Zprávy / Nové desky

Ploy vydávají druhé album

Ploy vydávají druhé album

redakce | Zprávy / Nové desky | 02.06.2024

Novinka jménem Její jméno je Ploy vychází pět let po prvním, eponymním albu kapely Ploy. Obsahuje devět skladeb, všechny ve studiové premiéře až na jedinou výjimku: skladbu Hassliebe kapela nahrála podruhé, mnohem lépe a barevněji než na dvojsinglu vydaném před čtyřmi lety. Album vychází u vydavatelství Polí5 na všech obvyklých platformách, chystá se CD verze a na podzim vyjde na vinylu.

Košaté a barevné je ovšem celé pojetí alba: kromě „mateřských“ nástrojů tria a obligátních readymade z freesound.org se tu objevuje violoncello, housle, akordeon, trubka, ukulele, dokonce sitár – a nově též původně nahrané hlasy a zpěvy. Hostují výhradně rodinní příslušníci kapely (nebo samotní její členové v nezvyklém obsazení, a to i pokud na daný nástroj v podstatě neumějí). Konceptuální obrys alba naznačují také „životopisné údaje o přiložených skladbách“, tedy jakési medailonky na pomezí faktů a snů, vytvářející matnou mozaiku mentálního prostoru, z nějž hudba vzešla.

Prostor samotné hudby lze žánrově popsat těžko, stále tedy slouží někdejší definice: „pop se strychninovým úsměvem, nakyslý jazz s příměsí TNT“. Ani personální složení se nemění: kytara Tomáš Braun, klávesy Mikuláš Čimbura, bubny Bohdan Karásek. Autorem skladeb je Tomáš Braun za spoluautorství ostatních členů; kapela album sama nahrála i produkovala. Mix vytvořil Džian Baban, hudebník známý například z kapely Dalekko, o mastering se postaral Jakub Školný.


Vydavatelsví Polí5 také vydává na platformě Bandcamp album nestorů české alternativní scény sdružených ve formaci Noční pták, kterého tvoří: Luboš Fidlera (ex Švehlík, ex Oldřich Janota atd), Zdeněk Konopásek (ex Dvouletá fáma, Kolna atd), Štěpán Pečírka (ex Vyšší populár, ex Richter band atd).

Info

Polí5
Bandcamp vydavatelství

foto © Katka Trnková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Návrat do neviazanosti detskej mysle Alten Kompoten

redakce 11.07.2024

Tvorba je charakteristická dávkou detskej radosti, naivity a špecifickou hrou slovíčok.

Trhan vydávají desku

redakce 10.07.2024

Dvacet let na scéně a společného přátelství přetavili brněnští D.I.Y. punk/hardcore veteráni v první 12“ vinyl.

Building Bridges, nórsko-slovenský projekt debutuje

redakce 09.07.2024

Nahrávka, ktorá je inšpirujúcim stretom rôznych žánrov, temperamentov a vplyvov severskej i domácej ľudovej tvorby, vyjde o pár dní.

Debutové album Oskara Töröka

redakce 08.07.2024

Štyri živly zachytené v čase. Oskar Török Sextet chcú ašpirovať na najlepší jazzový album.

Duo SELENoLAr vydáva debut Dyssimetria

redakce 25.06.2024

Na 12-trackovom projekte vykresľujú kyberneticko-organický experimentálny štýl, kde sa mieša snová atmosféra s tvrdými klubovými beatmi.

Fæ Bestia zamířila do dubstepu

redakce 21.06.2024

Hate na mysogynii i světový konflikt optikou bionické vážky. Fæ Bestia na nahrávce Heart Transplant prochází životní proměnou.

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace