Články / Seriály

Pořadatelská: Marcela Steinbachová (Film a architektura)

Pořadatelská: Marcela Steinbachová (Film a architektura)

redakce | Články / Seriály | 25.09.2022

Festival Film a architektura se láme do nové dekády s nabitým programem. Zavítá do kin i nevšedních prostor v České republice a na Slovensku od 29. září do 4. října a představí 34 filmů. Paralelně s ním probíhá Den architektury. Ten uvede architektonické skvosty i zapomenuté stavby, domy, které znovu ožily díky rekonstrukcím, dílo Josipa Plečnika, stavby šetrné k životnímu prostředí a mnohem více. Letos zamíří do stovky měst a obcí v Česku i na Slovensku a nabídne na 300 zdarma přístupných exkurzí do běžně nepřístupných budov, komentovaných procházek, přednášek, workshopů. Mottem dvanáctého ročníku festivalu je “Nebourej, transformuj!” a to Full Moon bezezbytku podporuje. Pár pořadatelských dotazů jsme položili zakladatelce a ředitelce festivalů, Marcele Steinbachové.

Co chystáte další dny a týdny? Jeden dva největší špíly?
Nešpílujem, ale chystáme již několik měsíců naše festivaly Den architektury a Film a architektura a práce se zintenzivňují, akce jsou na konci září/začátku října. Letos v rámci Dne architektury pořádáme i jednu koncertní akci, Emil Viklický s dalšími hudebníky vystoupí výjimečně v kostele na náměstí Jiřího z Poděbrad s programem Pocta Plečnikovi. Nejsme pořadatelem významných koncertních akcí, takže je to pro nás výzva a věříme, že to dobře dopadne a bude to zážitek.

Jaká akce tě v poslední době nadchla?
Návštěva lodi Altenburg 1964 a festival, který pořádala skupina Vložte kočku. Atmosféra.

Když se podíváš na akce jiných promotérů, koho bys šla podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Půjdu určitě na divadelní festival 4+4, na Sigur Ros a na Moderat. Chtěla bych znovu zajít na Altenburg, ale asi to do konce září, kdy jim končí sezóna, nezvládnu kvůli přípravám našeho festivalu. Podpořit bych chtěla hudební seskupení Jana Chaluše, ať už Strom stínu s orchestrem Bucinatores orchestra nebo komornější a více folkové uskupení Bellevue s Dorotou Barovou a Janem Jiruchou.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Jsou pro promo našich akcí nezbytné, ale já osobně je poslední dobou nedávám. Nějak jsem došla k názoru, že mi více berou, než dávají. Pro naše akce je ale aktivně využíváme a pracuje se nám s nimi dobře, co se týče výběru cílových skupin. Jen mám pocit, že nás uzavírají do našich bublin a neotevírají nás dalším návštěvníkům, proto stále pracujeme i s klasickou propagací (web, newsletter, tištěné verze, výlepy atp).

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Ráda střídám kuchyně od klasické po asijskou, a to v okolí naší kanceláře u Míráku. Hodně ráda mám ale klasickou hospodu se skvělou venkovní zahrádkou U Holanů, poslední dobou tam i dobře vaří.

Info

Film a architektura
29. 9. –⁠ 4. 10. 2022
web festivalu

Den architektury
30. 9. –⁠ 6. 10. 2022
web festivalu

foto © Andrea Thiel Lhotáková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Jay Delver

redakce 30.11.2022

Čtěte o hraní v kapele i o fungování světa.

Preview: Alhambra Monkey Week 2023

Michal Pařízek 24.11.2022

Lákadlem budiž pohled do line-upu, ale i vidina vlahého přelomu podzimu a zimy v Andalusii. Pojďme.

Vstupní prohlídka: Earie

redakce 23.11.2022

Debutový singl Paralysed je souhrou různých kytarových zvuků a efektů navozujících temnou atmosféru, která je jádrem nahrávky.

Pod pultem Kabinetu Ricardo Delfino

redakce 16.11.2022

Ricarda Delfina jsme našli nečekaně za výlohou brněnského Kabinetu múz. Poslouchejme s ním, podporujme kluby!

Preview: Le Guess Who? 2022

redakce 08.11.2022

Poslední ochutnávkou budiž tradiční Spotify playlist, ale protože návštěva Utrechtu není „pouze“ o koncertech, tak nabízíme ještě několik dalších lákadel.

Vstupní prohlídka: M¥ss Keta

redakce 08.11.2022

Co chce vždycky najít v backstagi? A jak vlastně vypadá její život na turné? Čtěte vstupní prohlídku italské rapperky, Venuše milánské klubové scény.

Vstupní prohlídka: Cold Venus Revisited

redakce 03.11.2022

Cold Venus Revisited se dali dohromady v Česku, jejich kořeny ale sahají od severu Ruska až po Turecko. Dystopie, existencialismus, melancholie.

Tak daleko, tak blízko: Kryštof Kříček (Haru, fyield)

redakce 01.11.2022

Zajděte se podívat na pražský křest projektu fyiel, a podívejte se na svět i očima Kryštofa Kříčka v naší rubrice Tak daleko, tak blízko.

10 + 1 = Daniel Brandt (Brandt Brauer Frick Ensemble)

redakce 29.10.2022

Minimalismus ovlivněný technem, ten si říká o živé provedení, ovšem projekt Brandt Brauer Frick se rozrostl do podoby živého akustického souboru.

Tak daleko, tak blízko: Lizz Wright

redakce 26.10.2022

Dnešní Toulavou kameru uvádí Lizz Wright, oceňovaná vokalistka, která na sklonku října zahraje na festivale JazzFestBrno.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace