Zprávy / Nové desky

Nové album Přetlak věku

Nové album Přetlak věku

redakce | Zprávy / Nové desky | 04.05.2024

...nebo maliny? Tohle není otázka týkající se zmrzlinového poháru, takhle se jmenuje nová nahrávka pražské kapely Přetlak věku. I když jde o letité seskupení, které vydalo už několik alb, ...nebo maliny představuje první ediční počin v nové sestavě.

Ani na této nahrávce kapela neuhýbá ze zvolené cesty, která vede mimo (či mezi?) žánry. Jako kdyby legendární seskupení Penguin Cafe Orchestra (producent Brian Eno) utvořilo fúzi s českým folkem 80. let a začalo tvořit písničky opatřené poťouchlými texty těžícími z tradice nonsensu i „malých témat“. Obtížnou žánrovou zařaditelnost kapely podporuje i méně obvyklé nástrojové složení. Přetlak věku hraje bez harmonického nástroje se dvěma dechy (příčná flétna, dechový syntetizér EWI) a s klasickou rytmickou sekcí (baskytara a bicí, za nimiž, ale, sedí houslista obsluhující také sampler).


Album ...nebo maliny? vychází digitálně u vydavatelství Polí5 a je dostupné i na obvyklých streamovací platformách. Pro zapálené či sběratelsky zaměřené příznivce „Přetlaku“ připravila kapela i raritní doplňkový booklet. Ten má formát A5, je opatřen kompletními texty a fotokolážemi, které vytvořili členové kapely s použitím vlastních fotografických portrétů. Velmi omezený náklad několika kusů bookletu lze pořídit u vydavatele nebo získat přímo od kapely na koncertě.

Info

Přetlak věku – ...nebo maliny? (Polí5, 2024)
Bandcamp vydavatelství

foto © se svolením kapely Přetlak věku

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fæ Bestia zamířila do dubstepu

redakce 21.06.2024

Hate na mysogynii i světový konflikt optikou bionické vážky. Fæ Bestia na nahrávce Heart Transplant prochází životní proměnou.

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Ploy vydávají druhé album

redakce 02.06.2024

Prostor hudby lze žánrově popsat těžko, stále slouží někdejší definice „pop se strychninovým úsměvem, nakyslý jazz s příměsí TNT“.

Karol Mikloš zverejnil singel avizujúci septembrový album

redakce 31.05.2024

Retrospektívna pieseň prekypujúca emóciami sa zásluhou textára Pavla Bartoša vracia na bratislavské ulice deväťdesiatych rokov.

Nový singl Niny Kohout

redakce 29.05.2024

Ve Flavoured & Eaten jsou slyšet prvky funku, mluveného slova à la Laurie Anderson a hudební produkce, která udržuje diváka v absolutním střehu během celé skladby.

Zdeněk Lichnovský na Bad Names

redakce 28.05.2024

Vyhořelý umělec vydává první sólo singl z debutové desky. Spolupracuje s Martinem Nouzou a Lenkou Zbořilovou.

Sun+Dead u Polí5

redakce 26.05.2024

Hosty na nahrávce jsou baskytarista Mike Watt, kytarista Paul Leary z The Butthole Surfers, zpěvák Slim Cessna ze Slim Cessna's Auto Club a další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace