Zprávy

Zuzana Mikulcová a Lara Abou Hamdan představují hudební fúzi

Zuzana Mikulcová a Lara Abou Hamdan představují hudební fúzi

redakce | Zprávy | 09.03.2021

Mezinárodní audiovizuální projekt Fúzie zpěvačky a skladatelky Zuzany Mikulcové představuje další multikulturní spojení. Po slovensko-českých spolupracích Kráľovstvo s Danem Bártou a Zítra ráno s Barborou Mochowou nyní přichází se skladbou Whisper, v níž se Zuzana Mikulcová autorsky a interpretačně spojila se skladatelkou, kytaristkou a zpěvačkou Larou Abou Hamdan. Talentovaná hudebnice ze Sýrie žije už třetí rok na Slovensku a studuje kompozici na Akademii umění v Banské Bystrici.

více o fúzi s Barborou Mochowou zde

„Tato třetí ‚fúzie‘ je pro mě velmi speciální. Propojila tři dost odlišné jazyky a kultury. Lara je krásným příkladem toho, že věci mohou fungovat, když máte dost kuráže a samozřejmě i patřičného talentu. Pochází ze Sýrie, ale studuje u nás na Slovensku. Za tři roky se s námi stihla trochu sžít a zvládla velmi slušně slovenštinu, ve které dokonce zkouší i tvořit. Právě proto naše spojení vnímám jako velmi specifické a důležité,“ říká o novém hudebním spojení Zuzana Mikulcová a k jeho významu dodává: „Není to tak dávno, co jsme se u nás výrazněji setkávali s xenofobií a rasismem. I když toto téma nyní kvůli pandemii zapadlo, už víme, že v budoucnu se určitě s migrací budeme setkávat častěji, a to nejen kvůli společenské a ekonomické, ale i ekologické situaci.“

Zuzana a Lara se seznámily během první vlny pandemie, když Lara poslala videonahrávky do lockdownové minisérie hudebních spojení #nahrajmi, kterou Zuzana uspořádala na Facebooku a Instagramu. „Lara mě už tehdy velice zaujala a myslím, že se vydařila i naše verze její písně ‚Help‘. Přeskočila mezi námi ‚hudební jiskra‘, a proto jsem ji oslovila i pro spolupráci na projektu Fúzie,“ říká o vzniku spolupráce Zuzana. „Účastnit se projektu Fúzie byl skvělý zážitek. Spojení mého mateřského jazyka s jinými jazyky a vzájemná výměna kulturních a hudebních vlivů má pro mě velký význam. Vše do sebe dokonale zapadlo, a tak jsem měla pocit, jako bychom už spolupracovali roky. Příjemnou atmosféru na natáčení a nahrávání dokonale dotvářelo i prostředí Banské Štiavnice, která je opravdu kouzelná. Hudba nás spojila,“ říká o spolupráci Lara.

Info

Zuzana Mikulcová
web interpretky

foto © Dominik Janovský

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Eden in Leden mají za sebou japonskou tour

redakce 18.05.2024

Místní kapela Heavenstamp je pozvala na šňůru koncertů do Japonska.

Příběh Karla Tutsche: nová výstava v GMU

redakce 18.05.2024

Hradecká galerie moderního umění zahájila jarní sezónu novou výstavou, která představuje unikátní celoživotní sbírku Karla Tutsche, čítající 1 300 děl.

Nech Pink Whale vstane z popola

redakce 17.05.2024

Vaša podpora a príspevok veľmi pomôžu.

Let It Roll kompletuje

redakce 17.05.2024

Hlavními taháky jsou žánrové hvězdy, ať už A.M.C., populární uskupení Rudim3ntal, které se vrací po pěti letech s novou show, nebo hitmakeři Netsky, Sigma, Sub Focus a Wilkinson.

Festival Bukolika odhalil lineup

redakce 16.05.2024

Dramaturgie Bukolika je typická představováním lokálních talentů na poli experimentální či elektronické hudby.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Proměna festivalu Deziluze

redakce 16.05.2024

U příležitosti letošního výročí bude Festival Deziluze věnovat zvláštní pozornost Kafkově odkazu.

Hobby Horse Cowboy vydali Branko’s Bridge

redakce 15.05.2024

Žánrově doširoka rozkročené album propojuje vokál Vojtěcha Váchy i snivé aranže, které jsou pro Branko’s Bridge tak typické.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace