets v čele s producentem Martinem Spacoshem představují první singl z nového alba Parallel World.

Festival Meeting Brno je za dveřmi

redakce 25.07.2021

Festival otevře téma pravdy i ohýbání skutečnosti a nabídne široké spektrum akcí od divadla přes sochařské umění až po večer s ukrajinským jídlem.

Jinčí čin láká na Miss Petty či Bert & Friends

redakce 25.07.2021

Kdy jste se naposledy cítili šťastní? Jak štěstí hledat a jak ho neztratit? A existuje vlastně štěstí? Letošní ročník festivalu Jinčí čin to ví.

Tauron Nowa Muzyka kompletuje program

redakce 24.07.2021

Organizátoři doplňují program o osm jmen, které uzavírají letošní sestavu a do prodeje přidávají jednodenní vstupenky.

Koks: Noční linky nad stratosférou

redakce 24.07.2021

Nová písnička nahraná u Tomáše Neuwertha (Kittchen, Kafka Band etc.), Noční linky, co se zdejchnou. Koks.

V novém videoklipu Midi Lidí prozřel bonviván

redakce 23.07.2021

Láska není švédský stůl, tak nechovej se jako vůl, vzkazují Midi Lidi. Hlavní roli ve videoklipu ztvárnil Jaroslav Pížl.

Lenka Zbořilová (Billow) vydává u Z Tapes sólovku jako Ivy Z

redakce 23.07.2021

Debutovou desku s názvem Under a Red Moon, pt. 1 & pt. 2 vydává u slovenského labelu Z Tapes.

Iva Bittová Pro radost

redakce 23.07.2021

Iva Bittová přijala pozvání Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou na vytvoření speciálního koncertu v rámci zmenšené verze festivalu v roce 2020.

Badfocus vydává soundtrack k filmu Laterny magiky

redakce 23.07.2021

Badfocus poprvé získal příležitost propojit své lyrické a atmosférické hudební vyjádření s obrazem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace